Antalyalılar baksın yorum yapsın

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Tepki
19
antalyadakıelere allah sabır versın gecen antalyaya gıttım heryerden araba CIKIYOr orda motorlara ve bısıkletlere (sokaktakı vatanda) sıvrı sınek arabalar camına yapısıyorlar sankı playstıon oynuyorzz walla cok kortuk ordaa nnasıl bır trakfık tir oylee

• Beğen
Tepkiler: Mhmt_EMR
Scudo

Mustafa Kaygısız

Forum Bağımlısı
Tepki
112
Öyledir Antalya nasıl bir bisikletçi oldumuzu anlayın bu trafikte ona göre ;)

Ahmet OKUR

Üye
Tepki
7
2002 den 2009 a kadar antalya daki tescilli 07 plakalı araç sayısı 4 katına çıktı.mahşer yerine çağrılsa yine arabayla gider antalyalılar. her otomobilin içinde 1 kişi var sadece. herkes bir yerlere gidiyor. maalesef bisikletçilerin şehir içinde can güvenliği yok. gerçekten playstation oynar gibi.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
kimse alınmasın ama antalya da ki sürücülerin neredeyse yüzde 40 ı bayan
buda daha tehlikeli kılıyor trafiği malesef hormonal gerçekler böyle.
birde genelde düz bir şehir olan antalya da neden fazla araç var anlamak mümkün diil

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Bolgi

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@swunk

Ben de anlayamıyorum. :) Bu kadar iklimi elverişli ve yolları müsait olan(Dikkat edin güvenli demedim :)) bir şehir de bisiklet kullanımı neden düşük! :(

Tepki
44
@swunk

%40'ının bayan olmasından ziyade en büyük etken nüfusun çoğunluğunun cahil ve saygısız olması...

Ayrıca Deniz'in dediği çok çok doğru :boese157:

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
@swunk

konu antalyada trafik ama bayan sürücü konusu geçince yazmadan geçemeyeceğim. yer ankara çayyolu ( millet telafuz edemesin diye adı belediye tarafından değiştirilip "bangubungu şehy abdü bilmemne caddesi" )eski 37. caddeydi yanlış hatırlamıyorsam günlük turumu yayaparken karşıyonden gelip ahmet taner kışlalı sokağa benim geldiğimi göre göre dönen , ardındanda durup bana ( çarpmamak için sıkı fren yapmam gerekti) " beni eşşek gibi bekleyeceksin diye boğazını yırtarcasına bağıran 60lı yaşlarında ki hanım efendiyi (altındaki beyaz renkli jipi ile yola çıkınca saygı duyulması ve geçiş önceliği hakkını kazanıyor sanırım) saygıyla anmak istedim. :boese157: :boese157: :boese157:

emregogus

Aktif Üye
Tepki
54
arkadaşlar, sizde arabaları sıkıştırın bisikeltinizle, kırın önlerine tabiki demgeli vede hızlı bir şekilde, onlarda sizden korkuyorlar merak etmeyin:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
herkes poposunun rahatını düşünüyor,bis selesine oturacağına,konforlu,lüx,belki deri kaplamalı,yumuşacık,sırtını yaslayabileceğ, araba koltuğuna oturmak varken,neden ufacık rahatsız edici bis selesine oturup+ birde pedal basıp rahatsız olsunlar diye düşünüyolar,bırakın bisikleti büyük motorları bile tanımıyolar yolda,(polis motorları hariç)birde ekonomik durumda önemli tabi,kişinin eline para geçtimi ilk düşündüğü şey nasıl bir araba alsam oluyor,önce kafaların değişmesi gerek,bu konuda medya ve reklamlarında önemi var tabi.insanları bilinçlendirmek gerekiyor,bizim türk milleti hem kel hem fodul,kendinin yapamadığı bişeyi başkasınında yapmasını istemez,halk arasında bu duruma fesatlık diyolar.birazda tembel bir kişiliği var.bu konunun yol şehir dağ tepeyle alakası yok,ingilterede 12 ayın 10 ayı yağmurlu geçer ama herkez bisikletiyle yollarda.isviçre dünyanın en dağlık ülkesi ama yine herkez elinde bisikletiyle dışarıda.antalya çöl kadar düz biyer dahi olsa yine bişey değişmez.önce kafalar değişecek.
sıkıştıran arabalara gelince,herkezi sizi sıkıştıran arabaları takip edip çizmenizi yada bi şekilde zarar vermenizi öneriyorum.1 dakika sonra gideceği yere gitmeyi düşünemeyip saygısızca davrananlar cezasını çekmeli.sizi bilmem ama ben cezalandırıyorum.yakalayamassam plakasını alıp sonra tekrar buluyorum.bulduğum zamanda vay o arabanın haline.:boese157: :Skull-175

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
antalya da bisiklet sürmek tecrübe ister her an nerden ne çıkacağı saniyelik süpriz olur onun için ben pek trafik kurallarına uymam bi kere adamın biri küfür etti hiç acımadan arkasından takip ettim park lambasına ayakkabının kalleri ile tekme attım ve park lambasını parçaladım bir keresindede taksinin biri önüme döndü hiç aldırış etmedim direksiyonu sıkıca tuttum araç dönerken benim gidon boydan boya aracı çizdi ya ne şöförler var atalya da hele toplu taşıma araçlarını kullananlar ne kavgalar ediyoz onlarla yol onlara yapılmış sanki istediklerigibi kullanıyolar yolları

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
Evet malesef Antalya trafiği çok karışık,çünkü şehir planlamacılığı yok.Antalya'nın ilerde büyüyeceği hiç düşünülmemiş,yollar çok dar.Ana arteller bile,yetmiyo malesef bu sayıda ki aracı kaldırmaya.Bir de yaz sezonu daha da vahim oluyo durum.

Bir de bu yetmiyormuş gibi,sanki yollarımız çok geniş,trafiğin can damarı olan güzergahların kesiştiği ana noktalardan,bence antalya'nın en büyük hatalı icratıdır.Tramvay yapıldı.Malesef çok büyük hataydı.Şu anda bu hatanın ceremesini Antalya halkı çekiyor.

Benim bu konuda bir teklifim var aslında.Madem bu tramvay hattı bir işe yaramıyor,bu hattı bisiklet yoluna çevirsinler.Ne dersiniz Antalyalı arkadaşlar bu fikrime?

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
@Ahmet Bolgi

Bende bi ankaralı olarak kendisine saygılarımı sunuyorum :boese157:

@Yetkin Şahin

Aslına böyle bişey olsa çokda güzel olur. Ama bu kadar büyük bi yatırımın bisiklet yolu olarak kulanılmasına ne belediye izin verir nede yerel halk buna mantıklı bakar.

Bence antalyayın bir tane prjeye ihtiyacı var oda yer altı raylı sistemi. Laradan konyaaltına kadar olan 2 etaplık bi metro sistemi antalyanın bütün ulaşım sorunun çözeceği kanaatindeyim. Ama bu çok uzun yılar sürecek bi proje olacağı için hiçbir belediyenin buna kalkışacağını zannetmiyorum.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@E.GURCAN

Haklısın kesinlikle,bisiklet yoluna çevirmezler.Ama çevirsinler ya da çevirmesinler zaten belediye bu işte büyük zarar etti.
Konyaaltı-lara hattı çok güzel bir fikir bende hep ,bu hattın yapılmasının daha mantıklı olduğunu düşünürüm.Uzun zaman sürer haklısın yeraltından metro hattı.İşte bunu diyorum ben,şu saçmasapan tramvay hattına ayrılan zaman ,para ve zahmet yeraltı metro projesine harcansaydı,şimdiye bitmişti.
Antalya'nın işini görecek güzergah konyaltı-lara hatta lara'dan havaalanı bağlantısı bile yapılabilirdi.Ama tabi ki bizim belediyelerim yani siyasetcilerimiz oy kaygısı yüzünden yatırımlarını bu yönde gerçekleştiriyor.Eski belediye yönetimi dikkat ederseniz şu anki tramvay hattını kendine oy verecek bölgeye yaptı.konyaltı-lara hattından oy alamayacağını bildiği için buraya yatırım yapmadı.Ama tarihi bir hataydı,bu yüzden seçimleride kaybettiler.

kısaca Antalya'da yoldan geçen herhangi birini çevirip sorsan biz böyle yerin üstünden ana artellerin içinden tramvay hattı yapıcaz ne dersiniz diye?
Şaka mı yapıyosunuz diye sorar adam size?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.