ATA'nın İzinden Kurtuluş Mücadelesine Pedalla (İstanbul-Samsun)

Tur gelenekseleştirilmeli midir

• Toplam katılım
    80
  • Anket kapanışı .

ateizus

Üye
Tepki
17
İsim
Sergen Yoldaş
Bisiklet
Salcano
Katılmayı çok isterdim ne yazıkki izmirdeyiz izmire yolunuz düşerse bekleriz .

Scudo

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
garanti.JPG

Sponsorluk arayışları devam ederken Garanti Bankasının bu güzel sorusunu biraz mizahi olarak cevapladım :D

• Beğen
Tepkiler: Seya
Tepki
11
Bisiklet
Scott
Mahmut 1. Rota iyi değil, 2. Rota yı kullan. Havası, manzarası, konaklama imkanları daha iyi. 1. Tur da 3. Gün Ankara Merzifon arası hep gitmek istediğin bir parkur ama çok sıkıcı ve yorucu olur. 2. Rota daha iyi gibin

• Beğen
Tepkiler: Kafaikiteker

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@alper 76 Çok teşekkür ederim. İnşallah bu güzel projeyi gerçekleştiririm.
@Bora Ad Çok teşekkür ederim.
@Umut Akdoğan Abi işte bilemiyorum amacım ATA nın kabrini ziyaret edip bir kavanoz toprak alıp yola devam etmek, ogün gelsin bi zaten ilk gün rota değişikliğine karar veiririm yada devam :D

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bunu görünce aklıma Turgut ÖZAKMAN ın 18 yaşındayken ankaradan taa afyon ve sonunda da izmire kadar tüm savaş mekanlarını gezerek adım adım kurtuluş savaşını gezmesi geldi. Böyle etkinliklerin yapılmamış olması çok büyük kayıp. Oysa ne güzel olurdu konaklama imkanları olsa bir kaç gün sürerek gelsek akşam yatıp dinlenip ertesi gün başka ertesi gün başka yerde bilgilenerek gezerek görerek o zamanı bu şekilde yaşamaya anlamaya çalışabilsek...Hem turizm hem bilinçlenme hem spor bir arada olurdu...
Hiç bir şey için geç değil inşallah o günler de gelir.

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@alper 76
Ah be alper abim ne kadar güzel konuştunuz. Ne kadar eksiğiz. Bırak bisikleti normal şartlarda gidemiyoruz. Kimse yanlış anlamasın kimimiz vakit bulamıyor, kimimiz eğitimle ilgileniyor, kimimiz bütçe ayıramıyor, kimimiz evli evet hep böyle bir nedenimiz veya bir kaç nedenimiz var. Gönül istiyor ki bilinçli bir şekilde gezelim. Ama üzerinde durduğunuz proje hayata geçirile bilir. Neden olmasın. Bu konuda yeni bir konu açılıp münazara edile bilinir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Doğru da... fazla şeye gerek yok aslında benim yanımda 1 tane düzgün adam olsa adım adım gider yaparım bu turu. Olmayacak şey değil bunlar Kurtuluş savaşında da Atatürk yanlız değil miydi? o yürümeye devam etti ve herkes arkasından gitti.
Doğru bir iş yapıldığında azimli olduğunda her şey sonuca varır, kendi tarihimiz için varlığımız için bunlar yapılmalı. Mutlaka arkasından gelecek çok insan var.
"Günün en karanlık vakti güneşin doğmaya en yakın olduğu zamandır"
güzel günler gelecek inşallah

tiryaki00

Üye
Tepki
7
İsim
FATİH
Bisiklet
Scott
Sizi kutlarım, çok anlamlı bir tur, İmkanım olsa kesinlikle gelirdim. 1. Ekipman, maddiyat 2. işden izin almak vs. benim için çok sıkıntılı olur sanırım. bir de dönüşü var bu işin uçakla yaparsınız sanırım ..

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Bir an heyecan yaptım. Hemen strava'dan rota çıkardım hatta. Sonra aklıma geldi, o hafta hem Euroleague f4 var, hem de velotürk gran fondo'nun olası tarihi.

Ama bu yaz kesinlikle istanbul-bozüyük-polatlı-afyon-uşak-izmir yapacağım, kararlıyım bu konuda.

Ola ki şartlar 19 mayıs için el verdi, o zaman katılmak isterim.

Yalnız rota biraz riskli. İstanbul'u karadeniz ile iç ve doğu anadolu'nun kuzeyine bağlayan aks orası. 1 haftada sahilden, amasra-inebolu üzerinden giderseniz daha güzel olur sanki.

• Beğen

Seya

Üye
Tepki
127
İsim
Seyhan Özgür
Bisiklet
Carraro
Sizi tebrik ediyor ve alkışlıyorum. Gönül katılmak istiyor ama günde en fazla (şimdilik) 35 km yapabilen biri olarak 4 günde 800 küsür km yapmak benim için imkansız. Yoksa iş miş geri kalanı çözerdim. Umarım bu anlamlı tur istediğiniz gibi sonuçlanır.

• Beğen

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@alper 76 yani ben sizin görüşünüzdeyim bir de bisikletçi rehber arkadaşımız olsa tarihi yaşayarak gezeriz
Önceliğim şuan da samsun inşallah kazasız belasız başlarım ben de pazartesiden itibaren antrenmanlara başlayacağım.
@tiryaki00 ekipmana gerek yok aslında ben herşeyi alırım. Maddiyata bir kişi olmaz iki kişi olur
@hashus1099 teşekkür ederim. Yani dediğiniz rota da çok güzel. Oralarda da bisiklet sürdüm ama brnim amacım yol bisikleti ile 4 gün de varmak.
Çok teşekkür ederim @Seya inşallah dediğiniz gibi istediğim gibi sonuçlanır. Ben de haftaiçi başlayacağım antrenmanlara bende sizden farksızım aslında günlük 25-30 km bisiklete biniyorum.

• Beğen
Tepkiler: Seya

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Tur boyunca 1-2 ufak fotoğraf atın merakımızı giderin ki aklımızda kalmayın... İyi yolculuklar

• Beğen

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@meteakıncı geçen yıl katılacaktım, ancak velotürk gran fondo'yla çakışması nedeniyle olmamıştı. Tarihin uyması durumunda bu yıl gelebilirim.

• Beğen