Aynakol Kapağı

Tepki
13
Arkadaşlar, Deore için aynakol kapağı lazım bana. Nereden bulabilirim, bilgisi olan var mıdır bu konu hakkında?

Birde bu kapak, en büyük dişliden zincirin atmasını kısmende olsa engeller mi? şimdiden teşekkürler.

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Zincirin ayna koldan atması ayarsızlıktan kaynaklanır. Ben eski bisikletimde o kapaktan kullandım ayarsız olunca çatur çutur atıyordu gene :)

• Beğen
Tepkiler: S26

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@ünal ünlü

"Aynakol dişli koruması" diye ararsan daha rahat bulursun.Sirkeci'deki bisikletçilerde kesin vardır.5-10 TL'lik bir malzeme olduğu için sitelerinde pek görünmez.
Bu plastik koruma-ön vites ayarların çok bozuk değilse-zincirin en büyük dişliden dışarıya atmasını kısmen engeller ancak bu parçanın esas 3 işlevi vardır:
1.Aynakolu taş vs'den korumak,
2.Paça bandı kullanmadan uzun pantolon/eşofman ile bisklet kullanırken,paçayı aynakol dişlisine kaptırmamak ,
2.Düştüğün zaman,aynakol dişlisinin bacağını veya başka bir yerini kesmemesidir.En önemlisi de budur.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bende vardı bir yerlerde ama herhalde kargosu ederinden fazla tutar üzeri çizik dolu bir kapak için. Bisikletçilerden çıkma sorsanız bence daha kolay bulabilirsiniz. Zira daha önce ben de bisikletçilerden 3 kez Aspid sf için bu şekilde bedavadan almıştım çıkma kapaklardan.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Her deore aynakolda bu kapağı takabilmen için gerekli civata yeri yok ayrıca deore aynakollara olacak olan kapak piyasadaki 3-5 liralık kapaklardan değil diye biliyorum.Piyasadakileir takmaya çalışınca kasıntı yapıp kırılıyor diye hatırlıyorum.Tabi söylediklerim eski bilgi güncel olmayabilir :)

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@ferhat köse

Arkadaşın aynakolu'nun koruma takmaya müsait 4'lü civata yerleri olduğunu düşünerek yukarıdaki bilgileri yazdım.Benim bahsettiğim aynakol dişli korumasının fotografları aşağıdadır.
,
.
Bir ay kadar önce buradaki bir bisiklet mağazasında şeffaf olanının fiyatı 10 TL idi.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
361
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum elimdeki kapak aynakolun o boşluğuna mi oturacak oturtmayı denedim ama olmadıIMG_20220519_204328.jpgIMG_20220519_204404.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.669
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
361
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sol kol vidası olması gerektiği gibi. Kapak onun değil. O kapağın nereye geleceğini bilmiyorum. Herhangi bir parçanın montaja kadarki koruma kapağı gibi duruyor.
Anladım hocam teşekkür ederim