Az yakar, çok kaçar!

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@omerdagtekin
Ben kırmızıyı sevdiğimden midir bilmiyorum ama başka rengini hiç düşünmedim. Gerçi mavi-siyah da hiç fena durmuyor. Kızkardeşine bisiklet toplayan bir forumdaşın açtığı başlıktaki Trek harika görünüyor mesela :)

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Scudo

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Kaan.Özçelik Selamlar ve iyi bayramlar :) Ben de sizin bisikleti araştırmaktayım, birkaç soruma cevap verirseniz sevinirim :) 1) Sedona ile karşılaştırınca konfor-hız-alınan zevk bakımından kıyaslayabilir misiniz? 2)Frenleme performansı Sedona'dan daha mı az? Teşekkürler.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@kuşlar gibi özgür
Bunların 2 ayrı tür olduğunu unutmadan yanıtlamak isterim.

Konfor olarak her ikisinin da iyi oldukları yerler var. 40cm'lik dropbarı üstten tutarak laylaylom sahil turu yapmak çok keyifli ama uzun sürüşlerde (en azından benim için) 310 daha rahat. Sanırım oturma pozisyonundan dolayı.

Hız olarak kıyas bile yapmamak lazım. Triban açık ara önde.

Zevk kişisel bir konu. Ben 310'la 200Km'ye kadar turlara da çıkıyorum. Özellikle yokuşu bol yerlerde Triban'dan fazla zevk alacağımı sanmam.

Frenler 310'dan kötü değil kesinlikle. Ama rahatlıkla 30-35Km'ye çıkan bir bisiklette (daha fazlasını söylemiyorum bile) biraz daha iyi pabuçlara ihtiyaç var gibi.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Kaan.Özçelik
Teşekkür ederim, sağolun :) Aklımdaki soru işaretleri artık yok oldu :D

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Hayırlı olsun. Gerçekten yol bisikletinin tadı ayrı.
Herbir bisiklet kullanım.şartları ölçüsünde ayrıca keyifli makineler.
Ancak hız olarak değerlendirme yaparsam kendi bisikletlerimde test ettiğime göre:
Aynı yolda bir saatlik sürüşte yol bisikleti 30km ortalama yol yaparken, aynı eforla
Cyclocross 26,
Tur 22,
Katlanır bisiklet ise 20 km ortalama hız yapıyor yaklaşık olarak.
Defalarca aynı yollarda sürüşte bunu gördüm.
Yani yol bisikletinin hızı yadsınamaz.
Ama saatler sürecek bir yol için konfor arıyorsak da, elbette tur bisikleti.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@Kaan.Özçelik Bende triban 520 kullanıyorum. Ilk 3 kullanımda hep sorun çıkardı bisiklet. Decatlon ekibi ücretsiz tamir etti ama olmadı. Sanayide bi jant ayarı yaptırdım tekerlekle olan sıkıntı bitti. Sorun çıkarmazsa kullanımı çok zevkli bir bisiklet. Hızlanması çok iyi bisikletin. En büyük dişlide kullanıyorum bende ayağa kalktınmı bisiklet hemen cevap veriyor çabucak hızlanıyor. Şehir bisikletim vardı. Jantın akıcılığı eleştri alıyor ama şehir bisikletimle kıyaslarsam 520 cok akıcı. Bisikletin en kötü tarafı belki benim şansıma sık ağrıza yapması. Bununda sebebi servisin ya yetersiz yada özensiz çalışması olabilir diye düşünüyorum. Enson gidon vidası iyi sıkılmadıgından sanırım yolda gevşedi. 5 kez binmisim toplamda. Yaşadığım sorunlar şunlar. 1 Tık tık sesi. Aynakoldan geliyor sandım ama pedal arızalanmış. Ücretsiz değiştirdiler. Ilk 20 km kullanımda oldu bu sorun. 2. Arka jant akordu bozuldu. Ücretsiz ayarladılar. Ilk kullanım sonunda buda. 3. Hediye veriken on aydınlatma yerine iyi oturtulmadığından yolda düştü. Ilk kullanımda buda. Ücretsiz yenisini verdiler. Ellerinde olmasa vermeyecelerdi ama.4. Arka vites ayarı bozuldu. Ilk kullanımda buda ayarları ucretsiz yapildi. 5.ikinci kullanımda arka jant akordu gene bozuldu. Gene ucretsiz ayarlandi. 6. Arka vites ayari gozden gecirildi. Hassas ayarlandi. 7. 3kullanimda arka jant ayari gene bozulunca sanayide ayarlandi. Bundan sonraki 3 kullanimda sorun cikmadi. 8. Gidon vidasi gevsedi gidon saga sola donuyor. ... Uzun lafin kisasi bu sorunlari gidermekte personelin daha dikkatli ve ozenli calismasi gerekiyor. Bu tip sorunlar her bisiklette cikabilir ama servise girince bu kadar kolay bozulmaz diye dusunuyorum. Garantiden cikmasin diye decatlona goturucem fakat sanayide gözden gecirtecem bisikleti. Binmekten cok keyif aldigim bir bisiklet. Daha guzeli mutlaka vardir ama bana yetiyor hatta fazla...Kazasiz surusler herkeze

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Deniz Duman size geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Bu saydıklarınızın hiçbiri henüz başıma gelmedi :) Sadece ön orta dişlide, yukarıda da söylediğim ses var ama hiç rahatsız etmiyor. Umarım siz de bundan sonra sorunsuz ve keyifli şekilde binmeye devam edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Duman

samuray

Üye
Tepki
5
İsim
Tunahan
Bisiklet
Diğer
Bu bisiklette maksimum kaç mm lastik takabiliyoruz maşa ve frenler el verdiği kadarıyla.Bi de sitesinde güncellemeden önce flatbarli modeli için 9.75 dropbarli modeli için de 9.90 kg yaziyodu simdi dropbarli modele 1 kg daha eklemisler doğrusu bilen var mı

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@samuray 28mm'de sorun olacağını sanmam ama 32'den emin değilim doğrusu. Ağırlığı ilk fırsatta kontrol edip buraya yazarım.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Normalde mtb kullanıyorum. Şu triban nedir diyerek geçenlerde bir Decathlonda bindim. Pedala basmama gerek kalmadan gitmeye başladı.:hhhhhh: Fantastik birşey.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Kadirhan

Fantastik olan Triban değil de yol bisikletleri. Hele MTB'den sonra böyle hissetmeyen kişi azdır herhalde :)

• Beğen
Tepkiler: bariss.t

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Ben şöyle bir bilgi paylaşayım, ilk bisikletim bir mtb, ikincisi katlanır, üçüncüsü ise yol oldu.
Her aldığınız yeni bisiklette bütçenizin alabildiği en iyi bisikleti almaya çalışın, özellikle konu yol bisikleti ise bütçenizi sonuna kadar zorlayın.
Mesela benim dağ bisikletim pahalı değildi, katlanır bisiklete gelecek olursa Brompton alamadığım için Dahon aldım ama yol bisikletinde gözü kararttım.
Gerçekten belirli bir seviyenin üzerindeki bisikletlerin özellikle jant setleri bisikletin sürüşüne ve hızlanmanıza çok etki ediyor.
Yarış koşulmayacaksa veya özel bir hedef yoksa Tiagra 4700 yol bisikletine yeni başlayan biri için fazlasıyla yeterli.

Tabi herkesin mtb, yol, cx, katlanır almak için bütçesi yok.
Hepsini düzenli kullanan biri olarak arazi / doğa olaylarına çok ilgili değilseniz katlanır + yol kombinasyonu ile gidemeyeceğiniz yer yok.

Güle güle kullanın.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
Dediğiniz gibi her bisikletin kendine göre güzelliği var. Az önce dağ bayır turu yapıp geldim. Şu an MTB süper, fantastik falan diyebilirim. Keşke imkan olsa da her tip bisikletten alabilsek.
Olsun şükürki 1 tip de olsa bisikletimiz var.

• Beğen
Tepkiler: calhanre ve oseka

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@samuray
Benim S beden Triban 520'yi tarttım. Sele altı çanta ve içinde ufak tefek, suluk kafesi, basit aydınlatma ve km saati ile 10Kg geldi.

samuray

Üye
Tepki
5
İsim
Tunahan
Bisiklet
Diğer
@Kaan.Özçelik Tesekkur ederim :) Lys sınavımın sonucuna göre alabilecegim bi bisiklet hayırlısıyla inşallah

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Ara sıra konuya fotoğraf eklemekten zarar gelmez sanırım. Bugünkü sahil gezisinden...

001.jpg

002.jpg

Triban 520 şimdilik iyi gidiyor. Önceki gün arka aktarıcı teli biraz gevşedi, zincir dişliler arasında kararsız kalmaya başladı. Gidondan çeyrek tur civarı sıkınca kendine geldi. Fren pabuçlarını 500Km civarı değiştireceğim sanırım.

Güncel fotoğraflara devam...

002.jpg

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@YASİN07 Nasıl arzu ederseniz :)

Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz...

FKonyali

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Hayırlı olsun. Bende aynı modelin düz gidonlu olanını almayı düşünüyorum. Merak ettiğim düz gidon ile diğer modelin farkı nedir. Arada 500 TL gibi bir fiyat farkı var.