Ayvalık'da Bisiklet Faaliyetleri Oluşturma

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
@emraher9

ben ihtiyaç durumunda çevreden gerkli bilgileri toplarım başka ihtiyacı veya sorusu olan bana sorabilir şu anda da ayvalıktayım zaten

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@memocy

merhaba bnde sizin yanınızdayım :D intaland da yazlığımız var okullar kapandığında orada oluyorum.görüşmek üzere.

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
10 Temmuz'dan itibaren 3 Ağustos'a kadar Akçay'da olacağım .
Aynı dönemde Ayvalık , Akçay , Altınoluk civarlarında bulunan arkadaşlarla beraber turlar yapılabilir diye düşünüyorum .
Mesela Bozcaada , Assos gibi . . .
Tarih yaklaştığında haberleşme trafiğini arttıralım derim . . .
Görüşmek üzere .

• Beğen
Tepkiler: emraher9

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
ben ayvalıktayım zaten sabahları 9:30 gibi akşamlarıda 20:00 gibi cunda yollarına düşüyorum. ama 30 haziran 11 temmuz arası ayvalıkta olamayacağım. neyse gelince ve turlarınız olursa lütfen mail atın tgarzan@gmail.com mailleri telefondan bakıyorum internete sık giremiyorum. turlarda görüşmek üzere.

• Beğen

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Arkadaşlar belli bir tur yapmak isterseniz emraher arkadaşımız benden usta çıktı tabii dağ parkurlarında:) teklifleri ondan alalım bakalım tanışma faslında ve sonrasında nereleri pedallayacaz.Hafta sonu Armutçuk eski Kordon Market şimdi Dia önünde buluşmamız mümkün mü Ne yapalım siz seçin akşamüstü kesin gelirim. byyyyyyyclce.Kask faslına gelince çok iyi bişey de motorlular takmıyo Ayvalıkda bir garip olmaz mı?

• Beğen

emraher9

Üye
Tepki
112
Kusura bakmayın arkadaşlar nete şimdi girebildim

3 gündür yoğun bir şekilde bisiklet üstünde gezilerimize başladık...

nete pek yoğun bir biçimde giremeyeceğim için en iyisi cep telefonumu veriyim...

Oradan haberleşiriz...

Emrah...

Kask meselesine gelince 3 gündür bize uzaylı muamelesi yapan olmadı. :)

0 555 483 69 29

• Beğen
Tepkiler: bicylerace

emraher9

Üye
Tepki
112
Ayvalık'ta bisikletlerimizle bir haftayı tamamladık... Paylaşmak istedim...

1. gün: Şirinkent'teki evimizden eski yolu takip ederek Cunda'ya, oradan da Çataltepe'ye pedalladık. Çataltepe'de deniz molasından sonra Cunda'ya geri döndük. Oradan Şirinkent'e dönüp evdeki işlerimizi tamamladıktan sonra gece sürüşü için bir kere daha Cunda yaptık... İlk gün pedallamaya doyamadık yani:) toplam mesafe: 48 km. (İlk gün için hiç fena değil galiba)

2. gün: Şirinkent'teki evimizden Sarımsaklı'ya gitmek için yola çıktık. Murat Reis ayrımına geldiğimizde "şeytan" dürttü, çıkalım mı dedik, çıkarız be dedik, çıktık Şeytan Sofrası'na... Dik rampalar ve karşıdan esen deli poyraza rağmen çıktık ama o manzara için değer... İnişi istediğimiz hızda ve zevkte yapamadık, çünkü bozuk satıh ve bizi savuran rüzgar tedirgin etti bizi... İndikten sonra Sarımsaklı'ya devam ettik. Megaş Otel'in sahildeki çardakcafe'sini mesken tutup denize girdikten sonra dönüş yolunu tuttuk... Toplam mesafe: 34 km.

3. gün: Bugün dinlenme günümüzdü. Sadece Cunda'ya gidip geldik. Rainbow plajından denize girdik. Toplam mesafe: 16 km.

4. gün: Kardeşim de bozuk olan bisikletini yaptırıp aramıza katıldı ve tatilimizin en önemli parkurlarından biri olan Ortunç parkuru için yola çıktık. Ortunç tesislerine gelip "ya şimdi buraya bu kadar para vermeyelim, devam edelim bakalım ne olacak" dedik, Doğaköy sitesine doğru (Parlamenterler sitesi) devam ettik. Site girişinde "Girmek Yasaktır!!!" gibi bir tabela görsek de takmadık, devam ettik. İyi ki de ettik. Sitenin plajından denize girdik, bakkalından öteberi aldık ve en önemlisi yolun Pateriça'ya doğru devam ettiğini fark ettik. Pateriça'ya doğru uzanan yol patikadan biraz halliceydi... Ama bisikletlerimiz de mtb'ydi. hakkını vermek gerek diye düşünüp daldık dağın taşın arasına... Başıboş gezen atlar bize yol açtı, tatlı tatlı esen rüzgar sıcaktan korudu ve yaklaşık 3-4 km'lik patikadan sonra Pateriça'nın stabilize yoluna ulaştık. Durmak yok, 2. köy'e kadar pedala devam dedik. Yanımızda taşıdığımız nevaleleri yiyebileceğimiz bir yer ararken ben köy içinde sahile doğru yürüdüm, bir de baktım avlusu, avlusunda masası, oturma yerleri ve kuyusuyla sahibi daha gelmemiş bir köy evi... :) Çölde su bulmuş kadar sevindik... Kuyudan su çekip masayı yıkadık, oturduk yemeğe... 1 saat kadar dinlendikten sonra hadi dedik, 3. köy'e kadar devam edelim bakalım neler var... Yolda denize girebilmek için uygun bir ağaç altı bulduk. Denizimize girip geri döndük. Toplam mesafe: 38 km. Bu parkuru Ayvalık'ta olan tüm pedalseverlere şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta, isterseniz bir organizasyon yapalım, beraber gidelim... :)

5. gün: Off-road tutkumuz bugün de bizi Murat Reis'te Karaca ve Ceylan sitesi ayrımından başlayan orman içi stabilize yola sürükledi... Sürüklemez olaydı. :( Gene yanımızda nevalelerle, sularla yola çıktık. ama işin kötü tarafı yanımızda taşıdığımız yiyecekleri zevkle yiyip rahatça dinlenip denize girebileceğimiz bir nokta bulamadık. (Bahsettiğim parkur: Şeytan Sofrası'ndan aşağıya baktığınız zaman aşağıda görünen toprak yol ve çamlık ormanlardır. Yukarıdan görünen güzelliğe aldanmayınız.!!!) Bir de üstüne üstlük yolda bozulan fren ve tamiri için güneşin altında harcadığımız 40-45 dakika, sürüş moralimizi iyice sıfırladı. Dönüşte Murat Reis'teki Çamlık Mesire Yeri'nde rahat sandalyelerde dinlenme imkanı bulduk da dönüş için güç kazandık. Toplam mesafe: 40 km. (Bugünü hiç yaşanmamış sayalım bence:boese157: )

6. gün: İki günlük off-road maceramız bizi sıkı yormuş, bugün dinlendik. Sadece akşamüstü Cunda yaptık. Toplam mesafe: 15 km.

7. gün: Şirinkent'ten yola çıkıp sahilden Keremköy istikametine doğru devam ettik. Dönüşte denizzz:) toplam mesafe: 25 km.

Bizim bir haftadır süren Bis-tatil'imiz böyle geçti ve sanırım bir hafta kadar daha buralardayız... İnşallah beraber pedallama imkanı da buluruz... bir organizasyon olayına girmek istersek orta ölçekte bir tur için 4. gün'de yazdığım parkuru organize edelim derim...

İnternete 3-4 günde bir girebildiğim için tekrar cep telefonumu vereyim.

0 555 483 69 29

Emrah...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Perşenbe aksamı Türkiye'ye donüyorum 12 temmuzda ayvalıkta turlarınıza bende katılırım. Kask mevzusuna gelince 11 gün boyunca kasklı gezdim kimse bir şey demedi, gülen dahi olmadı. Selamlar sevgiler.

• Beğen

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
arkadaşlar hala gelen yok mu Ayvalık a canım sıkıldı tek başıma gezmekten:D

buraya gelip de bana ulaşamayan varsa MSN im : bianconero_83@hotmail.com eklerseniz buluşabiliriz.. herkese keyifli sürüşler..

• Beğen

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
24 temmuzdan sonra bisikletimle beraber ayvalıktayım (altınovada) yanlız daha önce hiç biskletle gitmedim (bisiklet hariç kendimi bildim bileli her yaz ayvalıktayım bu arada off road olarak gezilebilecek parkurlar varmıdır ama düz değil dağ taş tepe tarzında bu arada ayvalıktaki arkadaşlarlada turluyabiliriz o sıcakta düz genelde düz yolda(zaten bizim oralar her düz yolda 80-100 km ye kadar çıkabilirim günlük

• Beğen

emraher9

Üye
Tepki
112
@LorD Of DrinkS

Kemalcim, hoşgelirsin safalar getirirsin dostum... Ben de 15 senedir her yaz Ayvalık'tayım, ama bu yıl ilk defa getirdim bisikleti ve hiç pişman olmadım. 2 hafta boyunca her gün günde en az 25-30 km kullandım. Bizim Poyrazköy rampaları kadar olmasa da Şeytansofrası güzel bir parkur. Dağ parkuru için Kozak Yaylası'na çıkmayı deneyebilirsin. Gidiş dönüş 100-110 kmyi bulur. Bir de offroad olarak Cunda-Ortunç-Doğaköy-Pateriça döngüsünü yapabilirsin. Daha önce yazmıştım, nefis bir offroad parkuru. Bir de Şeytansofrası'ndan görünen Murat Reis ve Ceylan Sitesi offroad parkuru var. Pek sevimli bir parkur değil. En azından yukarıdan göründüğü kadar...

Şu an Kıbrıs'tayım, ama dönüşü Ayvalık üstünden yapma ihtimalim kuvvetli... Zaten bisikletleri Ayvalık'ta bıraktım. Geldiğimde özelden mesaj atarım dostum...

Hadi götür bisikletini gez bakalım Ayvalık'ın arnavut kaldırımlarını arşınla...

• Beğen
Tepkiler: KemalBaloglu

Hay.alper.est

Aktif Üye
Tepki
52
ayvalık grubu oluşmuş birde bizim edremit-akçay-altınoluk grubu oluşup şöyle bi gün siz gelseniz bi gün biz gitsek fena olmaz aslında ama biz örgütlenemedik daha :(

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
01-11 ağustos arası ayvalık-artur-edremit üçgeninde LEFTY gören şaşırmasın.. orada olucam..

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
ben ayın 8 i gibi ayvalıktan ayrılacağım canı sıkılan var ise bana özel mesaj atabilir konuşup buluşuruz iyi forumlar....

bbounce

Üye
Tepki
0
arkadaşlar bende ayvalıktayım tur yapmak isteyen olursa tanısma amaclıda bır toplantı yapalım toplanalım bır araya gelelım saygılar arkadaslar...

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Arkadaşlar geçen yaz bir rastlaşamadık, bari bu yazı eğlenceli geçirelim diye şimdiden ben burdayım. Önceden yol bisikleti bir grup kuralım dedim o olmadı bari komple bisklet topluluğu oluşturalım.
Ben de özel lastik aldım 2 günde patlayan lastik hiç patlamıyor artık, Cunda arnavut kaldırımlarında bile patlamadı. Offroad harici heryere giderim.
Geçen yaz 4 saat sürekli pedal çevirmeyle rekorumu kırdım Gömeç-Çanakkale-Küçükkuyu git-gel. Ayvalık-Altınova 2 sefer, 3 sefer Ayvalık-Burhaniye yaptım.
En sevdiğim parkur değişti Doğakent'e turluyorum hiç durmadan.Durmak sporcuya yakışmaz:)Şirinkent sonuna da disco açıldı orayı da ihmal etmiyorum.Saygılar.