Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bisikletlerim apartmanın sığınağında yatıyor. Anahtarı çok az kişide var. Belki babamda bile yoktur. Yeni bisiklet aldığımda babam onu bile eve çıkarmama izin vermeyeceğini peşin olarak söyledi. Evde bisiklet park edecek bir yer yok. Annem biraz titiz olduğundan kimbilir nerelerde dolaşmış,pislenmiş lastiklerle gelen bisikleti daire kapısından içeri sokmayacaktır.

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben 2. katta oturuyorum bisikleti eve çıkarıp doğru balkona koyuyorum, ama hergün eşimden bir dünya fırça yiyorum. 17. aylık kızım sürekli gidip bisikleti kurcalıyor. Bisikleti gösterip baba baba diyor, birşeyler anlatıyor. Bazen eliyle zinciri tam ortadan tutup yukarı aşağı sallıyor ve üstüne başına bulaştırıyor ve dokunduğu her yere bulaştırıyor işte bu sebepten dolayı eşimden bir dünya fırça yiyorum. Ne yapsam nasıl bir yöntem bulsam karar veremedim. :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Ben de 2. katta oturuyorum. En az iki kez merdiven çıkıyorum. Bisikletim odamda duvarın köşesinde durur. Evin dışında bir yere koymayı aklımın ucuna bile getirmedim. Her zaman gözümün önünde olmalı. O yüzden her seferinde omuzlayıp indiriyorum-çıkartıyorum. Artık merdivenden omzunda bisikletle hızlı bir şekilde inip-çıkma konusunda uzmanlaştım. Canımı sıkan tek şey kallerin basamaklara çarparken çıkardığı yüksek ses. :eek:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
önceden yani yaklaşık 1 ay öncesine kadar 4.katta oturmakta iken asansöre sığdırıp bisikleti merdiven korkuluklarına kilitlerdim. merdivenler yıkandığında bisikletim kirlenir, komşuların meraklı çocukları vites kolları ile uğraşır, muzır olanlar ise lastikleri indirirdi, neyse ki sadece sibopları gevşetirlerdi :)

şimdi ise 3.katta, asansörü olmayan bir binada oturuyorum, yine merdiven korkuluklarına yada aşağıdaki garaja yada çatı arasına kilitleyebilirim bisikletimi ve muhtemelen kimse onu rahatsız etmez.. artık daha rahatım..

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Bizim ev 4. katta.Asansör yok , bodrum yok.Her gün omzumda eve çıkartıp indiriyorum.Zaten bisiklet odamda trainerın üstünde duruyor:)2 aydır bisikleti indire çıkara kas yaptım yaw.O da bir spor oldu bana:D:D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@propcadmin

apartmanda yaşayanların ortak sorunu..hergün aşağı indir, antreman yorgunluğunun üstüne bir de yukarı çıkar...

aslında trainer var madem hiç aşağı indirme :D :D :D

07 rider

Üye
Tepki
14
ben bisikleti bizzim bodruma koyuyorum, bodrumun tek anahtarı da bizde duruyo o yüzden problem yok:D

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bende RUHİ'mi 5. kattan indirip çıkartıyorum..Bu yüzden sağ kolumda, sol koluma oranla daha fazla kas var :D :p

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
Bende ikinci katta oturuyorum..Asansor yok..Ancak bizim kata kadar oyle merdiven koymuşlarki sanki beni uyuz etmek için..bizim eve çıkana kadar bırak bisikletle normal halde bile yoruluyoruz..Burda acayip bisiklet çalındığı için nabalım..alıyorum sırtıma çıkıyorum yukarı..kollar da kas yapıyo :D ehueh

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Ben de 6.katta oturanlardanım.Asansör de yok 11 yıldır bisikleti omuzumda çıkartır indiririm.
Hergün antrenman yaptığım dönemlerde 100-120km nin üzerine o merdivenleri çıkmak artık bana koymaz olmuştu.(yol bisikleti ayakkabısıyla) :)
Bisikletim de yıllardır odamda durur.11 yılda 10larca bisikletim oldu, bisiketlerimi odamda sakladığım için 1 tane bisiket çaldırmadım. :):):):)

evilmentat

Üye
Tepki
2
3.katta oturuyoruz ve apartmanda asansör yok hergün bisikleti sırtlayıp 3 kat indiriyorum sanırım çoğumuz bu şekilde kas yaptık esas sorun annemin bisikleti merdiven demirlerine bağlamamı istemesi ama kusura bakmasın:)oraya bağlayıp da çalınmasına,küçük çocukların kurcuklamasına ya da apartman temizlenirken yıkanmasına izin veremem:)Artık balkona atıp üzerini örtüyorum gerçi annem ona da kızıyor ama babam destekçim oldu hep:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
ben giriş katta oturuyorum ama yaklaşık 8 merdiven var . eve 5 dklığına bile girsem bisikleti yukarı çıkartıyorum .bu işin güzel yanı iniş :D bazen kuzenimle birlikte bisikeltleri yukarı çıkartıp inişe kadar olan bütün kapıları açıyorz merdivenlerden aşağı manyak şekilde iniyoruz .inerken baya bi ses çıkıyor bütün apartman balkona çıkıyor :D

birde bisikeltin hen gün rütin olarak jant yıkama ve sonrasında bodruma indirip yağlama işleminde bodrum karanlık olduğu için ışığı açıyorum ama çıkışta kapatmıyorummalum biraz karanlık korkusu var .bazen kapatıyorum onlardada bisikelti sırtlayarak bodrumdan kaçıyorum :D:D:D:D:D:D

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
ben de bazen bisikletimi bakıma sokarken en üst katımızdaki terasa çıkartıyorum. Malum sokakta herkesin gözünün önünde bakım yapmaya biraz çekinirim öle yağlı mağlı :)
1 metre genişliğindeki minare gibi merdivenlerden tam 3 kat çıkaartmak bayağı bir zor:) kas yapmıyo çünkü sağa sola vurmaması için omuzlayıp çıkartamıyorum.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@Zuhâl

Dün bilet almak için İzmit Gara indim. Normal spor ayakkabılarım vurduğu için SPDleri giydim. Atatürk Heykeli' nin ordan garın olduğu yere inen bir kaç kat demir merdiven var. Dönüşte o basamakları çıkarken ortalık inliyordu. Sanki demir işçisi çekiçte demir levhalara vuruyormuş gibi etkili bir ses çıkıyordu :)

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
ben arahatım 1. kata çıkarıyorum,ama daha pro olamadım hem apartman boyaları hemde evin duvar boyalarını maf ettim :)

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
ben bisikleti kömürlüğü koyuuyorum aslında çalınmasınıda isterim:D:p

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
@shaq

yeni bisiklet almak için değil mi? olm sizin orda bisiklet çalmıyolar,sen onu iki gün kapıda bırak belki birisi acıyıp alır :)

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
sorma gitsin bulamadık inş. alıcısı olr :D

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
ya bır cogunuzda zaten pro. bısıkletler var olan bızım gıbı bıanchı vs. lere oluyo ben bır de bısıkletı uzerıme yerlestırıp merdıvenlerı 2şer 2şer cıkıyorum tabı cıktıgımda bacak falan kalmıyor :D sonrada goren gormeyen benı kaslı bısey zannedıyor :D onemlı olan teknıktır:)