Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

bisiklet_tutkunu

Daimi Üye
Tepki
99
seydişehir 40000 nüfuslu bir yer olduğu için pek hırsızlık olmuyordu apartmana koyuyordum.Artık Konya merkezde odama koyuyorum ne olur ne olmaz.Tedbirimizi alalım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bizim kömürlüğümüz var oraya koyuyorum. kapısı gayet sağlam zaten kömürlük dediysem içeride kömür yok :D İçerisi Atölye Torna Vs. var babamda Resmen oraya çelik kapı koydu :D kapıya asla koymam hemen çalarlar. Çalcaklarını bile bilede konulmaz zaten... Arkadaşlarımın Bisikletleri hep öyle çalındı...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tuninger_haa

seninki yine aliminyum kadro ya biz napmalı neyse az kaldı kurtuluyorum biyankiden..

MaDDoX

Üye
Tepki
32
oturduğumuz bina kendimize ait olduğu için aşağıdaki dükkanlardan 1 tanesini eşya- mazeme vs koymak için kullanıyoruz..bende oradaki büyük merdivene kitliyorum..

ama işin komik tarafı, dükkanın camını kırıp bisikleti çalabilir. çünkü içeride kesici birçok malzeme var.. :D

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
@MeLiSBuRCu

Sizi sonuna kadar ailece destekliyoruz.
O da neymiş depo falan.Günah

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
valla apartman oldugu halde en rahatlardan biriyim forumda:cool: :cool:

cunku binanın altında eskiden garajlar vardı fakat bina yonetimi orayı kapatınca bi oda ayırdı ve bisikletlik olarak ayarladı.hem kapı bulunmakta girista hemde içeride baglamak için borular bulunmakta iner inmez bisikleti hiçbir tasıma işlemine tabii tutmadan cıkarıyorum dunya yuzune:D

ama bakım gerektiğinde yada patlak vs oldugunda bisikleti sırtlayıp onve 10 15 basamak girisi cıkıyorum daa sonra asansore koyuyorum ve evin balkonda hallediyorum işimi

tabi bole bi bisiklet odası oldugu halde yukarı cıkınca Yonetici ve gorevli baya bi uyarsa da kim sallar ki ;) LİFE İS BIKE;) :D :D

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
bisikletimi sırtlayıp apartmanın 5. katına çıkarıyorum, eğer bisiklet terletmediyse , merdiven kesin terletiyor. sabahın 06:15 'inde , spd ayakkabılarla istemendende olsa her adımda çatır çutur sesleriyle bisikleti indiriyorum. bazen günde iki üç kere indirip çıkartığım oluyor böylece daha fazla kasım çalışıyor :)

pirat

Üye
Tepki
0
Arkadaslar bizim apartmanin bisikletler icin ozel bir odasi var ben oyle bir sikinti cekmiyorum,Almanyada yasiyorum ama apartmanlarin genelde %80 ninde bu olay var.Buralarda bisiklet cok yaygin yediden yetmise herkesin bisikleti var formunuza yeni uye oldum

bisikletci55

Daimi Üye
Tepki
41
ewet aynı sıkıntı bendede var ama ben sanslıyım3 katta oturuyorum alah sana kolaylık versın :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hiç üşenmeden her yere taşırım, çıkarırım, indiririm. Hatta odamda eşyalarımı bisikletime göre yerleştirdim. Koltuğu duvara tam bitiştirmedim, aralık bıraktım. Oraya bisikletimi koyuyorum. Hatta uyuyken bisikletim başucumda duruyor diyebilirim...

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Ben asansörle indiriyorum ama asansöre zar zor sığıyor ve bisikletin orasınas burasına çarptırıyorum zarar görüyormuş gibime geliyor. 3. katta yaşıyorum merdivenlerden indirsem amortisörler zarar görür mü acaba? Bisiklet çift amortisörlü.

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
benim bisikletin tekerler 29er asansöre sığmıyor 4 kat elimle indirip çıkarıyorum

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Bisiklete hiç bir şey olmaz ama dikkat edin siz merdivenlerden kaymayın.
Bu bisikleti sürekli 3. kata taşırsanız sadece size bir şeyler olur.

Kas yapıp formunuzu korursunuz. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Balkondan halatla.. Saka bir yana, baya tasiniyor yani. Bizim apartmanda, bir daire buyuklugunde ortak kullanim alani var. Bisikletlerimi, babam motorunu orda sakliyor.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
5. kat indirip çıkarıyorum 29 er oraya buraya çarpıyor dev gibi bisiklet :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
6 kat merdivenlerde ittirerek çıkarıyorum. İlk 1 ay omzumda çıkardım, sonra zorlamaya gerek olmadığına karar verdim, elimde sürerek indirip çıkarıyorum. Evde de şu an kullanmadığımız bir odada duruyor. Eski bisikletim de daire kapısının önünde merdiven demirlerine bağlı duruyor.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
1. kat olmanın şansı sanırım :) çift amortisör mtb yi balkondan koyup çıkarıyorum 29 er ise 5 basamak tasıyorum sonra eve :) fakat kucakta olunca çok çarpıyor mecbur eve koyarken sürüklüyorum.