Ayedaş rezaleti

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında aslan asker tarafından paylaşıldı.

 1. aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bizim burada ayedaş insanlara hiçbir ihtar yapmadan elektrikleri kesti ve biz epdk kararına göre son ödeme tarihini bir gün geçse keseriz diyede itirazlara öyle cevap verdi bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum önceki uygulama olan kesme ihbarnamesi olayımı doğru yoksa ben hemen keserim olayımı doğru o zaman gecikme zammı neden uygulamada beni aydınlatacak arkadaşlara sesleniyorum.hepinize selamlar.
   
 2. Niyazi ALTUN

  Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  646
  Beğeniler:
  486
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  İlk önce geçmiş olsun dileklerimi sunarım konu ile ilgili mevzuatı paylaşıyorum.

  Fatura ve kesme ihbarnamesinin tebliğ şekli nasıldır? Kesme ihbarnamesi bırakıldıktan sonra ne sürede elektrik kesilir? Kurumumuz E.P.D.K’ nın ön gördüğü uygulamalar çerçevesinde işlem yapmaktadır. Elektrik borcundan dolayı, elektriğin nasıl ve ne zaman kesileceği EPDK tarafından onaylanarak uygulamaya konulan alçak gerilim elektrik satışına ilişkin perakende satış sözleşmesinin 5. maddesi d fıkrasında belirtilmiştir. Söz konusu sözleşmenin 5. maddesi d fıkrası‘’müşteri tahakkuk ettirilen fatura bedelini fatura veya ödeme bildiriminde belirtilen ödeme merkezlerine süresi içinde ödemekle yükümlüdür. Müşteriye tahakkuk ettirilen fatura bedeli, belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmediği taktirde, son ödeme tarihini izleyen beş iş günü (dahil) içerisinde müşteriye bir kez daha bildirimde bulunulur. Bu bildirime rağmen, fatura bedeli bildirimi takip eden beş iş günü (dahil) içerisinde ödenmezse müşterinin elektriği kesilir’’ demektedir. Tebligatın nasıl yapılacağı da aynı sözleşmenin 5. maddesi e fıkrasında belirtilmiştir. Sözleşmenin 5. maddesi e fıkrası ise ‘’Müşterinin kullanım yeri adresine gönderilen fatura veya bildirim müşteriye tebliğ edilmiş sayılır’’ demektedir.

  kaynak:
  http://www.ayedas.gov.tr/Default.asp?SayfaID=85

  Sevgi ve saygılarımla.
   
  ErdincAydin78 bunu beğendi.
 3. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Gelişmiş ülkelerde elektirik kesmek yasaktır.
  Garip geliyor biliyorum ama, Belçika da böyle olduğunu anlatmışlardı bana.
  Şirket gelip elektiriği kesemez çünkü o evde yaşayan ve hiçbir şeyden haberi olmayan ve örnek olarak elektirikli bir solunum cihazını kullanması gereken bir yaşlı veya, konuyla alakası olmayan 2 aylık bir bebek içinde elektirik kullanılması gerekebilir ve orada birini solunum cihazını kapattığı için ölüme sebebiyetten yargılarlarsa gerçekten yargılarlar.

  biz ihbarname göndermeden kesme aşamasına geldiysek vay halimize.
   
  krankmili bunu beğendi.
 4. M.Burak KARADAĞ

  M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  22 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.696
  Beğeniler:
  2.048
  Şehir:
  İstanbul, tatil dönemlerinde Ankara
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  :D abi ben ailece başımızdan geçen bir olay varki gülmekten ölürsünüz.(güleriz ağlanacak halimize hesabı :D )
  Faturalar otomatik ödeme talimatlı olmasına rağmen kesilmiş :D
  Aradım sordum :D
  Banka her zamanki saatten 3 saat geç yatırmış faturayı ve o ara gelip kesmişler :D
  birgünü elektiriksiz geçirdik.Buzdolabındakiler bozulur diye komşşuya taşıdık falan :D ohooo bu neki :D
   
 5. #5
  aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  gazetede ilan edilen haberlere göre ayedaşın 3.ftsını ödemeyenlere ihbarmame gönderildiğini gene ödemeyenlerin elektriğinin kesildiğini yazıyordu ama uygulama benim yazdığım gibi oldu hiç haber vermeden elektrik kesilmesi dünyanın hiçbir yerinde olamaz ama tahmin ediyorum biz bu dünyadan değiliz epdk evlerde yaşamını mk ile sürdüren insanları ve bilgisayarda ödevlerini yapan insanları hiç hesaba katmadan mı bu kanunu uyguluyor vede bu kanunu hiçbir alt maddesi oladan yapıyor olay işte burada yatıyor.ayrıca verdiğiniz bilgi için size teşekkür ederim ama bu bilgi maalesef elektrik kesildiği zaman saatin üzerine takılan belgede yazılı idi yani niz bu bilgiyi elektrik kesildikten ve 3 sene sonra acı bir şekilde öğrendik.ayrıca bu durumda gecikme zammı olayıda kadük olmaktadır mantıken.
   
 6. #6
  aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  soner kardeşim ben bilgisayarda bir proje üzerinde çalışıyordum o anda elektrik kesildi durumu tahmin edersin bir haftalık çalışma boşa gitti. benim bir arkadaşıma almanyada bozuk çıkan bir entegre için zamanında 5000 mark ödediler tazminat olarak bizim o noktaya gelmemiz imkansız olacak biliyorum insan hayatının hiçe sayıldığı bir ülkede gerisinin ne kadar boş olduğunu konuşmak bile anlamsız oluyor.Biz ancak onların yaptığı güzel şeylere bakıp bakıp duracağız.
   
  krankmili bunu beğendi.
 7. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Elektrikleri biraz da "açma kapama" parası tahsil etmek için kesiyorlar.
   
  M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
 8. Murat İçlek

  Murat İçlek Bisikletkolik

  Kayıt:
  15 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.066
  Beğeniler:
  1.205
  Şehir:
  Gebze
  Seviye:
  Cuma aksam uzerı saat 16:00 sıralarında aynı olay benımde başıma geldı bı baktım elektriğim kesilmiş . Arıyarak bılgı almak ıstedım bana sıstemde borcunuz yok elektrıgınızde aktif gorunuyor dedıler ama muhur var dedım kopartın mühürü sorun yok cevabıyla şok oldum . Ne kadar gelişi guzel bı calısma prensipleri var . Başı boşun biri gelıyor binadakı 7 dairenın elektrıgını kesiyor benımkıde dahil . Aradıgında aa sızınkı yanls olmus koparın mühürü cevabı verılıyor :) Trajikomik bi durum
   
 9. onur demirer

  onur demirer Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  328
  Beğeniler:
  325
  Şehir:
  Austin/TX
  Bisiklet:
  Marin
  Seviye:
  Bizim dogu yorelerimiz de cok gelismis olsa gerek ki orada da kimse fatura odemeyenin, kacak kullananin elektrigini kesemiyor.

  Elektrigi 3 saat geciktirenin elektrigini kesip de kacakcilara dokunamayacak, eylemci ogrencileri tartaklayip teror orgutu yanlilarina dokunamayacak kadar aciz bir devletimiz oldugu icin gercekten "vay halimize"

  Atalarimiz bosuna "kor tuttugunu oper" dememis.
   
  Murat İçlek bunu beğendi.
 10. #10
  aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  yılbaşı yaklaştı benim başıma gelmeyen kalmadı borcu olmayan tlf.ft sı 8 gün geçen elektrik. asgari ödemesi 9 gün geçiken kredi kartı felaketi işin tuhafı bunların hiçbiri sene içinde kesilmedi yılbaşı dolayısıyla kanun falan dinlemeden muz cumhuriyeti gibi davranıldı.geriye birtek doğalgaz ve su kaldı bugün yarın borcu olmayan onlarıda kesip açma parası alırlar mahkemeye versen kazanmak hayal adamlar 7 sekiz avukatla geliyorlar elli yüz tl için.
   

İlginizi Çekebilir

STRAVA AKŞAM.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
604136_10151528665302769_722716731_n.jpg
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :) Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim. [ATTACH] Yeme alışkanlığımda da hiçbir...