Arkeolojide şok devrim: "8000 Yıllık piramitte rak şok maşa bulundu"

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Firavun Tutamkamon' un kaynının mezar odasında rak şok zeytinyağlı maşa bulundu

Geçtiğimiz hafta Mısır çölünde bulunan yeni bir piramitte çalışan Alman ve Türk arkeologları mütiş bir keşfe imza attılar. 250 Metre derinlikte bulunan kral mezarında ( Kral Tutankamon un kaynına ait olduğu tahmin ediliyor ) Titanyum alaşımından yapılmış , zeytinyağ ile çalışan bir mtb maşası bulundu.Önce bilim adamları bunun ne olduğunu anlayamadı fakat Türk Bilim adamı Sancar Kaya' nın tesadufen Malatya' daki oğluyla Whatsup tan görüntülü sohbet ettiği esnada oğlu Meridacan ın maşayı tanımasıyla gerçek gün yüzüne çıktı.
Bilim dünyası şimdiden ikiye bölündü ,sonra yeniden kaynaştı. İddalara göre bu maşa uzaylıların bir armağanı idi , diğer bir idda ise o dönemde firavun ailesi ( hiç hazetmem i^neleri Allahsız kitapsız artistler )
Boş zamanlarında kum tepelerinden aşağı downhill yapıyor, bi yandan çalışan ameleleri "mtb forevır çalışmaya devam sizi gidi amele sürüleri" diyerek psikolojik baskı uyguluyorlardı.
Tabi ki tüm bunlar şimdilik birer tezden öteye geçemiyor. . . Bizim için muhim olan 8000 yıllık kral mezarında bir mtb parçası ne arıyordu? ve biraz daha derin kazılırsa acaba kralın hanımının eltilerinin mezarlarından yol bisikleti kadrosu da çıkacakmı ? ( Yuh artık daha neler; bence öyle bişi olmaz çunku kral mtb ci , kendi krallığında asla yol bisikletçiye yaşam şansı vermez , hatta belkide bunu ihanet sayıp o hayinleri o zalımları halkın önünde bağlayıp yol kadrolarını (bir taraf .....^+%+& neyse bu çok sert oldu vazgeçtim ) bellerinde kırardı.
Ünlü arkeolog Profösör Sancar Kaya bu keşifin hikayesini kendi dilinden aktarsın isterseniz;
_" Öncelikle tüm insanlığa , sevgi ve esenlik dilerim. İnanın bu keşif ekibimin ve benim resmen aklını aldı ve memlekete döner dönmez hemen kendime bir mtb alacağım..Ayrıca o bisikleti firavunlara getiren uzaylılara da ana avrat söveceğim . Neden derseniz o kadar güzel bir icadı nasıl o gaddar , zalım ve hayınlara verirsiniz ulan adiler ? Halka vereydinizde sevineydi garibanlar. Zaten bu uzaylılar hep kralcı adamlar hiç hazetmem o tayfayı. Bugun ülkemize inseler kesin meclise inerlerdi ( eheheh siyasi mesajda tamam :D ) Keşfimize dönersek duvarlardaki hiyeroglifleri çözmeye çalışıyoruz , bir kaçını çözdük .;
Mesela Kralın kaynı şöyle bir şiir yazmış duvara : " bHuNu YhAzAn TySoN OkuYaNa ^+%&/((" Yok lan karıştırdım bu dediğimi Mısır çarşısının helasında görmüştüm. Özür dilerim şöyle yazıyordu :"

Çöllerde ne gezer market piskeleti
Tutankamonda var altından hizmet piskeleti
Çöl dinlemez , dağ dinlemez çakıl makıl iplemez
Gönlümün tek aşkı kleopatradır;
Birde onun zeytinyağıyla çalışan maşalı mtb piskeleti"

@M.Burak KARADAĞ @chnkrmz @katran @Matiz @BF Okuru @kokomarmaris

Scudo

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Bu haberi bilge bir arkadaşıma okuttum şöyle dedi:

"Evet, bu haber doğru, uzaylılar Tutankamongillere rakşaks amortisörlü fat bike vermişlerdi çölde sürebilmeleri için, hatta bi ara çin imparatoruna da yol bisikleti vermişler bu densiz uzaylılar. Çinliler yol bisikletine binecek zemine sahip yol bulamadıklarından çin seddini yapmışlar o dönemde..."

Bana pek inandırıcı gelmedi ama....:rolleyes:

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
:D diger yazılarımada göz gezdirmenizi tavsiye ederim piskeletgiller

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yine bir rivayete gore ki çok güçlü bir rivayettir bu tutankamon yol bisikleti isteyen ve enistesinden gizli sıpeşielayzid es vörks alan baldızının beyninin bir kismini alarak tarihteki ilk brain orta amartisoru icat etmistir. Bu amartosbl de yagli olup rak şoktan farki ise aycicek yagi da konabilmesiymis.

kaslagit54

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Aybars
Bisiklet
Canyon
Hititler ve Mısırlılar arasındaki Kadeş Savaşı'nın gerçek nedeni "yol bisikleti mi,mtb mi? sorunsalı idi.Aborjin teknolojisinden yardım alarak şehir bisikletinde karar kılarak barış antlaşması yaptılar.

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
Ana sayfada başlık tam görünmüyor bende bir şey var diyerek okuyordum rakşakı gördüm uzaklasıyorum iyi csbler

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida