arkadaşlar bi yardım lütfen !

boragurcay

Üye
Tepki
0
arkadaşlar benim bi arkadaş hakkı abiden bisklet aldı 2 gün önce ben çok fazla anlamıyorum ama ilk gün ön teker bugünde arka teker tamamen indi öyle hoplayıp zıplamıyoda normal sürerken sizce nedendir jant mı lastikmi neden olabilir acaba şimdiden teşekkürler

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Sibobun içinde hava basılacağı zaman açılan sonra da sıkıştırılması gereken parça gevşek kalmış olabilir.

ghstrider

Aktif Üye
Tepki
32
büyük ihtimal lastigi kaldırıma wurmuştur patlamıştır :))) weya hasanın dedigi gibi betona koyarsan inebilir...;)

dr.sck

Üye
Tepki
11
bence ac iç lastiğine bak patmış ise :p dış lastiği iç tarafından yokla dıştan gözükmeyen ama lastiğe saplanmış maddecikler olabilir

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
:cool: Getir halledelim.Foruma beni şikayet edeceğine,sorunu bana getirip çöze bilirdiniz.Lastik dediğin nedir illaki patlayacak ayıp beyler böyle şeyler konuşmak.(HKK BMX TEAM).:boese157: (Herkes bmx'e binmesin).

ghstrider

Aktif Üye
Tepki
32
zaten onu yazması ayıp hkkı abien aldım ama lastik patladı bunun suçu o adam deilki senin kullanmana baglı olan bşi weya betona koydugun için inmştir büyük bi sorunmuş gibi foruma koymuşsun tabi bu benim düşüncem ama seninkinede saygılıyım...;)

bmx_flatland

Daimi Üye
Tepki
100
arkadaşım ya bısıklete bınen arkadaşın biraz fazlalığı vardır yada dedıgının tam aksıne hoplayıp zıplamıstır yoksa lastık patlamaz yerler cam çivi kaynıyor burda isim vererek yorum yapman ayıp lütfen terbiyeee ayrıca lastık patlamasının sebeblerini herkez bilir öyle ahım şahım profösörlük bi konu deildir amacın ne anlamdım yanii ne bilim neyin peşindesin yaa neyin şavaşını veriyosun

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@boragurcay

piyasadaki bazı iç lastikler sürüşe geçildiğinde gevşeyip molekülleri arasından hava kaçırıyor.muhtemelen öyle birşeydir sorun

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
@bmxhasan
ben hala anlamış değilim betona bırakırsan iner olayını
betona bırakınca içindeki moleküller yokmu oluyorlar dışarımı sızıyorlar , betona bırakıldığında tek olacakşey oda gözle farkedilemiyecek kadar lastikteki havanın büzüşüp hacminin azalmasıdır ki buda sıcaklık eski düzeye gelince lasikte düzelir lakin bu büzüşmenin lastiği ciddi şekilde inik duruma getirecek kadar değildir yanlışım varsa düzeltin

b3b3t0

Daimi Üye
Tepki
121
@Teberus

Ya aBi sen mtb'cisin bmx'den anlamıyorsunn lütfenn konusmayalım senin bildigin gibi deil bmx sibobu araba sibobu gibidir lütfen atlamayalımm