Araç üstü bisiklet taşıma barı tavsiyesi

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
Arabayla bisiklet taşımak için bar almak istiyorum. Arka şaşıyıcıları, hem bagaj kullanımını engellediği hem de arabaya zarar vermesi çok olası olduğu için istemiyorum. Thule ve benzeri bilindik ve kaliteli markaların araç üstü barları 250-300 arası sırf bar fiyatı. Bir de bisiklet taşıyıcı fiyatı eklenince iyice yükselecek. şöyle bir (link) buldum. Bundan kulanan ya da bunu inceleme şansı olmuş olan varmı acaba? Kullanacağım Arabamda araç üstü bar bağlantı noktaları yok ve sonradan taktırıp orjinalliğini bozmak istemiyorum. Tavsiye ve fikir paylaşabilir misiniz?

Scudo

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
ben şahsen size 2 marka öneririm. hem bisikletinizin iyiliği hemde arabanızın iyiliği için :) thule gerçekten çok iyi. dokunduğunuzda bile güven hissini alıyorsunuz. ben hiçbir sorun yaşamadım daha bugüne kadar. biraz daha ucuz olsun dersenizde arkadaşımın kullandığı perruzzo'lara bakmanızı öneririm. çok ucuz bişey almanızı önermem şahsen çünkü olurda bisiklet kurtulursa 100 lira daha vermemek daha pahalıya patlayabiliyor

• Beğen
Tepkiler: illgnsyyz

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
679
Bisiklet
Trek
araç ile bisiklet taşıma işinde hep bisikletin sağlam şekilde monte edilmesini düşünürüz thule nin taşıyıcı ayaklarında bisiklet çok güzel monte oluyor hatta maşadan kilitlemeli sistemlerde bisiklet okadar sağlam oturuyor ki bisikleti salladığınız zaman araç sallanıyor. tabi bunun için sırf taşıyıcı ayağa 300-350 lira vermek sinir bozucu oluyor. tavan taşıma sistemlerinin güzel yanı bagajı kullanmak için olanak sağlaması ama hep gözden kaçan bir dez avantajı var, ufak bir kaza anında tavandaki yük(yaklaşık40 kilo) taşıyıcı vidalara vuruyor bu durumda çok ufak görünen kazalar bile aracın tavanına ciddi zararlar verebiliyor bu da kaş yapalım derken göz çıkartma durumu oluyor.

• Beğen

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Fevzi kardeşim ilanda gösterilen sadece barları sabitlemeye yarayan ayak zannedersem.

Ve şöyle bir ibare var. ÇİFTLİ PAKET VE KİLİTLİDİR

Yani iki adet alman gerekiyor. 2 adetde bar alman gerekiyor.

Fiyat yine 200 TL ve üstüne çıkabilir.
Ama sağlamlık dersen bilemedim.

Ben tavan barı olarak mont blanc aldım. ((link))
Üstüne üç adet thule bisiklet taşıyıcı monte ettim.

Çok sağlamlar. Km'lerce yol gittim.
Gayet güvenliler.

(Thule bisiklet taşıyıcılar Bahausda daha ucuz bilgin olsun.)

• Beğen

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
@Nuri Alper Ulupınar

satıcıyla konuştum bu fiyat iki adet bar ve montaj ayakları içinmiş. Barlardan sonra bisikleti tutacak taşıyıcı gerekiyor. Satıcı çok sağlam tutuyor falan diye övdü barları ama kimse yoğurdum ekşi demez. Taşıyıcı bar ve bisiklet taşıyıcı olarak siz kaç liraya almıştınız fiyat hakkında bilgim olsun.

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
@illgnsyyz

Yanlış anlamadım değil mi? İki adet bar ve montaj ayakları 50 TL. :confused:

Ben taşıyıcı barları ve montaj ayaklarını otsoto dan 200 TL ye,
Bisiklet taşıyıcıyı THULE FREERIDE 532 (siyah renk) 175 TL ye bahausdan aldım.

Soner sevinç

Daimi Üye
Tepki
25
Bisiklet
Kron
bisiklet taşıyıcıları takıldığı zaman kaç bisiklet monte. her bisiklet için ayrı taşıyıcıya gerek yok heralde

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
@Nuri Alper Ulupınar

satıcı öyle olduğunu söyedi ama şimdi siz sorunca tekrar şüphelendim 4 ayak 2 bar olduğunu onaylatmak için mail attım bakalım yanlış mı anlamışım

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
@Soner sevinç

Herbisiklet için ayrı taşıyıcı maalesef.

Sizin dediğiniz gibi olsa süper olurdu...

Ortaalang

Üye
Tepki
12
İsim
Göktuğ Ortaalan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar Merhaba, Bisiklet taşıyıcı ARAÇ ARKA olarak kullanmıştım TAM 3 araç çizik mahvettim hemde ezikme oldu. Bu yüzden artık götüremiyorum :( bi süre ARAÇ ÜSTÜ araştırmaya başladım. ARAÇ ARKA TAŞIYICI (Hepsiburada, trendyol vb.) yorumlar vb. sıkıntı olmadığını diyorlar ama ARAÇ ÜSTÜ bisiklet az kişi sayıda yorumlar yazmış çoğu insanlar ARAÇ ARKA tercih edip fazla yorum yazmışlar. Neyse ben ARAÇ ÜSTÜ bisikleti almaya karar verdim ve almak üzerdeyim. Siz ARAÇ ÜSTÜ denediniz mi düşme vb sıkıntı var mı?? Aracıma çizik ezik olsun istemedim. Yeni alacağım ARAÇ ÜSTÜ TAŞIYICI TURTLE marka olacak THULE değil TURTLE :) "TURTLE S-PRO" modeli şuanda Hepsiburada.com'dan 2.300 TL civarı sizce bu MARKA ve MODEL nasıl ? "TURTLE S-PRO" olarak. Lütfen tavsiyeniz nedir ? Teşekkürler

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.086
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Merhaba, Bisiklet taşıyıcı ARAÇ ARKA olarak kullanmıştım TAM 3 araç çizik mahvettim hemde ezikme oldu. Bu yüzden artık götüremiyorum :( bi süre ARAÇ ÜSTÜ araştırmaya başladım. ARAÇ ARKA TAŞIYICI (Hepsiburada, trendyol vb.) yorumlar vb. sıkıntı olmadığını diyorlar ama ARAÇ ÜSTÜ bisiklet az kişi sayıda yorumlar yazmış çoğu insanlar ARAÇ ARKA tercih edip fazla yorum yazmışlar. Neyse ben ARAÇ ÜSTÜ bisikleti almaya karar verdim ve almak üzerdeyim. Siz ARAÇ ÜSTÜ denediniz mi düşme vb sıkıntı var mı?? Aracıma çizik ezik olsun istemedim. Yeni alacağım ARAÇ ÜSTÜ TAŞIYICI TURTLE marka olacak THULE değil TURTLE :) "TURTLE S-PRO" modeli şuanda Hepsiburada.com'dan 2.300 TL civarı sizce bu MARKA ve MODEL nasıl ? "TURTLE S-PRO" olarak. Lütfen tavsiyeniz nedir ? Teşekkürler
adınız da Göktuğ aslında ama yazarken Google translate kullanarak başka bir dilden Türkçeye çeviri kullanmışsınız gibi geldi.
Sorunuza yanıt olarak modele baktığım zaman anahtar ile kilitli olmadığını görüyorum. Uzun yollarda park halinde içiniz kilitli modellerde daha rahat olacaktır diye düşünüyorum. ben vakumlu kullanıyorum. Mesela geçen gün dinlenme tesisinde bir kişiyi aracımın üstündeki vakumla oynarken gördüm. "Nasıl yapışmış hehehe" diye sırıtıyordu yanına gittiğimde. Ancak kilitli bir sistem olsa böyle bir derdim olmazdı.

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Thule kullanıyorum uzun zamandır, memnunum. Sizin dediğiniz markayı bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ortaalang

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.314
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Siz yine de gözünüzün önünden ayırmayın :)

Şaka bir yana, kilitli bir model almanız iyi olur ki zaten baktığınız Thule Proride taklidi ürünün üzerinde de bara bağlayacak kilit var. En azından bisikleti korumasa bile sistemi güvence altına alırsınız ki o da az bir para değil. Düşündüğünüz modeli tecrübe etmedim, kopya bir ürün ama sağlam bir imalat ise marka olarak ne yazdığının çok da önemi yok. Barları da turtle mı alacaksınız? Değilse uyumluluklarına göz atın.

Aracın dışında kullanacağınız özellikle bisiklet taşıyıcısı gibi kendi malınız ve özellikle diğer kişilerin can güvenliği söz konusu olan ekipmanlarda fazla ucuza kaçmayın, sonra karşılaşacağınız bedeller çok daha yüksek olabilir.

2013 yılında Thule almıştım, 2x Proride 591 , 129cm wing bar , 753 Ayak seti ve Araç montaj kitine 1.255 TL vermişim. Yıllar bizden çok şey alıp götürmüş :() 2 bisiklet ile çok fazla kilometre yaptık, en ufak bir çizik , hasar ne bisiklette ne de araçlarda yaşamadım. Araç değiştirdikçe montaj kitlerini yeniledim. En son SUV için barlara takılan ayak takımı aldım, hala aktif kullanıyorum.

*Bu tip gövdeye kenetlenen modelleri karbon bisikletler ile kullanmamanızı öneririm. Bunun için özel kadro koruyucular olsa da bence yine de kadro için sağlıklı bir yöntem değil.

Seçiminizde kolaylıklar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Ortaalang

Ortaalang

Üye
Tepki
12
İsim
Göktuğ Ortaalan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
adınız da Göktuğ aslında ama yazarken Google translate kullanarak başka bir dilden Türkçeye çeviri kullanmışsınız gibi geldi.
Sorunuza yanıt olarak modele baktığım zaman anahtar ile kilitli olmadığını görüyorum. Uzun yollarda park halinde içiniz kilitli modellerde daha rahat olacaktır diye düşünüyorum. ben vakumlu kullanıyorum. Mesela geçen gün dinlenme tesisinde bir kişiyi aracımın üstündeki vakumla oynarken gördüm. "Nasıl yapışmış hehehe" diye sırıtıyordu yanına gittiğimde. Ancak kilitli bir sistem olsa böyle bir derdim olmazdı.
Cevap için Teşekkürler. Adım Göktuğ evet İşitme Eng. olduğum için %100 doğru cümle yazamıyorum kusura bakmayınız. Ben MTB tutkunum Araç üstü Bisiklet taşıyıcı kilitli olduğundan etkilendim. Youtube biraz daha araştırdım bir video buldum kilitli olarak varmış aşağıda link bırakacağım. Sizce nasıl olur sağlamlık olsun diye

Yukarda bıraktığım link video'yu izler misiniz ? Dediğim gibi TURTLE PRO-S kilitli diye varmış. Tavsiyeniz nedir ?
Siz yine de gözünüzün önünden ayırmayın :)

Şaka bir yana, kilitli bir model almanız iyi olur ki zaten baktığınız Thule Proride taklidi ürünün üzerinde de bara bağlayacak kilit var. En azından bisikleti korumasa bile sistemi güvence altına alırsınız ki o da az bir para değil. Düşündüğünüz modeli tecrübe etmedim, kopya bir ürün ama sağlam bir imalat ise marka olarak ne yazdığının çok da önemi yok. Barları da turtle mı alacaksınız? Değilse uyumluluklarına göz atın.

Aracın dışında kullanacağınız özellikle bisiklet taşıyıcısı gibi kendi malınız ve özellikle diğer kişilerin can güvenliği söz konusu olan ekipmanlarda fazla ucuza kaçmayın, sonra karşılaşacağınız bedeller çok daha yüksek olabilir.

2013 yılında Thule almıştım, 2x Proride 591 , 129cm wing bar , 753 Ayak seti ve Araç montaj kitine 1.255 TL vermişim. Yıllar bizden çok şey alıp götürmüş :() 2 bisiklet ile çok fazla kilometre yaptık, en ufak bir çizik , hasar ne bisiklette ne de araçlarda yaşamadım. Araç değiştirdikçe montaj kitlerini yeniledim. En son SUV için barlara takılan ayak takımı aldım, hala aktif kullanıyorum.

*Bu tip gövdeye kenetlenen modelleri karbon bisikletler ile kullanmamanızı öneririm. Bunun için özel kadro koruyucular olsa da bence yine de kadro için sağlıklı bir yöntem değil.

Seçiminizde kolaylıklar dilerim.
Gürkan selam Cevap için Teşekkürler. Hırsız a karşı çalıştı kilit olanı video izledim şaşırdım dediğin model TURTLE PRO-S benziyor Eskiden TURTLE marka diye yoktur yeni çıkmıştır sanırım. Ben aslında THULE marka almak istiyordum şuanda fiyat 7-8 bin civarı. Dediğim marka THULE PRO-S 2-3 bin civarı 2 tane almayı planlıyorum. Kilitli olan varmış. Size aşağıdaki video link bırakıyorum. izler misiniz tavsiyeniz nedir ?

• Beğen
Tepkiler: sccetin

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.314
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Cevap için Teşekkürler. Adım Göktuğ evet İşitme Eng. olduğum için %100 doğru cümle yazamıyorum kusura bakmayınız. Ben MTB tutkunum Araç üstü Bisiklet taşıyıcı kilitli olduğundan etkilendim. Youtube biraz daha araştırdım bir video buldum kilitli olarak varmış aşağıda link bırakacağım. Sizce nasıl olur sağlamlık olsun diye

Yukarda bıraktığım link video'yu izler misiniz ? Dediğim gibi TURTLE PRO-S kilitli diye varmış. Tavsiyeniz nedir ?

Gürkan selam Cevap için Teşekkürler. Hırsız a karşı çalıştı kilit olanı video izledim şaşırdım dediğin model TURTLE PRO-S benziyor Eskiden TURTLE marka diye yoktur yeni çıkmıştır sanırım. Ben aslında THULE marka almak istiyordum şuanda fiyat 7-8 bin civarı. Dediğim marka THULE PRO-S 2-3 bin civarı 2 tane almayı planlıyorum. Kilitli olan varmış. Size aşağıdaki video link bırakıyorum. izler misiniz tavsiyeniz nedir ?

Önce de yazdığım gibi bu ürün Thule Proride ın kopyası bir ürün. Tekerin yerleşeceği braketleri farklı tasarlamışlar ama konsept tamamen aynı. Sağlamlığı için bir şey diyemem, görmedim ve daha önce kullanmadım. Ben Thule ile hiç sorun yaşamadım, umarım siz de bununla yaşamazsınız. Emin değilseniz önce bir tane alıp deneyin sonra 2. yi alırsınız.

*Tasarımdan ötürü 2. bisikleti koymanız için kolun yönünü değiştirmeniz lazım. Ya da bisikleti ters bağlayacaksınız. ( Yol yönünün aksine bakacak) Thule de kadroyu kavrayan kol sökülüp, mengene ağzı diğer yöne bakacak şekilde ayarlanabiliyor, bunda da yapılabiliyor mu firmaya bir sorun. Hatta rica edin yapılabiliyorsa kendileri yapsınlar.

Aşağıdaki videoda ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Ortaalang

Üye
Tepki
12
İsim
Göktuğ Ortaalan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
r, bunda da yapılabiliyo
Teşekkürler. Aynen Thule Proride kopyası ancak Turtle Pro-S gövde daha uygun fiyat olduğunu kısa zaman içinde alacağım İNŞALLAH 1. deneyeceğim. İlgileriniz için minettarım

• Beğen
Tepkiler: gurkan

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.297
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende de thule proride 591 ve 598 var.tavsiye edermiyim ederim ama fiyatlar!!??? Arkada taşımalı olanlara güvenemediğim için araç üstü taşıyıcı li aldım. Bir de çok uygun fiyata. Arabam mazda, ve mazda Avrupa thule in distribütörü imiş. Bazı zamanlarda araba servis ve aksesuarında %25, lik indirim varken almıştım. Turkiye thule nin fiyatlarının çok ama çok altlarında ve servis i ndirimi ile. Güven veriyor. Gövdeyi sıkarak tutuyor. Karbon gövde bisikletler için farklı bir aksesuar ile kullanmak gerekiyor..

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.314
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Bende de thule proride 591 ve 598 var.tavsiye edermiyim ederim ama fiyatlar!!??? Arkada taşımalı olanlara güvenemediğim için araç üstü taşıyıcı li aldım. Bir de çok uygun fiyata. Arabam mazda, ve mazda Avrupa thule in distribütörü imiş. Bazı zamanlarda araba servis ve aksesuarında %25, lik indirim varken almıştım. Turkiye thule nin fiyatlarının çok ama çok altlarında ve servis i ndirimi ile. Güven veriyor. Gövdeyi sıkarak tutuyor. Karbon gövde bisikletler için farklı bir aksesuar ile kullanmak gerekiyor..
Carbon için tasarladıkları aksesuar bu ama yine de ben tam olarak güvenemediğimden yeni bir taşıyıcı aldım.

1689335542557.png

Karbon kadrolar için Thule Upride ya da Yakima Highroad gibi tekerden bağlanan alternatifler düşünülebilir. Tekeri söküp , araç içerisinde taşırım derseniz alternatifler daha da artıyor. Önümüzdeki hafta İngiltere'den Yakima getireceğim. İnceledikten sonra tecrübelerimi paylaşırım.

1689335841906.png

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Carbon için tasarladıkları aksesuar bu ama yine de ben tam olarak güvenemediğimden yeni bir taşıyıcı aldım.

306977 dosyayı görüntüle

Karbon kadrolar için Thule Upride ya da Yakima Highroad gibi tekerden bağlanan alternatifler düşünülebilir. Tekeri söküp , araç içerisinde taşırım derseniz alternatifler daha da artıyor. Önümüzdeki hafta İngiltere'den Yakima getireceğim. İnceledikten sonra tecrübelerimi paylaşırım.

306979 dosyayı görüntüle
Kimseye tavsiye etmiyorum, ama ben karbon bisikletimi taşıyorum hiçbir şey olmuyor.
Sanırım yanlardan sıktığı için karbon taşımayın diyorlar. Ama sonuna kadar sıkmıyorum, kadro kenarına da patpat ambalaj yerleştiriyorum. Kaç yıldır sorunsuz kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: gurkan

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.170
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Elinde (link)uygun (link)olan var ise benim ile iletişime geçerse çok sevinirim.
Kiti satan hiç bir yer yok Türkiye de.