Aydınlatma olayını neden bu kadar abartıyorsunuz ? ( Caddebostan - Bostancı Sahil Şeridi )

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@MTE Merak ettiğim araç yolunun ortasından yayalar mı dolaşıyor,yada sürücüler o kornaları ne zaman kullanıyor sizin bulunduğunuz yerde ? Sürekli zil çalmak bisikletli için de zahmet verici ve ses kirliliği açısından da rahatsiz edici. Gerektiğinde çalar bırakırsın fakat led leri kapatın diyen biri koskoca forum un hepsine kör cahil diyor. :ckskc:

Scudo

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@D.Mustafa

İyi okuyun lütfen ledleri kapatın demedim kısın dedim... forumun hepsine kör cahil demiyorum o yüzden

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@MTE

Doktor değilim, ancak bu kadar gaza yediklerinizin sebep olabileceğini düşünüyorum. Daha az yağlı yiyip, daha çok sıvı tüketin derim.
Mesajınızda sizi tenkit bile etmeyip, bahsettiğiniz aydınlatmayı neden kullandığını izah edenlere yakıştırdığınız sıfatlara birlikte bakalım :

- Kör Cahil
- Sonradan Görme
- Komik
- Bir Naneden Anlamaz
- İlginç

Bir dövmediğiniz eksik kalmış, ona da sıra gelecektir. Siz istediğiniz yakıştırmayı yapın, bisikletle birinin üzerine çıkmaktansa "kör cahil" olmayı tercih ederim.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@Sadettin Z.

Evet çok güzel özetlemişsiniz :) teşekkür ederim . Tercihinize saygı duyarım.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@MTE

Konu çok uzadı hocam bırakın da herkes isteğini kullansın siz karşıdakinin farının içine iyice bakmadığınız sürece sorun olmuyor. Yanınızdan 5 saniyede geçen bisikletli için birbirimizin kalplerini kırmaya,laf atmaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: ikitekerbirdünya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bence çözülmesi daha önemli sorular var.

misal torrentti indirdikten sonra seedlemeden çıkmak günahmı ??

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kivilcimb

Ben asıl "fake upload" yapmanın günah olup olmadığını merak edenlerdenim! :D

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Defalarca tecrübe ettim ki: ne kadar zil çalsan, ne kadar bağırsan ve sen ne kadar temkinli sürersen sür insanlar ya farketmiyor ya da fark edince umursamıyor.

Yine defalarca tecrübe ettim ki insanlar parlak ışığı hemen fark ediyorlar. ışık rahatsız ediyorsa bakıp dalmıyorlar kenara çekiliyorlar. Başta onlar için sonra bizim için daha güvenli.

keşke bisiklet yolundan yürümeseler o zaman hiç bir şekilde uyarılmak zorunda kalmazlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mte kardeşim abim amcam artık neyimse bilmiyorum ; bir sosyal sorumluk çerçevesinde şöyle bir vakıf kurmayı öneriyorum;

çok çakan farlardan gözleri şeyolup potansiyel sara hastası olabilecek sahildeki ufak çocukları koruma vakfı.

kısa adı : ççfgşpshosuçkv
kısa adı bile uzun :D

edit : bugün çok güldüm ya hadi hayırlısı

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@kivilcimb

seni de genel sekreteri yapalım vakfın ;) tabii istersen

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Konu kapanmalı. @BF Okuru

İşinize karışmak gibi olmasın ana sadece bir öneri.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) konu kişiselleşti an Forum idarecilerine iş düşmesi kadar kötü bir şey olur mu?

mithgor

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Can
Bisiklet
Focus
konu saçma uzamış fakat, Caddebostan'da ben de bisiklete binerken karşıdan gelen bisikletlerde far olmayınca diyorum ki, ne kadar tehlikeli, önünü bile göremez, ben zaten onu göremiyorum.
Fakat gene karşıdan gelen, çok güçlü farı olan bir bisikletli de farını hafif yere değil de tam karşıya çevirmişse onun için de, gözümü ne kadar aldı, kaza yapabiliriz diyorum.
En temizi (kısma ayarı olmayabilir bağılarında) hafif yere doğru çevirmek farları. Ben şahsen o şekilde kullanıyorum, hem benim için daha iyi bir aydınlatma oluyor, hem de karşıdan gelen bisikletli veya yayanın gözüne gözüne tutmamış oluyorum.
Empati önemli.
Tabi ki bu yayaların zili geçiyorum, bağırarak geldiğimde bile kenara geçmemelerini değiştirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: MTE
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.