Ayna-kol dediğin böyle olur ...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yeni bir proje için ufak bir demo yaptık XT aynakol üzerinde bakalım beğenecek misiniz?

Üzerinde fazla çalışmadık esas mesaiyi gelecek parçaya saklıyoruz bunun dişli tarafıda yarın bitecek... Şimdilik bu halde;

http://img126.imageshack.us/img126/9961/dscf6861lq1.jpg

http://img370.imageshack.us/img370/4867/dscf6858kv9.jpg

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
woow :) süper olmuş cidden :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bakalım yeni alışıyoruz öbür tarafını merak ediyorum esas bunu biz yaptık onu usta kendi yapacak.

Bunda acemilik atıyoruz yeni gelecek olan esas oğlanda esas iş ortaya çıkacak inş...

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
hakkanten ayna gibi olmuş.. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne Kadar Güzel Olmuş -
Kim yaptıysa elleri dert görmesin
2 tane Cinellisi - 4 tane Cervelo ' su olsun

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@mc pherson

Zaten polisaj makinası ve ve metal pastası kullandık... :) Ama alt zımparasına çok özenmediğimiz için böyle oldu... Dedim ya deneme amaçlı işte oynuyoruz :)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Özlü bir söz aradım ama bulamadım :p

Güzel güzel :) uzaktan nasıl gözükücek acaba...

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@Hasan Çağrı

Hmm anlıyorum. İnce zımparalama işleri hakkında bilgim var. Ben de ek iş olarak far yenileme işleriyle uğraşıyorum. Eskimiş,sararmış farların yüzeyini zımparalayarak yeniliyorum. Türkiye'de pek uygulanmayan bir yöntem farların zımparalanıp yenilenmesi. Elimde 400kumdan 3000kuma kadar her tip zımpara mevcut. Eğer ihtiyacın olacaksa buradan temin edip gönderirim. Kanımca en iyi sonucu sırasıyla 1500,2000 ve 3000kum zımparalamanın ardından polisaj uygulamasıyla elde edeceksin. İşte o zaman tam bir "ayna"kol olur

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@mc pherson

valla biz bunda sadece 220 ve 400 le geçip polisaj yaptık... Diğerinde dediğin gibi daha yüksek numaralara çıkcağız fikrimiz öyle...

Zımparayı elle değil makina ile yapıyoruz daha eşit bir yüzey elde etmek için ama 3000 e kadar çıkmaya gerek yok nasılsa bakıp aç taramıycaz arazide yıpranacak tekrardan :D

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Gerçekten güzel duruyor Çağrı abi.. Ellerinize sağlık.. İzzet lik oldu bu.. :D

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Şu bir önceki model Xtr aynakolları anımsattı bana. Hala hayallerimi süsler ve 2008-09 Xtr aynakoldan daha çok hoşuma gider. LAzer gibi bir işleme metoduyla üzerine güzel bir Xt yada Xtr yazısı havasına hava katardı :) Fakat buna benzer bir çalışmayı yapabilecek teknolojiyi bulabilmek kolaymı orası bana karanlık :)

Bu arada bu parlatma işlemi sonrası üzerine nasıl bir kaplama yapmayı düşünüyorsunuz? Bu şekilde kalırsa zamanla o parlaklığını yitireceği kesin ;)

Açıkçası böyle bir ayna kolun çizilmesine hiç gönlüm razı olmaz :) Sıfırı çizilse o kadar dokunmaz herhalde bana :)

• Beğen
Tepkiler: matrixod

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@atahan07

Bunun anlamı nedir acaba?

@bisikletcanavari

Valla bunun üstüne kaliteli bir cila ile cila yapılacak sadece o kadar... Ondan sonra solmaması parlaklığını yitirmemesi garanti...

Lazer yerine asit indirme deneyecez ama buna değil... Lazerde var asitte var ama asit daha kolay ve renk seçenekleri daha fazla...

Bende 2003 yılında çıkan M960 serisi aynakolları daha çok seviyorum... Fatihten bir adet aldım esas projeyi onun üstünde uygulayacağız bakalım o nasıl olacak...

• Beğen
Tepkiler: matrixod

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
tanıdığım lazerciler var çok uygun fiyata belki de bedavaya aynakola lazer atılabilir

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@fırat ayanyan

O zaman bana bilgi alabilirmisin o konuda acaba?