Araba çarparsa (hukuken) yapmanız gerekenler. (rehber)

Scudo
Tepki
11
İsim
Mustafa
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Polisin yetkileri, polisçilik oynayan çocukların yetkilerine indirilerse başka ne olmasını bekliyorsunuz ki? Tamam yetki geniş olunca bu durumu kötüye kullananlarda olacaktır, onlar içinde kesinleşmesi durumda normalin 2 katı cezayı verince bu yetkiyi kötüye kullanmayı kolay kolay düşünemeyeceklerdir. Her polisin istinasız savunma sanatlarını biliyor olması gerekir, jop,biber gazı, şok tabancı vs kullanımlarını arttırmaları lazım. Karşı tarafta bıçak, silah olması durumunda yaralama yetkilerinin bulunması lazım. Ve istinasız her poliste görev süresince kayıtta bulunan kayıt yaka kameralarının olması lazım. Bilemiyorum neden yıllardır bunlar düzeltilemiyor...

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.242
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@laka tutuklanmışlar

mehmet042

Üye
Tepki
0
İsim
mehmet koçak
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
merhaba arkadaşlar öncelikle rahatsız ettiğim için özür dilerim konuyuda nere yazacagımı bilemedim ama sizlerden fikir almak isterim konyada ikamet ediyorum 15 yaşındaoglum var elektirikli bisikletle giderken ogluma arba carptı oglumun ayagında çatlaklar oluşdu ve olay yerine ambulan ve trafik geldi tarfik bütün sucu araç sahibine verdi bize vuran kişi motorunuzu alalım dedi sonra vazgeçti sigorta ödesin dedi vuran aracın evraklarını aldık elektirikli bisikletimizi servise çektik ekspetizin gelmesini bekliyoruz bisikleti alalı 2 ay oldu siğorta bisikletimizi ödermi ve ogluma bana ceza gelirmi

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aniden kavşaktan sanki siz görünmezmişsinizcesine üzerinize doğru gelen arabayı farkettiniz... Size çarpıp yolun dışına kadar atıyor. Vasiyetinizi ,gömülmek istediğiniz yeri, mezar taşı şiirinizi yazın. ( Büyükçekmece mezarlığı göl manzaralı) Kırmızı bir zarfa koyup ailenize bisiklet kaza durumunda sigortası olduğunu kaza durumunda açmalarını söyleyin. Tutanağı diğer tarafa gidince tutarsınız hurilerle. Trafik kazalarında dünya birincisiyiz be mübarek. Daha ne yazayım. :)

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Merhaba herkese, geçtiğimiz sene içinde iki bisikletli bir kazaya karıştık. Karşı taraf düşme sonrasında ayak bileğini kırdı ve sağlık sigortası olmadığı için masraflarını karşılamam için benden şikayetçi oldu ve dava sürecimiz başladı. Bilirkişi, raporda asli kusurlu olarak beni görmüş ancak yanıldığı 1-2 nokta var ve bu noktalara garmin saatimdeki verilerle itiraz edebileceğimi düşünüyorum. Bu konuda garmin verileri bir delil olarak kabul edilir mi? edilirse hangi formatta mahkemeye sunmam gerekir. bilen birisi varsa özelden benimle irtibata geçebilirse çok sevinirim.

• İnanılmaz
Tepkiler: Atasoy