Aydın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MehmetÇulha

(Bisikletliler Derneği Aydın Temsilciliği) faceden buraya üye olursan bizi takip etme şansın olur her perşembe saat:21.00 da atatürk meydanında toplanıyoruz akşam turu yapıyoruz gelirsen bizlerle tanışırsın hoşçakal

Scudo

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@captain_2

abim girdim önceden gelicem bi ara beşiktaşa bişileer içmeye balkonda bi oturayım havalar soğumadan :) grubu buldum daha önce emre abi sölemişti
bi gün gelicem inşllah

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mücahit Kıvrak

face den bisikletliler derneği aydın temsilciliği grubundan bize ulaşabilirsin armıza bekleriz

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Tanışma Turu
7 Ekim 2010 Perşembe Akşamı saat 21.00 da Atatürk Meydanı'nda buluşuyoruz. 21.30 da bisikletlerimiz ile, Çine yolu üzerindeki Kahve Bahane'ye hareket edeceğiz. Sıcak bir kahve ve sohbet isteyen tüm bisiklet dostlarını turumuza bekliyoruz.

Dernek Başkanı'mız Murat SUYABATMAZ ile beraber, 08 Ekim Cuma günü Saat 13.30 da Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLU'nu makamında ziyaret edeceğiz. Aydın'da bisikletli yaşam ile ilgili konuları görüşeceğimiz toplantıya katılmak isteyen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tebrikler.. Katılmayı çok istiyorum, bir aksilik olmazsa gelmeyi düşünüyorum.. Kalın sağlıcakla...

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
14 Ekim 2010 Perşembe Akşamı saat 20.00 da Beşiktaşlılar Cafe-bar da toplanıyoruz. Tüm bisiklet dostları davetlidir. :)

Pazar sabah 8.30 da Atatürk Meydanı'nda toplanıyoruz.
İncirliova ve Germencik'i geçtikten sonra Söke yoluna girerek Magnesia Antik Kenti'ne ulaşacağız. Buradaki bilgilendirme molasından sonra Ortaklar'a hareket edeceğiz. Güzel bir çöp-şiş keyfi bizi bekliyor.
Daha sonra Ortaklar, Germencik, İncirliova güzergahını takip ederek Aydın'a geri döneceğiz.
Yol, asvalt ve %90 düzdür.Aydın- Magnesia-Ortaklar rotamız 38 km, Ortaklar-Aydın rotamız 30 km olup, toplam 68 km'lik bir yol yapacağız.
Yağmur yağma ihtimali yüksek olup, katılımcıların önlemlerini almaları rica olunur.

Her Perşembe olduğu gibi saat 20.30 da Atatürk Meydanı'nda toplanıyoruz. Rotamız; tren yolunu takip ederek Aydın Polis Okulu'na kadar devam edip, dönüşü Kemer üst yoldan yapacağız. Hükümet Konağı'nın önünden Pınarbaşı mesire alanına geçerek, sıcacık çaylarımıza kavuşacağız. Tüm bisiklet dostlarını bekliyoruz.

Bu pazar (24.10.2010) iki yeri ziyaret edeceğiz.
İlk durağımız Aydın'a 14 km uzaklıktaki Umurlu Çayyüzü Şehitliği. Yolumuz asvalt ve düzdür. Buradaki bilgilendirme gezimizin ardından, hemen yakındaki derenin yanında yemek molamızı vereceğiz. Yakında bir tesis olmadığından dolayı herkesin kendi yiyeceğini getirmesini tavsiye ederiz.
İkinci durağımız Aydın Belediyesi Hayvan Barınağı. Saat 14.30 da barınakta olacak şekilde Umurlu'dan dönüşe geçerek, Aydın Astim Organize Sanayi içinden barınağa ulaşacağız. Burada yapılacak olan Geleneksel Barınak Günlerinden 23.süne katılarak, hem barınaktaki hayvanlarla ilgilececeğiz, hem de bu etkinliği düzenleyen arkadaşların yanında olduğumuzu göstereceğiz.

Gidiş 14 km + geliş 16 km =toplam 30 km dir. Kask, eldiven, gözlük ve hava durumuna göre yağmurluk almayı unutmayın. Ayrıca yağışlı olması durumunda aydınlatmalarınızı lütfen takalım.

özlem Er

Üye
Tepki
7
@ozgur_09

Merhaba,
pazar pzt Orkestra turnesi nedeni ile Nazilli'ye geldim.konserimiz vardı.yanımda bisikletimi de getirdim.yollar çok düzgün ve güvenli..iyi ki pedallamışım.
çok şanslısınız..yollarınız çok uygun.

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Havanın yağışlı olması nedeni ile 28 Ekim 2010 Perşembe akşamı yapılacak şehir turu yerine, sıcak bir çay ve bisküvi ile birlikte, konusu bisiklet olan sohbetler yapalım istedik. Sohbetimizin arasına, geçmiş etkinliklerin sinevizyon şeklinde gösterileceği bir bölüm de koyduk. Tüm bisiklet dostlarını saat 20.30 da Beşiktaşlılar Cefe/Bar'a bekliyoruz.

Dernek Başkanımız Murat SUYABATMAZ'ın açıklamasına burada yer vermek istiyorum. "Dernek Temsilcilerimiz ve Asli üyelerimizden oluşan 81 bisikletli Türkiyenin 4 bir yanından yola çıkıyor, Atamızın saygımızı ve yolunda olduğumuzu ifade ederken aynı zaman da, 1923 'de TBMM ve Cumhuriyeti kurmak için 4- 5 gün at sırtında süren zorlu yolculuklar yaparak bu Cumhuriyeti kurmuşlar, bizlerde bugün aynı zorlu yolcuğu bisikletle tekrarlaya...rak, hatırlatmak istiyoruz."

Bisikletliler Derneğinin 4. kez düzenlediği bisikletle 81 Ilden 81 bisikletli Anıt kabir ziyaretine, Aydın Temsilciliği olarak katılıyoruz. Bu etkinlikte İzmir Bisiklet Derneği ile beraber yolculuk yapacağız. Buradan bize yardımcı olan İzmir Bisiklet Derneği Başkanı Mustafa KARAKUŞ ve ekibine teşekkür ederiz.

Tur bilgileri
9 Kasım 2010, Salı
Saat 18.00
-Aydın'dan İzmir'e hareket
Saat 21:00
- İzmir’den otobüs ile çıkış
10 Kasım 2010, Çarşamba
  • Ankara’ya varış, Havelsan tesislerine ulaşım
  • Havelsan tesislerinde öğle yemeği
  • Anıtkabir’e hareket. Şehir turu ardından Anıtkabir’de ulaşım ve törenlere katılım
  • Saat 17:00’de otobüs ile İzmir’e dönüş
Merhaba bisiklet dostları. Aydın tüm etkinlikleriyle pedal çevirmeye devam ediyor. Bilgi kirliliği olmasın ve karışmasın diye Facebook ve kendi dernek sitemizden etkinlik duyurularımız devam etmekte. Yolunuz açık olsun.

26erhan26

Üye
Tepki
9
Merhaba ßen Eskişehirde oturuyorum ne yazıkki babamın işi nedeniyLe aydına taşınıoruz

Aydında dj/street yapan warmı ??

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Öncelikle Aydın'a hoşgeldin. Beklentilerini karşılayacak bir ekip şu anda Aydın'da yok. Ama sana elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. Hatta belki bir ekip bile kurulabilir sayende. Biz ise mtb ve yol bisikleti olan bir grubuz. Seni de aramızda görmekten mutlu oluruz. Sen ve ailen için hayırlı olur umarım. Görüşmek dileğiyle.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
facebook ismi neydi?
bende aydın çinedeyim bi ara size katılmak istiyorum..

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
http://i1096.photobucket.com/albums/g336/gencosmanbircan/261929_122791764474602_100002313379807_192427_4713927_n.jpg

Etkinlik Adı: Bisikletlerle Tokat -Almus Gölü
Etkinlik başlangıç tarihi : 22.07.2011 Cuma Akşam 20:00
Başlangıç Yeri : Muko Motor ve Bisiklet Evi Önü-Malatya
Bitiş tarihi : 24.07.2011 Pazar: 14:00 Tokat Merkez
Turun içerisinde Bisikletlerle katedilecek mesafe Km: 160 km
Malatyadan katılacaklar için Turun toplam maliyeti 100 TL dir
Tokat Merkezden katılacaklar için 50 TL dir

22.07.2011 akşamı saat 20:00 da bisikletler ve bisikletçiler Malatyadan araçlarla Tokata hareket edeceklerdir. Saat 00:30 sularında Tokat Merkeze yakın bir yerde çadırlar kurulacak ve sabah erkenden 05:30 da Tokat Merkeze hareket edilecektir.Diğer illerden gelecek bisiklet dostlarıyla 06:00 da Tokat Şehirler Arası Terminalinde buluşularak Almus gölüne doğru yola konulacaktır. Almus gölünün çevresi dolaşılıp Gölgeli kasabasında bize tahsis edilecek yerde çadırlarımızı kuracağız.Öğlen yemeği yenildikten sonra akşama kadar serbest zaman verilecektir bu serbest zaman içerisinde bisikletçiler gölde yüzebilir yada Gölgeli çevresinde yayla gezisi yapabilirler. 24.07.2011 Pazar günü sabah kahvaltı yapıldıktan sonra Gölgeliden çıkılarak Tokat merkeze hareket edilecektir hep birlikte öğle yemeği yendikten sonra etkinlik sona erecektir.Etkinliğimiz tüm bisiklet dostlarına açıktır,bisiklete gönül vermiş herkesi bekliyoruz.

Turla ilgili geniş bilgi ve katılım bildirimi için : Genç Osman Bircan 0 533 572 01 26
Mustafa Ekici 0 533 921 88 20

Tur için gerken malzemeler

1- Şart Olan malzemeler

Kask
Ön ve arka ışıklar
Bisiklet Anahtarları Seti
Yama Seti
2 Adet yedek iç lastik
Gece konaklamalarında kullanılmak üzere kalın giysiler
Çadır
Uyku Tulumu
Mat

2- İsteğe Bağlı Malzemeler

Kaşık
Çatal
Bıçak
Bir tane tabak
Islak Mendil
Güneş Kremi
Yüzecek arkadaşlar Mayo yada Şort alsınlar
Treking ayakkabıları
Terlik
Gözlük şapka
ve benzerleri...

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de kökeni Denizli, Nüfus kaydı Nazilli olan has bir Ege'li olarak ne yazık ki doğduğumdan beri şu Allah'ın cezası bozkır Ankara'ya çakılmış durumdayım. Kurtulmaya çalıştım ama hala becerebilmiş değilim :( Ama sizi takip edeceğim, ben de bisikletliyim. Belki birgün sizin etkinliklerinize katılma imkanı bulurum. Bu geri kalmış, Melih bozkırında bisikletliler için yapılan hiçbir çalışma, geliştirme yok. Gerçi olmasına gerek de yok, çünkü 4.500.000'luk şehirde toplam 700-800 tane ciddi bisikletçi var (sokak arasında binen çocukları saymazsak). Aslında asıl sıkıntı bisikletli sayısınınazlığından da anlaşılır sanırım. Zihniyet problemi var. "Bisiklete biniyorum" dediğimde, "Sende hiç akıl yok mu" diye sorgulayan (kendilerinde sorgulama hakkını nereden bulduklarını tartışmıyorum bile!) insanların yoğunlukla yaşadığı bir şehirde Belediyelerden bu anlamda hizmet beklemek de ütopik oluyor tabii. Neyse, dertleşeyim derken fazla iç karartmak istemem. Birgün, bir fırsat bulduğumda aranızda pedallayacağımdan emin olabilirsiniz. Allah vites dişlilerinize zeval vermesin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
slm murat bey yazdıkların da haklısın bunlar genel sıkıntılarımız ama kim ne derse desin siz bisiklet sporuna devam edin bizde aydın da öyle yapıyoruz ve 2 yıl içerisinde büyüdük şu an aydında bisiklet takımımız dahi var türkiye bisiklet federasyonunun yol yarışlarına katılmaktayız faceden bisikletliler derneği aydın temsilciliği grubumuz var katılın bizleri takip edebilirsiniz saygılarımla UĞUR KÖSE

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Murat Çetinkale
Ankara 95-96 lı yıllara kadar harika bir şehirdi, gerçekten medeni, uygarlık algılaması yüksek insanlar yoğundu. Şimdi bunların hepsi Kızılay' ın kuzeyine kaçmış ya da Bahçeli, Emek gibi semtlere çekilmiş durumdalar. Çünkü hasta ruhlu başkan ve ekibi şehrin çağdaş seviyesini yükseltmeye yönelik hiçbirşey yapmıyor. Bir zamanlar en güzel mağazaların, kafelerin olduğu Kızılay, Yüksel cd, Karanfil vb mekanlar artık hanzoların egemenliği altında, buralar bakımsızlıktan geçilmediği gibi işportacıların istilasına uğramış durumda. Hele Sakarya cd ki başkanın "tükürürüm ben böyle heykelin içine" dediği yer. Yerlisi olduğum için biliyorum ve şehrin mevcut ahvaline çok üzülüyorum. Sizi anlıyorum ama inanın bana Ankara böyle bir şehir değildi
Neyse mesaj kirliliğine neden oldum belki ama çok sevdiğim, doğup büyüdüğüm şehrimin haliyle ilgili birşeyler yazmak istedim.
Saygılar