Araştırmaktan Gözlerimiz Kanlandı "Yar Bana Bir Tavsiye"

Tepki
15
Bisiklet
Merida
Bende v fren taraftarıyım hocam :) Trek benim de araştırmalara başladığımda ilk göz ağrımdı fakat fikrim değişti şimdilik uzak durmayı düşünüyorum :) Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Alivio - Acera'dan bir tık öndedir,

Sedona hk;aşağıdaki link size yardımcı olacaktır,

(link)

2012 Model Sedona 321 'i inceledim,asillik akıyor,yukarıda ki link'te olumsuz bir yorum okumadım,

Peki Carraro hiç düşündünüz mü..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Demirel

Yarı hemşerim de sayılırsın onun için sana benden yardım. İlk olarak whistle bisikletler hala satılıyormu çok şaşırdım doğrusu. orada burada kazma miwoklara (bir tanede bende olduğundan bu denli rahat söylüyorum) denk geliyorum ama bu ülkedeki en son guipagonun benim çalınanki olduğunu düşünüyordum. Whistle, bonibondan hoşlanan gençler için başarılı bir PR çalışması dışında bence tamamıyla boştur. bahsettiğin model albenili kadrosu ve elma şekeri boyası dışında can sıkıntısıdır. Ağırdır, şudur budur daha fazla söze gerek yok. Bir diğer bisikletlerle yanyana koy ne kadar çocuksu kaldığını sende görürsün.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Ozan Demirel

Ozan bey , bisiklet konusun da,çok araştırma yapmakta insanı kararsızlığa itiyor,bunu daha önce kendim yaşadım,

Yardımcı olmak maksadıyla, size tavsiyem; şu 3 bisiklette işinizi görecek,ama içinize sineni alın Merida > Carraro > Sedona ..

hepinize iyi geceler, hoşçakalın..

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Çağlayan Bey haklısınız araştırdıkça, öğrendikçe daha fazla kendinizi kaptırıyorsunuz ve bir süre sonra bu zevk işgenceye dönüşüyor.
Çok teşekkür ederim herkese yardımları için hedefimi belirledim. 2012 model Sedona 321. Bu bisiklete istediğim fiyata ulaşamazsam alternatif olarak Merida ve Giant'ı ön plana alacağim. Aklıma takılan soruları burada tekrar soracağım.

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@Ozan Demirel
Evet artık başınıza ağrılar girer o mu, bu mu? Derken alırsınız birtane gider,bu arada öğrendiklerimiz kâr kalir[emoji106] , ben size işinizi kolaylaştırması ve içinizi de rahatlatması amacıyla belirtmek isterim ki; fiyatları 2000 lira ya kadar olan bildiğiniz tüm markalar bisikletlerin de genellikle maksimum alivio, deore ikilisini kullanırlar ve taban altus,acera dır, örneğin kabaca acera 50 lira, alivio 40 lira[emoji6]. bence giant kaliteli iyi ama marka pahalı, onun yerine merida almanız süper bir seçim olur emin olun. Carraro ve sedona arkadaşların da belirttiği üzere pişmanlık yaratmaz, fren konusu çok önemli bikonu fikrimce sizin kullanım alanınıza bakınca aradaki ağırlık farkı sizi rahatsız etmez ama bakım-onarım sizi düşündürüyorsa dert etmeyin, v frene göre elbette zahmetli sayılır ancak günümüz koşullarında trafikte saliseler fark yaratır emin olun, zaten hergün donanımlarımız arıza veriyor diye de bir durum yok ortada[emoji6] biraz bisikletinizle ilgilenir ve mekanikleri ile ilgili servis konularını incelerseniz zevkle üstesinden gelirsiniz vesselam. Kararınız ne olursa olsun hayırlısı olsun ve güzel günlerde kullanın.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
@Ozan Demirel ben Merida al derim.
55 kadro size uyar ama denemeden almayin bence.

Diğer sorularınız icin internet en buyuk kaynak.

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@alperr125
Diğer modelleri bilmiyorum ama cw modellerinde 55 kadro büyük gelir sanırım, benim boyum 1.88 ben 58 almak için gitmiştim, arkadaşım meridanin cw ler biraz büyükçe dedi 55 sana olur onu dene ve aynen de öyle oldu[emoji4] ,cw geometrik olarak diğer markalara göre daha dik, sanırım nedeni bu

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
3 yıl önceki konuya tavsiye mi veriyorsunuz ben mi yanlış görüyorum

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@mtbrnhc
Yuuhh bana[emoji33] bu tapatalk â alışamadım sanırım[emoji4] idare et dostum,çaktırma[emoji6] harbiden yaaa

• Beğen
Tepkiler: mtbrhnkc