Aynı iç lastiğe yama yapma rekorunuz kaç? =D

Aynı iç lastiğe en fazla kaç adet yama yaptınız?

• Toplam katılım
    173

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@nusret emre

Ufak yuvarlak yamalardan kullanılırsa hiçbir sorun olmuyor. Diğer büyük yamalar lastiğin şeklini değiştirebiliyor

@klawizell

Decathlonun küçük yaması 2 cm çapında, sorunsuz oluyor

A62F75D6-7659-4C48-88B7-6940C2641451.jpeg

Scudo

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah vermesin de patlarsa yama yapacam. çağırmış gibi olmayayım hiç lastiğim patlamadı. ayda bir havasını takviye edip kullanıyorum dış lastik değiştirdim. Ön arka iç lastik yanlış hatırlamıyorsam 2013 (beş yılı doldurmuş vay be) yılında değişmişti.

• Beğen
Tepkiler: Erensoy

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@mimiksiki

yama yapılır ama iyice zımpara yapmak lazım.

BicycleX

Üye
Tepki
390
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Yamaya iç lastik takanlar var :D gp4000 SII' leri 3000 km'ye yakın hemen her türlü zeminde sürdüm bir kez bile patlatamadım bende mi bir sorun var acaba :kahve:

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Zamanımızda paramız yoktu yeni lastik alamaz yama yaptırmak zorunda kalırdık diyen bir abinin sözünü söyleyeyim simdi yamayla ugrasmadan yeni lastik alınıyor tasarruf moduna geçmek bir yandan iyi olur ben dayanana kadar tamir ederim malın kıymetini bilmekte yarar var alıyoruz bari parasını çıkartsin

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
Eskiden neredeyse haftada bır patlıyordu, bazen bir ay patlamıyordu sonra bir günde 2 posta patlıyordu. Geçen sene Schwalbe zırhlı lastiğe geçti, hayatımda harcadığım en helal paraydı, bir kere patladı onda da dış lastik eskimişti, yine Shwalbe aldım, mutluyuz.

• Beğen
Tepkiler: thieft3000
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleX
Cöbtinantal gp 4000 SII de diyen var lastiklere de güvenilmiyor şans heralde
Schivalbe durana düşünüyorum ilk fırsatta

Ezme amacı taşıyan niyeti ezme olan bi yanıt :)

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bisikleti aldiktan 100 km sonra lastigim patladi..elimde yama felan yoktu, usendim gidip almadim..evde neden olur nasil yaparim derken baly vardi bide cocuklarin balonu vardi, balondan parca kestim cift kat yaptim, sonra baly surdum yapstirdim, uzerine agirlik koydum..sonra taktim oldu..hala oyle kulaniyorum.

Cocukken kocaman deligi kapatacaz diye 4,,5 tane sicak yamayi ayni bolgeye yapistirdigimi bilirim..komple ic lastigin haliniz siz dusunun..

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve kerem E

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@IsmaildmrElimde tek lastik yamasi ve iki adet patlak lastik olmasi uzerine arka lastigi yamalayip en azindan 30 km idare etsin decathlondan degistiririm diyip on lastigime beyaz lastik eldivenlerden kestigim bir parcayi yapistirarak yamaladim. Evet gidip lazim olan seyleri aldim ama merak edince on lastigi degistirmeden biraktim acaba ne kadar devam edecek diye ve o eldiven parcasiyla yamaladigim on lastik uzerinde 1200 km yol gittim [emoji23] ve patladiginda da yeni bir delik acilmisti eldivenle alakasi yoktu suana kadar en uzun lastik patlama araligim olmustur muhtemelen [emoji16]

• Beğen
Tepkiler: Ismaildmr

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
5 den sonra değiştiriyorum. Çünkü elimin ayarından mı bilmiyorum 6. lar hep sorun çıkarıyor. Tutmuyor

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
bir defa kırık rakı şişesinin üstünden geçtim dış lastik yarıldı 2 yama yaptım, bir süre o şekilde kullandım, sonra bir gün fark ettim ki yaptığım yamadan dolayı lastiğin şekli bozulmuş sağında solunda baloncuklar çıkmış, o günden beri yama yapmıyorum. Schwalbe marathon original 700x35 lastik var zırhlı kolay kolay patlamıyor zaten.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
şu yama yok ben çöpe atar yeni iç lastik alırım diyen arkadaşlar elindekileri "ihtiyacımız olmayan ürünleri verelim" konusunda iç lastikleri dağıtabilirler mi? iğne ucu kadar deliği olan lastiği çöpe atıyorsanız bari millet yararlansın. :harika:

• Beğen
Tepkiler: yokgibi

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Çınar
Sanki yamaya lastik yapılmış.
Şu an en ucuz iç lastik 20 tl. Yani asgari ücret yevmiyesinin yaklaşık üçte biri. Ben lastik patladımı yamamam lastiği atarım diyen yiğitleri dünya gözüyle görmek istiyorum. Yakın zamanda yeni yama rekorları gelecek anlaşılan.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Ön dış lastik ortadan çizgi şeklinde çatlamış farketmemişim. Geçenki sürüşümde 1 saat içinde 4 kez yama yaparak bir sürüşteki yama rekorunu kırdım sanırım. Sonuncusunda pes edip elime aldım kalan yolu öyle tamamladım.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
Lastiği iyi şişirip yüzeyini sert yapınca patlaması çok daha zor oluyor. Lastiği çok patlayanlar ekseriyetle düşük basınçta şişirenler oluyor. Hiç patlak olmasa bile her lastik zamanla iniyor, 1-2 haftada bir benzinlikten geçerken hava basmakta fayda var.

Patlak önleyici şerit de ekstra bir önlem olarak epey faydalı olur ama şahsen hiç ihtiyaç duymadım. Benim de lastiğim ortalama 2 yılda bir patlar, en son gittim tamir spreyi aldım kadroya kablo bağı ile sabitledim. Patlarsa sıkıyorum spreyi, eve gelince yeni iç lastiği alıp benzinliğe gidiyorum ve sıfır iç lastiği takıyorum. Eski patlak iç lastiği de bulduğum en yakın lastikçiye veya bisiklet tamircisine götürüp hediye ediyorum, yama yapıp gariban birine taksın diye.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burdaki son mesajımı yazdığım 3 Eylül den sonra gidip mitas kendinden jelli iç lastik taktım. Bir aya yaklaştı patlak yok henüz tavsiye ederim.
(link)
Ürün bu ben Erciyes Bisikletten aldım.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
@hakkında: boşluk

iç lastiğin ağırlığı artık 2 kilo olmuştur :krktm: ben delik ufak olduğunda o yamaları keserek kullanıyorum her kimse tavsiye ederim.