Arka aktarıcı değiştirme yapabilir miyim?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Şerif Feridun elbette kullanılmaz. Ciksrdiginiz pim üzerinde çok çok ince bir pul vardır ve bir defa cikardiginizda artık o pimi geri taksaniz bile bir süre sonra çıkabilir ve sizi yolda bırakabilir (başıma geldi) o yüzden quinklink-powerlink gibi bir şey kullanmiyorsaniz ve zincirin pimini (tamamen cikarmasaniz dahi) sokerseniz artık shimanonun özel sattığı pimlerden alıp takacaksiniz.

Scudo

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Bu zincir denişikmiş fakir adamın zincirinde boyle dertler yok

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar arka vitesi takıcam ama kadro kulağını arka aktarıcıya takarken arka vitesteki bir vida kadro kulağını döndürmemi engelliyor.resimde ekliyorum nasıl yapmam gerek? Tarif edebilir misiniz lütfen.bisiklette arka aktarıcı takılıyken nasıl görünüyor orijinal resmini de ekliyorum.şimdi buldum arkadaşlar kusura bakmayın.alyan ile takıyoruz kadro kulağını çevirmeden:)

• Beğen
Tepkiler: ekranci

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Bisikletler gelisip vites sayilari artip zincir incelip krom ile nikel ile kapandıktan sonra bir zincirin yönü oldu. Allahtan bisiklette powerlink var zincir tak sök olayi kolay oluyor.

Nerede civiyle zincir sokup cekicle vurarak birlestirdigimiz gunler :)))

• Hahaha
Tepkiler: suat akman

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar arka aktarıcı makaralarını değiştirmeyi düşünüyordum ama elimdeki makara mevcut olandan daha büyük. Acaba sorun teşkil eder mi? İkisi de shimano