Az yakar, çok kaçar!

Kulls

Üye
Tepki
6
İsim
Hasan
Bisiklet
b'Twin
Ben de dün bu modelden satın aldım. Öncelikle bana selesi çok sert/rahatsız geldi. Bir süre daha kullanıp kadar vereceğim. Bir de pedalı hiç beğenmedim. Mutlaka değiştireceğim. Bana tavsiye verebilir misin. Spd olmayan, klasik tarzda

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Kulls Şunlara bakabilirsiniz ama alternatifler bunlarla sınırlı değil tabii ki:

Ama öncelikle mevcut pedaldaki "uzantı"ları çıkararak denemenizi öneririm. Muhtemelen yeterli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Kulls

Kulls

Üye
Tepki
6
İsim
Hasan
Bisiklet
b'Twin
@Kaan.Özçelik
Denedim hocam o zaman şöyle bir sıkıntı oldu. Pedal klasik pedallardan farklı. İki yüzü var biri klasik, diğerinde yuvarlak bir çıkıntı var. Pedalı bıraktığımda hep o yuvarlak yüzeyin olduğu kısım üste geliyor. Sürekli düzeltip doğru yüzü bulmak zor oluyor. Tavsiyelere bakacağım teşekkür ederim

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kaan.Özçelik

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel inceleme hocam aynısından almayı düşünüyorum

• Beğen

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
@FKonyali
Bende düz gidonunu aldım ve memnunum, beğenmezseniz internetden gidon, dual kol vs.. Alarak 350-400 liraya dropbarlı haline döndürebilirsiniz.ayrıca elinizdeki düz gidonu ve vites kolunu satarak dual kolu tiagra alabilirsiniz

FKonyali

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Bende dün xl bedenini sipariş ettim ayın 19 u geleceği söyleniyor bakalım. Bu arada ömür boyu kadro ve gidon garantisi için internetten form doldurmanız gerekiyormuş. Eğer internetten sipariş verdiysek. Aklımda olan diğer soru ise bisikletin bakımlarını nasıl yapacağız? Decathlon şubesi Balıkesir de yok.

• Beğen

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@FKonyali Decathlon bakımları ancak mağazada yapılıyor. En yakın mağazaya götürmeniz gerekecek. Ya da ücretsiz bakımdan vazgeçip yakınınızdaki bisikletçiye gideceksiniz. Bence daha da iyisi, en azından basit bakımları, ayarları yapmayı öğrenin. Biraz zaman alıyor ama bu konuda internette çokça video da bulabilirsiniz.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: FKonyali

CeyhanV

Üye
Tepki
112
İsim
Ceyhan
@samuray
Ben de bu yaz Triban 520 FB aldım kendime bir tane. Lastik konusunu ben de araştırdım ama henüz değiştirmedim.
(link)
Bu bağlantıda 28mm lastiklerin çamurluk ile kullanılabileceği ve çamurluksuz 32mm lastik de takılabileceği belirtilmiş.

Bisikletimi ben de çok sevdim ve zevkle kullanıyorum. Şu ana kadar takriben 800 km yaptım. @Kaan.Özçelik benim makina da aynı şekilde orta pedal göbeğinden zaman zaman çıt çıt ses yapıyor. 220 km yaptığım bir turda gevşeme oldu. Erken fark etmeseydim muhtemelen bilyalar dağılacak ve yabancı bir ülkede ortalık yerde kalacaktık. Decathlon' a ilk servise mecburen gittim, halletiler. Pedal göbeğinde hafif bir boşluk hissediyorum şu an. İlk fırsatta kendim söküp sorunu görmek istiyorum. En son sıkıntım da pedal kolunun bu göbeğe bağlantı noktasının gevşemesi oldu. Çok kötü bir duruma düşmediğim sürece bu arızaları seviyorum aslında zira bisikletimi kendim tamir etmeye bayılıyorum. İyi anılarımı da yazmak dileği ile...

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@CeyhanV Koskoca bikeradar.com neredeyse benimle aynı yorumları yapmış :) "Demek ki aldığım ve bindiğim bisikleti tanımışım" diye bir sevinç kapladı içimi :)

• Beğen
Tepkiler: CeyhanV

BF Okuru

Üye
Tepki
2
t520 gözümde büyüdü şuanda alacağım dönemdeki bütçem ile alur 700 yada t520 ikisinden biriyle yol yapmaya başlicam.
mtb'de geliştirdiğim bacak kaslarını yol bisikletiyle taçlandırmak istiyenlerdenim :)

• Beğen

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Triban 520'nin üzerinde Sunrace 12-25 ruble geliyor, aynakol 50-39-30.
50/12'yi zaten zor çeviriyorum ama geçen gün zorlu bir rampada keşke 30-25'ten daha iyi bir oran olsaydı ayağımın altında diye düşününce rublemi değiştirmeye karar verdim.
Makul fiyatla bir Sram PG-950 ruble aldım, 11-32. Gerçi bisiklet üzerinde biraz büyük durdu ama olsun :)

020.jpg

021.jpg

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Tolga Uşaklı
bizim burada yol bisikleti sürülecek tek yer Rize'den Sinop'a kadar olan yer başka yer yok düz olarak bu yol bile inişli çıkışlı gerçi karışık yol

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Kızımın bisikletini değiştirmeye karar verince yaptığım araştırmada iki bisiklet arasında kalmıştım.
Bkz. (link)

Sonunda ona da bir Triban 520 aldım, henüz elleri dropbar frenlerine rahat yetişmediği için flatbar tercih ettik. Sele borusu biraz yüksek kaldı, sanırım 3cm kadar keseceğim.

010.jpg

011.jpg

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Kaan.Özçelik

Harika bir fotoğraf. Sonunda bisikleti beğenmesine çok sevindim. Sele borusunu kesmek yerine kelepçeyi gevşetip az daha içeri girse olmaz mı? İleride boyu uzayınca kısa kalmasın sele boyu.. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.. :)

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@SerkanH Teşekkür ederim. Sele borusu en alt pozisyonda zaten :( Bu haliyle bile biraz yüksek kaldı. Kadro XS ama galiba daha büyüklerle aynı sele borusunu kullanmışlar.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@Kaan.Özçelik Önceki konuda ki cevabınızdan sonra buradaki deneyimlerinizi okuduktan sonra işin aslı baya aklıma yattı ama son olarak sizce şehirler arası tura çıkılır mı ? Gidiş geliş ortalama 600km olan bir tur var aklımda yükümde herhalde bagaj falan herşey dahil 10-12 kg falan olur diye tahmin ediyorum.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Genç89 Genel izlenimim şehirlerarası turlara çıkılabileceği yönünde. Ben 12-25 rubleyi 11-32 ile değiştirdim. Böylece 1/1 vites dişlilerim 30/32 oldu ki sert yokuşlar için bile yeterli olduğunu düşünüyorum. Ancak yine de şehirlerarası tur ya da turlar için cyclocross türünde kadrolara da bakmanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Genç89

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Asilzade Doğrusunu isterseniz ölçmedim. Kendi adıma 50'yi gördüm ama "Son hız" dediğiniz bisiklete biraz bağlı olmakla birlikte temel değişkeni binicidir.

"Bisiklet insan işidir, imkan işi değil!"

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Rocketman