arka dişlim 1 aydır gelmiyor salcano

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
1 ay önce servise götürdüm arka dişli bozuk dedi .Tamam dedim belgeleri verdim 1 aydır 10 kere servise gittim şu gün gelecek bugün gelecek yok gelmedi 2 haftadır arıyorum 3 gün sonra kesin gelcek bugün kargoda deniliyor,şimdi tekrar aradım adam bağır ne bileyim fax çektim bekliyoruz işte felan dedi ne yapmamı önerirsiniz bisikletin fatura ve garanti belgesi serviste adam birde bağırması çıldırttı beni ne yapmalıyım dostlar

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
1-1,5 sene önce arka jantım çatlamıştı tam 58 gün boyunca gelmedi adamları aradım bi küfür etmedikleri kalmıştı,konuşmadan haberi yok tam hanzo biri vardı telefonda.Bunlar işçi çalışan alırken her halde hiç mülakata sokmuyor adamları.Şu arka jantın 2 ayda gelmesi bana nerden baksanız 100 120 liraya patladı.Bundan sonra ne servisle uğraşacam ya paramla rezil olurum daha iyi.Aynısını sizin içinde söylüyorum,birde bana gönderdikleri jantta hani bir kaç çizik olur ya bırakın onu adamlar kullanılmış jantı yeniden dizmiş bana göndermişler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@can akıncılar
hemen salcanoyu aradım ,iyi konuşan bir beyfendi çıktı ,ardından hemen servise gittim kargom gelmiş ama 7 li ruble gelmiş benim ki 9 lu pazartesi geri dönüş yapılacak şuan için hallettim sorun kalmadı gibi haftaya cuma gelecek yenisi dendi bakalım haftaya olmazsa büyük patlama gerçekleşebilir

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

Teknik servisleri bile sorumsuz,hem şirketi zarara uğratıyorlar (kargo vs..) hem de zaman kaybı.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
uzun sürmüş gerçekten, bu kadar sürmeden halledilebilmeliydi...
ancak hem resmi olarak garanti belgesinde belirtilen süre 30 iş günü(6 hafta), ve bu dolmamış. hem de büyük ihtimalle sizin servisin ilgisizliğinden kaynaklanıyor...
bir başka astro 270 sahibinin maşa değişimi bile 1 hafta gibi bir sürede tamamlanmıştı mesela, sadece rublede bu kadar sorun olması şaşırttı.

salcano'nun görünürdeki en büyük avantajı olan yaygın servis ağı aslında en büyük dezavantajı oluyor servislerin yetersizliği nedeniyle. bunda sattığı çelik kadrolu ucuz "market bisikletlerinin" de etkisi büyük bence. diğer markalar gibi orta-üst düzeyden değil en dipten başlıyor model seçenekleri...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Mert C.

bisikletlerde servis süresi 20 iş günü,tamamen dediğin gibi servisin sorumsuzluğu bu işimi hallettikten sonra yanından geçmiyeceğim ama yapabilecek başka bişey yok bağırmanın çağırmanın anlamı yok telefonu kapatıp dükkana gittikten sonra adam tırtı ama iyi davrandım babam yaşında adam gerçekten 1 ruble için 20 kere servise gittiğimi düşünmek bile canımı sıkıyor yinede sağlık olsun diyorum.bence servis yetersizliği yok ama servis kalitesizliği var,her servis isteği olana yetki verilmemeli.

bu arada konu salcanoyu kötülemek için değildir ,salcano gerçekten ilgili davrandılar suç serviste adam karışık kuruşuk işler yapmış 9 lu ruble yazmamış olan olmuş,servis adıda vermek istemiyorum gerçi mahalle bisikletçisinden farkı yok dahada kötü .

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.905
Bisiklet
Cervélo
bakkal tükanı mantığıyla çalıştıkları için, problem olabiliyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Serkan Mıstınoğlu

bir daha servis mervis anlamam anca garanti işi olduğunda giderim ,mahalle bisikletçime 10 tl verdim mi süper bakım yapar,gerçi her sorununu kendim çözebiliyorum vites sistemi dışında.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

garanti belgesinden tekrar kontrol ettim, 30 iş günü yazıyor.

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Salcano servislerinin büyük çoğunluğu, belki de hepsinin aynı olduğu düşünülürse, bence hata yine Salcano firmasınındır, işin ciddiyetini benimseyip üzerine düşseler bunların hiçbiri olmaz, kimbilir belki de tavşana kaç tazıya tut taktiği uyguluyorlardır,hani bazı filmlerde iyi polis, kötü polis taktiği vardır ya onun gibi bir şey.:rolleyes:

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.905
Bisiklet
Cervélo
20 mi 30 mu olayını açıklığa kavuşturmaya çalışayım :)
30du, 20ye indirildi.
30 iş günü yazan garanti belkesi muhtemelen eski basım :)

yeni garanti belgelerinde 20 gün yazar, yakın bir zamanda 20 gün oldu. (nekadar yakın bilmiyorum :) 1 yıl falan heralde, tam emin değilim)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Deniz K.

benim kızdığım nokta şu arıyorum kargoda diyor tamam abi eyvallah diyorum 3 gün sonra birdaha arıyorum yarın elimde diyor 2 hafta böyle gitti diğer 2 haftada aracımla 5 kere gittim 2 kerede bisiklet turuma çıktığımda gittim ,bir ruble için 10 kere servise gittim benim kızdığım nokta bu yoksa bisikleti sürmeme engel değil 1 ayda 500 km yol yaptım

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku
@Serkan Mıstınoğlu

http://i.imgur.com/F8wflgl.jpg
bende yazan bu. 20 gün'e indirildi diye ilk kez duyuyorum...

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Demekki düzen hala aynı, 2006 yılında aldığım Salcano NG 450 bisikletimde de aynakol yamuktu ve bu nedenle genellikle zincir, attırıcıya sürtme yaparak ses yapıyordu, buradaki servisden epey uğraşı sonucu evet hatalı değişmesi gerekir onayı aldıktan sonra yeni parçayı getirtene kadar göbeğim çatlamıştı.

T.T

Daimi Üye
Tepki
168
Bisiklet
Lapierre
Güzel bisikletler yapmaya başladılar ama servisleri hala en odunlardan seçiyorlar. Iki kere düşünmek lazım Salcano alırken.