Ayvalık'da Bisiklet Faaliyetleri Oluşturma

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Merhaba ben Eskişehir'liyim ,yol bisikletim Ayvalık'da çünkü yolları muhteşem kaliteli.Eskişehir'dekinden çok alternatif var.
Nedense bir yol bisikletli allahın kulu yok Ayvalıkda ama inşallah 2.yi görebileceğim:) .Herkezde bir cup tarzı motor takıntısı alıp gitmiş.
Dağ bisikletli arkadaşlar en azından sizler toplanın da bir grup göreyim.Ben asfaltta uçarım yanınızdan.Ayvalıktan veya tur yapmak isteyenler yazsın işte tanışalım.Teşekkürler.

Scudo

onurcb

Üye
Tepki
25
Bizim Sarımsalklıda Yazlığımız var VE biskletimi Her sene götürüyorum Ve Ben De Eskişehirliyim:)

• Beğen
Tepkiler: bicylerace

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Temmuz ayının son üç haftasında Akçay'da olacağım .
Bisikletim de beraberimde oluyor .
Belki o sahil bantında bir tur düzenleme şansı bulabiliriz . . .
Selamlar .

• Beğen

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
haziran'ın son haftasından itibaren ayvalık'a gidiyorum hersene ordayım zaten. bi gidelim orda görüşürüz. bende mtb var ama hibrit yapacağım semi-slick lastiklerim hazır.Görüşmek dileğiyle...

• Beğen

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
bende artur dayım.. genelde artur'dan ören'e deniz kenarından giderek biniyorum.
ne zaman giderim bu sene bilmiyorum ama sizleri görürsem takılırım..

• Beğen

emraher9

Üye
Tepki
112
Ben de Ayvalık'lıyım. İstanbul'da yaşıyorum... Her yaz giderim... Haziran sonu... Görüşürüz...

• Beğen

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Benim de tercihim o Çamlık yolu düzelmiştir umarım arkaya trafiğe bakmadan boynum tutulmuştu.Mayısta Ayvalıktayım.Diğer kullandığım yol da diğer arkadaşınki Pelitköy-Ören onun delik deşik olduğunu gördüm kışın ama dağ için otoban heryer.
Herkez kabaca da olsa adreslerini verirse birbirimizi bulmak kolay olur diye düşünüyorum.
Gökhan TUNALI,Motor Teknik Öğretmeni,yaş 30
Meşale Yapı Kooperatifi Armutçuk MİGROS üstü 150 Evler Batı Büfe Üstü C Blok d:1 AYVALIK

Bisikletim Siyah -gümüş Bianchi SLR 200 2006
Kendim kumral 1,74 boy, 67 kilo ,kısa saç:D

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
bizim ev ayvalık taksiyarhis kilisesi'nin üst sokağında boş arsanın karşısında.
Temuçin Garzan.
Öğrenci (Bağcılar Anadolu Teknik Lisesi Uçak Bakım Elektroniği Bölümü 11. sınıf) yaş 17,5

bisikletim kara :) sedona sd771
boy: 1.88 kilo: 100+ (en son 103 ama azalcak :D )

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@bicylerace

en son ağustos 20 gibi geçmiştim tek taraflı olarak asfalt iyileştirilmişti. marina önünden cundaya kadar hiçbir problem yoktu yağ gibi asfalt:D

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
@temu90

Benim bahsettiğim yol genişletme çalışmaları yapılmamıştı daha Eylül 2007 ye kadar oradaydım.
Ayrıca çok tehlikeli bir yol özellikle tekel bayilerin arası tuzak dolu ve 2 araba zor geçiyor. 10cm bisiklet payı olsa amenna.

Paylaşmak istediğiniz gezi parkurları,saklı parkurlar turladığınız yerler varsa onları da yazalım arkadaşlar. Ben hemen bir tane yazayım.

Şirinkent'den kozak atil sitelerine kadar deniz kıyısı-zeytinlik içi 10km mesafe var ve asfalt harika Yol bisikleti için harika bir güzargah.Çok sık kullanırım yolda çesmesi bile var.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
aslında çamlık yolu dar ama manzarası çok iyi oluyor:)

benim geçen sene sık kullandığım parkur ayvalık-cunda arası alt yol. inişli çıkışlı bir parkur. son zamanlarda ise alt yol gidiş yapıp üst yol dönüş yaptım. cunda merkezden üst yola çıkış eski arnavut kaldırımı denen yol ve yokuş yukarı. tabiki bu yokuşun inişi de güzel oluyor. iniş değirmenin ordan itibaren asfalt. ben hızımı 50'nin üzerinde tutmayı başardım dişli lastiklerle yol artık 60'lara çıkar herhalde.

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
@tamer306

Ayvalık dışı arkadaşlar daha bu Ayvalık oturmadı sen de Akçay için uğraş biraz.Topla grubu da kaz dağına çıkalım zirveye tabi dönüş yok.
Yeni bir dağ biikleti alamadım ama 93 model mountain-catimi getirebilirsem getireceğim.Sevgiler Akçay.

emraher9

Üye
Tepki
112
Ayvalık'ta yazın yapabileceğimiz bisiklet gezileri için parkur önerileri:

Ayvalık-Pateriça: İkinci köye kadar pedal, ve ikinci köyden, patikaya girip Ay Işığı Manastırı'na kadar 30-40 dakikalık yürüyüş ve deniz :) (Poyraz havalarda Manastır'dan denize girmeyi pek önermiyorum, poyraz olursa köyün oralardan deniz yapılır)

Ayvalık-Çataltepe: Çataltepe'de Raşit ve Sadık Uysal kardeşlerin işlettiği plaja gidiş ve deniz :)

Ayvalık-Ada kamping ve Ortunç koyu: Milli Park olarak korunmaya alınmış nefis virajlı ve rampalı bir yol. Zorlu bir parkur ama mavi bayraklı denize ulaşmak için değer... :)

Ayvalık-Şirinkent ve sahil turu: Akşamüstü saatlerinde çok keyifli olabilecek bir tur. Güneşin batışı nefis oluyor :)

Ayvalık-Sarımsaklı: Eşsiz Sarımsaklı plajları... Fazla söze hacet yok:)

Ayvalık-Murat Reis mevkii: Ağaçlarla kaplı çok keyifli bir parkur. Dönüşte mutlaka Şeytan Sofrası'na çıkış ve güneşi batırmak... :)

Ayvalık-Cennet Tepesi: Akşam üstü için önerebileceğim bir parkur... Çünkü yolda ağaç olmadığından ve rampaların yoğunluğundan ensede boza pişebilir :)

Ve daha büyük kamplı turlar:

Ayvalık-Kozak Yaylası: Eski Ayvalık-Bergama yolundan gidilebilecek bir parkur. Kozak köyünde üretilen şarabı tatmak ve kasap sucuğuyla karnımızı doyurmak... :)

emraher9

Üye
Tepki
112
Ayvalık bisiklet parkuru açısından cennet gibi... Yalnız, iyi bir bisiklet ustası olup olmadığını bilmiyorum... Bilen arkadaşlardan da yardım bekliyorum...

Meşale'de oturan arkadaş için: Anneannemin evi, Meşale konutlarının karşısında... Yazın bol bol görüşeceğiz demek ki. :)

Eşimle birlikte bisikletlerimizi de alarak Temmuz başı gibi Ayvalık'ta olacağız... Ve turlarımıza başlayacağız... Tur bilgilerini, saati, rotayı ve ayrıntıları bu gruptan duyuracağım. Katılmak isteyenlerle buluşma yerimizden hareket alıp turları gerçekleştireceğiz...

Önemli not: Tüm bu gezilere katılımın tek şartı KASK olacaktır...

emraher9

Üye
Tepki
112
Bianchi'nin bayii'ni buldum Ayvalık'ta: KANTARCI TİCARET 0 266 3122299

Servisi de varmış:
NAMIK KAYA AYVALIK SANAYİ SİTESİ A-2 NO:32 AYVALIK
0 266 3313779

Belki şehrin içinde başka bir usta da bulunabilir...

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
arkadaşlar ben kenim ayvalıklıyım zaten hemen hemen her zaman buradayım.. eğer buralara gelen olursa bi mesaj atmanız yeterli olur.. Görüşmek üzere..

• Beğen
Tepkiler: emraher9