Araç Arkası Bisiklet Taşıma ve Sınır Geçişi

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese Merhaba,
Turkiye’den almaya karar verdigimiz bisikletleri, gecici olarak ikamet ettigimiz ulkeye goturmeyi planliyoruz aracimiz ile.
Bu konuda deneyimi olan arkadas var mi? Arac arkasinda bisiklet tasiyici ile ulke degistiren, sınır gecerken herhangi bir yaptirima / uyuzluga (bulgar zulmunu bilen vardir) maruz kalaniniz oldu mu?
Deneyimlerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

(temsili foto ektedir)

Dosyalar

Scudo

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Yazin bulgaristana bisikletle gittim ancak bisiklet aracin icindeydi. Giderken de donerken de bir sorun yasamadim.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.721
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceleri, pasaporta işletiyorduk ülkeden çıkarken. Halen var mı o uygulama bilmiyorum. Markasına kadar yazarlardı, Balkanlara yarışa giderken araçla

• Beğen
Tepkiler: BackConnect

MaliSen

Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet Ali Senturk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar Ürünün faturasını yanınızda bulundurmanız yeterli diye biliyorum şahsınıza aldığınızı beyan ederseniz problem olmayacaktır zaten TR'de kdv vb vergilerini ödemiş durumdasınız. nihai varış ülkesi olarak neresidir ? EU ülkesiyse problem yaşamazsınız diye düşünüyorum. birden fazla ticari amaçlı taşıma yapıyorsanız beyan ve gümrüksel işlemlere maruz kalırsınız düşüncesindeyim.

• Beğen

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Merhaba, 2014 veya 2015 yılında bahsettiğiniz şekilde gürcistana gitmiştim, sınırı geçerken Türk tarafında da Gürcü Tarafında da sorun yaşamadım ama daha sonra Ahıska veya Aspinza şehrinde ırkçı bir polis plakanın görünmediğini bahane edip hatırı sayılır bir ceza yazmıştı; plakanızın görülürlüğüne dikkat etmenizi öneririm

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.280
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, 2018 yılında 2 bisikleti aracın içinde, 2019 yılında da aparatla dışında götürdük, herhangi bir sorun çıkmadı. Hatta nerelere gideceksiniz şuraya da turlayın buraya da turlayın muhabbeti yapmaya çalışmışlardı. Konum Kapıkule.

• Beğen

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
422
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İpsala'da kontroller çok gevşek, en azından bana hep öyle denk geldi.

Bisikletlerin sorun olacağını sanmıyorum.

• Beğen