Araba için olan patlak tamir edici sprey!!

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Şimdi bu araba lastiklerini tamir eden sipreylerden buldum alacaktım ki arkasını okudum vazgeçtim!Şimdi size soruyorum arka lastiğim cam girmesi sonucu patladı ve galiba biraz derin çünkü anında söndürdü ve hava çıkışını gayet rahat duydum.Şimdi sıkıntım şu. Bu patlak tamir edicinin arkasında yazıyor ki sizi en yakın servise kadar götür yani.Sonuçta lastik yine tamir edilmesi gerekiyor. Ben anlamadım bu işi bisikletler için olan patlak önleyicelerle aynı yapıya sahip değilmi araba için olan patlak önleyiciler.Hadi diyelim araba bizim bisikletlerden kat kat ağır ondan lastikciye gidiyor.Bisikletlerde kullanılan patlak önleyicilerde mi sadece lastiği patlayınca bir müddet havası inmeden tutuyor yoksa patlağı tamirmi ediyor. O zaman bunu niye kullanıyorum lastik açılıp tekrar yama yapılması gerekiyorsa boşuna almam gider yama yaptırım!Bisikletlerde kullandığınız patlak önleyiciler nekadar işe yarıyor ben şimdi bu patlak önleyicilerden sıksam ben yine lastiğe yama yaptırcam?:boese157:

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Lastiğin inmesi cam hala tekerin içindeyken mi oldu? Yoksa çıktıktan sonra mı indi?

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@Serden Us

Evet cam tekerin üstündeyken indi ve inerken sesini duydum balon gibi ses çıkardı. 5 metre gidemeden lastik indi.:cool:

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bildiğim kadarıyla, cam arada olduğu zaman üzerine yama yapamaz. Cama yapışmaz çünkü. Camı çıkarıp yeniden şişirdiğinizde yama yapması gerekir (eğer delik aşırı büyük değilse).

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@Serden Us

Şef ben tam anlatamadım galiba.Ben patlak tamir edici daha sıkmadım.Tamir edici gerçekten tamir mi ediyor yoksa bir müddet lastiği şişkin halde götürüyormu bu soruya yanıt arıyorum.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Evet yanlış anlamışım.

O zaman şunu söyleyeyim; ben bunlardan kullanırken hiç yama yapmadan kullandım. Kendi kendini yamıyordu çünkü.

Aslında lastikler için "patlak önleyici" ve "patlak onarıcı" sıvı/sprey/köpük şeklinde ürünler var. İdarelik yamamasın kalıcı olsun dediğinize göre "patlak önleyici" olanlardan alın bence.

Yani alacağınız ürünün şişesinde "koruma sağlar" gibi bir ifade olsun. Sadece onarıcı olmasın.