Az yakar, çok kaçar!

Scudo

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
kurdaki artış nedeni ile fiyatı arttı 1500 de iken ne kadar da alınası bir bisikletti

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@onur_özkan Sanki orijinal 520 jantı gibi duruyor, etiket bile aynı yerde. Bana sorarsanız da zaten değiştirmeye gerek yok 35mm için.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@onur_özkan 13 ölçüsünü nereden aldığınızı bilmiyorum ama bu janta 28-32 lastik takanlar olduğunu okudum internette. Bir kesinlik olmamakla birlikte 35'i de zorlayabileceğini düşünüyorum.

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Anlatımınız da bisikletiniz kadar güzel, yeni yol bisikletine geçmiş biri olarak "Yol bisikleti almayı düşünenler ama karar veremeyenler... Yol bisikleti alın!" sözünüze katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Sezon geldi. Uzun yollara çıkmadan önce bir eksiği daha giderip Topeak Road Morph G pompa aldım. Klasik el pompaları ile yol bisikleti lastiğine 100psi basmak pek kolay değil. Bir aero beklentim de olmadığı için bu ürün gayet iyi olacak diye düşünüyorum.
(link) balığında güzel bir inceleme var, ben de bir katkı yaptım.

Oraya eklediğim fotoğrafları kendi konumun seyri açısından buraya da alıyorum:

101.jpg

102.jpg

CeyhanV

Üye
Tepki
112
İsim
Ceyhan
@Kaan.Özçelik
Ben kendi bisikletimde 35c lastik denedim. Ön janta sorunsuz şekilde oluyor. Ancak arka janttta temas var. Beni ikna etmedi öyle söyleyeyim. Lastiklerin yan yanakları da fazla idi onu belirteyim. Tavsiyem en fazla 700x32c lastik dış lastik kullanmanız.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Sonunda benim de Dura Ace'im oldu :)
Baktım tam set alamıyorum, alsam Triban'a fazla gelecek, ben de gittim Dura Ace fren pabucu aldım 2 takım :p

103.jpg

104.jpg

Yalnız böyle yakın çekim yapınca utandım doğrusu. İnsan ara sıra bisikleti bir yıkar değil mi? Neden olduğum görüntü kirliliği için özür dilerim.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
*** 28 Mayıs tarihli mesajım ***

Bugünkü Strava kaydımı şuraya bırakayım. Birkaç gün içinde senesi dolacak bisikletimden çok memnun olduğumu da eklemeliyim. Hele bu seneki fiyatları görünce, tam bir F/P alışverişi oldu benimki.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*** Buradan aşağısı 20 Temmuz tarihli mesaj ama sistem öncekine ekledi***

Bisikletin kişisel tarihi açısından konuya zaman zaman yeni bilgileri ekliyorum.

Bugün itibariyle 1.920Km oldu. Bunun 650'sini son 1 ayda yaptım. Basit ayarlar dışında hiçbir sorun çıkarmadı.

Gelibolu turu sonrası ön lastikte 2 küçük ama derin kesik farkettim. O haliyle 250Km daha kullandım ama İznik öncesi risk almamak için Schwalbe Lugano ile değiştirdim. İznik sonrası bu kez arka lastikte hafif bir balon görünce ona da Lugano taktım. İznik'te hava çok sıcak ve asfalt lastik izlerimizi yola bırakacak kadar eriyik haldeydi. Balonun bundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.

Merlin'den buradaki fiyatın yarısına bulunca hemen aldığım Continental Grand Prix 4000s II'ler bir hafta içinde takılacak. O haliyle fotoğraf eklerim.

*** 25 Temmuz 2017 ***

Yeni lastikler takıldı. Henüz uzun deneme imkanı olmadı ama memnun kalacağımı tahmin ediyorum.

202.jpg

203.jpg

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Edit 10 Ekim 2017

Kışa girerken Conti'leri söküp Lugano'ları taktım. Performans beklentim yok. Aşağıdaki yollarda lastiği yararsam bari ucuz olan gitsin dedim :)

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Kaan.Özçelik bilgiler için sağolun..;)
Bu bisikleti aldıktan sonra biraz kalın lastik takabiliyoruz..30-32 gibi..
Rubleyi değiştirebiliyoruz..
Bunları da öğrenmem iyi oldu..

Bu arada 2017 modelin bir önceki modelden farkının anlatıldığı,amatörce çekilmiş şu video da yararlı olabilir;)

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@ahlaksız Emin değilim ama maşa 32'lik lastiği kabul etse bile frenlerden ötürü takılabileceğini sanmıyorum. Araştırıp bir bilene sormak şart

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Genç89 32 olmasa da,30 olur belki..Bisikleti bir alalım da,lastik o kadar da sorun değil..
520'de 25 kullanılmış..En azından 28 olur diye düşünüyorum..Patlamaya dayanıklı
marka bir lastik,sonradan takılabilir..
Eğer senin için lastik konusu önemliyse,müşteri ilişkilerine mail atıp sorabilirsin..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız 32mm kullanan duydum.Jantın ''etrto'' değerlerine bakmamız lazım ;orası kolay

• Beğen
Tepkiler: Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@hamlet2006 jant kısmında şöyle yazıyor;
B'TWIN SPORT 32 jant telli lastikler.
Aero 32 ; Ön ve arka çabuk blokaj.
Buradan,lastik için maksimum 32 rakamı mı işaret ediliyor acaba?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız Hayır hocam.o dediğniz jant teli.
Jantın üzerinde'' ETRTO 622X17'' gibi bir değer yazar.Bu etrto değerini söyleyin takılabilecek minimum ve maximum lastik genişliğini bulalım.
Onlar kolay, bisikleti ne zaman alıyosun.

• Beğen
Tepkiler: Triban