Araç arkası bisiklet taşıyıcısı

Tilki

Üye
Tepki
19
Bisiklet
b'Twin
@mehmet c. uzak merhaba üstadım. Benim bahsettiğim taşıyıcı (Peruzzo Padova) için soruyorsanız hayır, tavan raylarına ihtiyaç yok zira araç arkası bir model. Diğer boynuz tipi taşıyıcılar gibi, 6 tokalı halatla bagaj kapağına takılıyor. Sedan, hatchback ve suv tipi araçlar için uygun. Resmi nternet sitesinde her 3 araç tipi ile ilgili montaj videolarını izleyebilirsiniz.

Scudo

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sedan ve hback e uygun olduklar yazıyor ve fakat detayda sorun çıkıyor. Bendeki alet bir konumda daha takılabiliyor ancak bu sefer de tam toyota logosu üstünde durmak zorunda yani logoyu ezecek. Kaliteli bir ürünü deneme yapıp satın almak en sağlıklısı, mümkün ise. Ya da gidip arabanın orjinal ekipmanını satın almak gerekli, genelde maliyeti yüksek oluyor. Sonuç olarak gibip thule almak sanırım akıllıca...

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Ben de şöyle bir şey aldım n11 den içiz yollu türk yapımı bir taşıyıcı. Borsan benrack ismi ve 90 liraya aldım. silivriden hataya geldim sorunsuz şekilde. Aman aman bir kalitesi yok ama işimi gördü. Bütçeyi daha düşük tutanlar için bir alternatif.IMG-20150626-WA0006.jpeg IMG-20150626-WA0002.jpeg IMG-20150626-WA0004.jpeg IMG-20150626-WA0006.jpeg IMG-20150626-WA0002.jpeg IMG-20150626-WA0004.jpeg

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
@dodobir Selam,
Benim aracıma da bu model uyuyor ancak sarsıntılarda jant veya lastikler araç tamponuna sürtmüyor mu?

mehmet.t

Üye
Tepki
105
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron
@Murat Bahçeci
kayışı tokaya ters taraftan sokarsaniz zorlayınca gevşiyor. Doğrusu zorlayınca tokadaki tırtıklı kısmın kayışı sıkıştırması.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@taner yazar
Bu ürün güzel bir ürün. Üçüncü borunun olması bisikletleri araçtan uzak tutması adına güzel bir tasarım. Diğerlerinde kaporta da çizilme oluyor.

• Beğen
Tepkiler: taner yazar

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@amoush00
Ben bisico aldım bir önceki mesajımda linkini vermiştim. Dün ilk defa kullandım. Farkettim ki, sanki üç bisiklet almaz. Ilk bisiklet takılacak yer arabaya çok yakın kaldı. Buraya bisiklet assanız arabaya çok zarar verirsiniz.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@Eray I

On lastik degiyor ama sonucta lastik oldugu icin sikinti yaratmiyor. zaten yaratmayacagi soylenmisti ben alirken. on lastigi thule ile beraber gelen kayis ile sabitliyorum askiya, oynamiyor cok ama sonucta yaslaniyor tampona. suana kadar en ufak bir cizik bile yok aracta.

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@dodobir bende de on lastik sürtmesi oluyordu. Sonra direksiyonu geriye çevirip arkada sabitledim ve sürtme ortadan kalkti

• Beğen
Tepkiler: dodobir

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
(link)
bu ürünü kullanan var mı acaba? vantuzlu sanırım. pratik gibi ama güvenlik?

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
Merhaba , araç üstü barların çelik veya aluminyum olması fark yaratır mı arkadaşlar. Bu barlar sürekli araç üstünde kalıyor , kar kış , yıkama derken aşınma vs. durumları oluyor mu ?

volkanxx

Üye
Tepki
49
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Merhaba bu iki ürün arasında kaldım. Bütçem 200 lira ile sınırlı.

300 BİSİKLET TAŞIYICI - 3 ADET B'TWIN
(link)

BUZZ RACK MOZZQUITO 3'LÜ OTO BİSİKLET TAŞIYICI
(link)

Sizce hangisini almalıyım? 2 bisiklet taşıyacağım.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@volkanxx Sıfır ürün daha iyidir.. İkisi de fena gözükmüyor.. Ama Decathlon'da garanti olduğunu için ben onu tercih ederdim.. Bu arada dolar avro kur farkı azizliğini yapmış.. Ben bundan daha 3 ay önce 160 tl ye almıştım.. Hatta decathlon'da ki taşıyıcı 140 tl ydi .. Borca girmeyim demiştim.. almamıştım.. market tipi bauhaus dan aldığım ucuz taşıyıcı ile bisikletim düşme tehlikesi bir kez daha geçirince.. gittim aldım ama başka bir yerden şu ürünü aldım: (link) genel anlamıyla memunum. Dün 3 tane yol bisikletini sorunsuz bir şekilde taşıdık..

• Beğen
Tepkiler: volkanxx

volkanxx

Üye
Tepki
49
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
@amoush00 Cevap için teşekkürler, iki üründe sıfır garantili, Decathlon'dan alacaktım gözle görüp alayım diye İzmir mağazada stok yokmuş o nedenle BUZZ RACK MOZZQUITO aldım. Evet dolarla beraber ürünler çok yükseldi yoksa aklımda başka ürün vardı. Hepsine 50-100 TL zam gelmiş. Neyse BUZZ RACK MOZZQUITO siparişi verdim.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@volkanxx İyi günlerde kullanmanız dileği ile..! Hayırlı olsun.. :harika:

• Beğen

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
Bende de o örnek 3 lülerden 1 inden var.
1 tane mtb 16kg - 2 tane yol bisikleti koyduk, aşırı sağlamdı.
Siz 2 tane koyacak iseniz, rahat rahat taşır. Önemli olan, doğru açıda koymak ve doğru şekilde monte etmek.

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Buna benzer bir şey kullanıyorum bu sistemlerde THULE ın farkı yukarıdan bagaj kapısına eklenen kısmının da metal bir kanca şeklinde olması ve arka kapıya kilitlenmesidir. Yani bu sayede bagajı açarsınız, askı da kapıyla beraber kalkar ve iner üstelik sabittir.

Benzerlerinde ise ucunda kancaya bezer bir şeyi tuttrur ama kayısları da gerersiniz bu kayışları her 70km de bir kontrol etmeniz gerekir. THULE ise bu sorunu sabir metal bir kelepçe ile çözmüştür. Bunu gö önünde bulundurmanızı önerrirm
Bendeki 80 km yolculuktan sonra bir bkatım ki yukarıdan tutan kancaladan birisi kopmuştu Allahtan bisilet düşmemiş. Bunları çok garantisi yok malesef.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@alper 76

Anladım...Siz thule ın hangi modelini kullanıyorsunuz