Astro30 ile gelen Continental RaceKing2,2 Lastikler hakkında !(2 günde 2 kez patladı)

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
merhabalar forum sakinleri

cumartesi günü sirkeciden salcano astro 30 aldım üzerinde raceking 26x 2,2 lastikler vardı 18 haziranda kartal süleyman demirel karşısında falan bi tümsekten zıplamam gerekti uzun süredir oralara gitmeyince unutmuşum bisiklet rampasının olmadığını falan, neyse atladım atladığım gibi lastik inmeye başladı güç bela trenle pendiğe geldim baktık bir cisim girip çıkmış dışarıdan o uzunlukta bir cismin girmesine imkan yok jant tarafından girip yukarı taraftan çıkmış gibi görünüyordu hatta zefalin koruyucuları gibi koruyucu vardı lastik ile jant arasında. jantta delmiş olabilir düşüncesiyle baktık fakat akordlu hepsi ayarında falan sıkıntı görünmüyordu. iç lastiği değiştirdik ardından tekrar yola koyuldum

neyse 19 haziran(bu akşam) da tekrar çıktım yola modaya kadar gittim geldim sıkıntı yoktu pendik marina nın oralarda hiç bir şekilde rampadan falan da zıplamadım aynısı olmasın diye ancak tekrar inmeye başladı lastik geç farkettim karanlık olduğundan. yine taşımak zorunda kaldım bisikleti arkadaşımın evine kadar. Ordan da bisikleti parçalayıp hatchback arabaya sığdırmakla uğraştık zor zahmet. Tekerler kolay sökülüyordu allahtan öyle sığdırdık. Akşam eve geldiğimde şamreli biraz şişirip suda baktım fakat bi kaçak tespit edemedim(az şişik olduğundan göstermedi kendini belkide). Eski bisikletteki cst lastik ve iç lastiği taktım öyle kullanacağım lastikte mi problem var yoksa yolda mı bi sıkıntı var diye.

şimdi sorum şu, illaki kullanan olmuştur bu lastikleri ard arda iki gün yaşadığım bu şanssızlık neye bağlıdır ? lastikte üretim hatası olabilir mi ? böyle sürekli patlama sorunuyla karşılaşan oldu mu hiç bu lastiklerle ?

sürekli arka tekerin patlaması bir tesadüf olamaz bence

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değişik bir olay. Öncelikle iç lastikte patlak olup olmadığına iyice hava basıp bakın ve tekerleğin içini kontrol edin belki de iç lastiği delen bir cisim vardır.

İç lastiği kontrol ederken özellikle sibop yerine de bakın.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
292
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastik psiniz düşük ise yilan ısırığı durumu olmuştur, ayrica bahsettiğiniz. Lastik ormanlık alanlarda küçük dikenlere karşı da çok savunmasiz bi lastik..

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
diğer bisikletteki lastiği taktım bugün bisikletçide arka tekeri ve cont u götürüp baktırtacağım. iç lastik yeni takıldı sıkıntı olduğunu hiç düşünmüyorum.

ilk seferinde ps düşüktü ondan olmuştur diye tahmin ettim fakat ikinci seferinde olması gereken havayı bastı bisikletçi arkadaş. pendik-kartal arası sahildeki bisiklet yolunda(yayaların olmadığı trafik tarafındaki) sürüyorum orman olsa amenna.

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
arkaya şuan taktığım lastik 1.95 imiş ne gibi farklılıklar olur 2.2 ile arasında. ön 2.2 arka 1.95 olması bi problem yaratır mı ?