Ankara

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Red Bisiklet Taner Abi ye iki bisikletimi de aldığım gün gidip kurulum ve ayarlarını kontrol ettiririm.

Yapmadığı bir işlem için para aldığını görmedim durmadım. Gönül rahatlığı ile gidebilirsin.

Scudo

recepB

Aktif Üye
Tepki
351
İsim
recep
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Ankara'daki bisikletçilere sorum olacaktı. Ben normalde izmir'de pedallıyorum fakat online eğitim sebebiyle Ankara'ya dönüş yaptım. Bisiklet turlarına bayağı bir ara verdim. Şuan bisikletin zinciri vs. baya kötü durumda.

Ankara'daki bisikletçilere ve ücretlere çok yabancıyım. Genel detaylı bakım yaptırabileceğim (muhtemelen zincir değişecek, belki ön aktarıcı da değişebilir duruma göre), bir bisikletçi arıyorum. Forumda genelde "Red bisiklet", "Emre bisiklet", "Güngörler bisiklet" önerilmiş, şuanda bunların hepsi de eğer iyiyse olumsuz bir şey demezseniz, red bisikleti ulaşım kolaylığı açısından tercih etmeyi düşünüyorum. Bakım ücretleri ve bu bisiklet tamircileri hakkında bilgisi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim :)
Bakımları vs güngörler bisiklette yaptırdım gayette memnunum fiyatlar biraz fazla olsa da işçilikten emin olabilirsiniz. Emre bisikleti de çok duydum bir defa gittim diğer bisikletçilere göre daha uygun gibi hem malzeme hem işçilik Shimano Servislerine de bakabilirsiniz sanırım Ankara'da 2 tane var biri Erdoğanlar bisiklet diğeri ise Öner bisiklet olması lazım Erdoğanlar bisiklette Shimano servis olduğu için bisikletimi ilk orada kurulumu yapılmıştı.

• Beğen
Tepkiler: Mr nc ve everhard

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İstanbul'daki velodrom konusu anasayfaya düştükçe içim gidiyor, neden Ankara'daki bisikletliler olarak Cebeci Stadyumu'nun velodroma dönüştürülmesi için harekete geçmiyoruz? Zaten bitap halde, millet parkı yapılması falan planlanıyormuş duyduğuma göre. Şehrin kalbinde bir velodrom çok şık olurdu, dönüşüme de oldukça müsait bana kalırsa
Orası hakkında yıllardır farklı rivayetler var :D Bende KYK yurt yapacak diye duymuştum, o bölgede bir hayli özel yurt ve üniversite var, doğru olabilir.
Merhaba, Ankara'daki bisikletçilere sorum olacaktı. Ben normalde izmir'de pedallıyorum fakat online eğitim sebebiyle Ankara'ya dönüş yaptım. Bisiklet turlarına bayağı bir ara verdim. Şuan bisikletin zinciri vs. baya kötü durumda.

Ankara'daki bisikletçilere ve ücretlere çok yabancıyım. Genel detaylı bakım yaptırabileceğim (muhtemelen zincir değişecek, belki ön aktarıcı da değişebilir duruma göre), bir bisikletçi arıyorum. Forumda genelde "Red bisiklet", "Emre bisiklet", "Güngörler bisiklet" önerilmiş, şuanda bunların hepsi de eğer iyiyse olumsuz bir şey demezseniz, red bisikleti ulaşım kolaylığı açısından tercih etmeyi düşünüyorum. Bakım ücretleri ve bu bisiklet tamircileri hakkında bilgisi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim :)
Red bisikleti bilmiyorum, bir şey diyemem. Emre bisiklet geçen sene haziran ayında full bakım 100 TL diyordu aynı dönemde Güngörler bisiklet 200 TL diyordu. Emre bisiklete iki bisiklet bakıma verdik ve pek memnun kalmadık. Daha sonraki süreçte oradan sıfır bisiklet aldık, sadece bakımdan memnun kalmamıştık. Güngörler bisiklet Ankara'daki favori bisikletçilerimden birisi, diğeri Erdoğanlar bisiklet.

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de kararsızım şu an çıkıp çıkmamakta. Ankara yollarını da henüz bilmediğimden polis nerelerde ollur kestiremiyorum. Ama sanırım risk alıp çıkacağım bu bu mesajdan sonra :D
Sanırım bir senedir hafta sonları bisikletle çıkıyorum. Kontrol noktalarını öğrenip oralarda geçmiyorum ne olur ne olmaz diye, onun dışında bir tehlike yok. Yasakların tadını çıkarmak lazım trafik yokken :) Tek tehlike eskiden köpek çok oluyordu, insan ve araba olmayınca caddelere iniyorlardı, ama artık eskisi gibi uzun yasaklar yok, köpek de yok ortada pek.

NaKe

Üye
Tepki
7
İsim
Namık K. K.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, şu sıralar hafta sonları -genelde Cumartesi günleri- Eymir'de dağ bisikleti kullanıyorum. Çocukluğumdan beri Erdek Kapıdağ dağlarında pedalladım, hala da pedallıyorum oraya gittiğim zamanlarda. Fakat şimdi iş gereği çoğunlukla Ankara'dayım. Eymir'de alan küçüklüğü nedeniyle tur biraz uzun ve yaban olmasa da Ankara'da bir nevi tatmin edici olabiliyor. Ara sıra hem süreyi uzatmak hem de metropolden biraz uzaklaşmak adına kuytu bir köşe bulup kahve-kitap molaları da verebiliyorum :) Katılmak isteyen olursa seve seve eşlik edebilirim. Sağlıkla ve doğayla kalın.

hasanben

Forum Demirbaşı
Tepki
805
İsim
Hasan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Bisiklet kullananlara bu ülkede kıskançlıkla bakılıyor sürücülerde bir posta atcak derman yok

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu hafta sonu Beştepe'den evimden yola çıkıp, Eymir'e sürüp, bir tür atıp geri dönme şeklinde bir plan yaptım. Eymir güzel, fakat 11 km çok kısa, aynı yeri dönmek de sıkıyor beni biraz. O yüzde bu şekilde uzatacağım yolu :) ~45 km olacak, sakatlıktan çıkıyorum, şimdilik benim için yeterli.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba. 2 yıl aradan sonra tekrar bir yol bisikleti ile başlıyorum ve Ankara'ya yerleştim bir süreliğine. Hiçbir yeri bilmiyorum, nerede bisiklet sürülür vs. Var mıdır bildiğiniz bir grup? Katılıp hem çevre edinmek, hem de güvenli bir şekilde bisiklet sürmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sakin bir yer istiyorsan sabah 06:00 - 09:00 arası eymir gölüne gidebilirsin.
ben şehir içinde aklıma neresi gelirse kısmındayım. Çukurambar, çiğdem mahallesi, konya yolu, incek, oran, ümitköy, kızılay, kuğulu, çankaya, esat, sıhhiye, maltepe, beşevler, bahçelievler taraflarında bir rota çiyorum kafama göre. Trafiğin yoğun olduğu özellikle 18:00 - 20:00 arası çıkmamaya çalış. En rahatı gece sürüşleri.

kgnugur

Üye
Tepki
7
İsim
Kağan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba. 2 yıl aradan sonra tekrar bir yol bisikleti ile başlıyorum ve Ankara'ya yerleştim bir süreliğine. Hiçbir yeri bilmiyorum, nerede bisiklet sürülür vs. Var mıdır bildiğiniz bir grup? Katılıp hem çevre edinmek, hem de güvenli bir şekilde bisiklet sürmek isterim. Teşekkürler şimdiden.
Ben de uzun yıllardır Ankara'dayım ama Eryaman-Batıkent yolu dışında henüz güvende hissettiğim bir yol bulamadım. Bu tarz konuların daha çok konuşulması gerekmiyor mu? Ciddi bir yazı bulamadım bu konu hakkında.

Haftasonu 80k, haftaiçi 40k civarı yol yapmak istiyorum. Aracım da var gerekirse rota başlangıcına araba ile de gidebilirim. Yok mu kısmen güvenli ve keyifli rotalar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dikkatli olun

krank

Aktif Üye
Tepki
293
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de uzun yıllardır Ankara'dayım ama Eryaman-Batıkent yolu dışında henüz güvende hissettiğim bir yol bulamadım. Bu tarz konuların daha çok konuşulması gerekmiyor mu? Ciddi bir yazı bulamadım bu konu hakkında.

Haftasonu 80k, haftaiçi 40k civarı yol yapmak istiyorum. Aracım da var gerekirse rota başlangıcına araba ile de gidebilirim. Yok mu kısmen güvenli ve keyifli rotalar?
Araçla Tulumtaş a kadar bisikleti getirebilirseniz civarında trafiğin çok az olduğu köy turları yapabilirsiniz. Yolların yüzeyi de iyi sayılabilecek düzeyde.

• Beğen
Tepkiler: Mr nc

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır

Eryaman civarındaysanız genelde Ayaş taraflarına sürebilirsiniz. Hafta sonları erken güzel oluyor. Eğer yokuş antrenmanı istiyorsanız yenikent sonrası Aysantı çıkılabilir. Daha tenha köy yollarında sürmek isterseniz Yenikent'ten sonra Fethiye tarafına dönerek Kazan yapılabilir.

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro

Kazan'ın köylerini kesinlikle tavsiye ederim. Fethiye, Kışla, Bitik, Emirgazi ve İymir civarlarında hem asfalt kalitesi oldukça iyidir hem de lojistik üssü nün yakınları dışında trafik azdır.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

kgnugur

Üye
Tepki
7
İsim
Kağan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu önerileri daha spesifik ve sistematik bir hale getiremez miyiz? Bütün bisikletçi dostlar görebilsin ve kolayca istediği rotaya çıkabilsin.
Gerek can güvenliği gerek bir sürü engel varken bu tarz şeylere ihtiyacımız var bence.

Bir de bu sporu sosyal olarak da yapmak isterim. Öneriniz var mıdır? Toplu sürüşler, topluluklar v.b. katılmak isterim...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yolları hiç bilmediğim için tek sürmek çok gözümü korkutuyor doğrusu. İstanbul'un her yerini biliyordum ancak Ankara çok yabancı bana. Yenimahalle'den o köy yollarını deneyeceğim.

ucgokhan

Aktif Üye
Tepki
592
İsim
gökhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eryaman civarındaysanız genelde Ayaş taraflarına sürebilirsiniz. Hafta sonları erken güzel oluyor. Eğer yokuş antrenmanı istiyorsanız yenikent sonrası Aysantı çıkılabilir. Daha tenha köy yollarında sürmek isterseniz Yenikent'ten sonra Fethiye tarafına dönerek Kazan yapılabilir.
+1
Haftaiçi sabah 5 5 30 saatlerinde yenikent taraflarına antremana çıkıyorum. Temposu uyan arkadaşları beklerim..

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba bende elvankentte oturuyorum. Etimesgut elvankent eryaman taraflarında turlamak istiyorum. Bisiklette yeni sayılırım. 3 4 yildir duzenli olarak bisiklet sürüyorum. çıktığım en uzun rota 15km 😁. Hep tek başıma sürüyorum cok merak ediyorum turları ama çok uzun yol yapacak kadar ne fiziğim var ne kuvvetim ne ekipmanım (kiyafet, kask vs). Kısa mesafe güvenli yollar önerebilirmisiniz.

Fletchz

Üye
Tepki
7
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yolları hiç bilmediğim için tek sürmek çok gözümü korkutuyor doğrusu. İstanbul'un her yerini biliyordum ancak Ankara çok yabancı bana. Yenimahalle'den o köy yollarını deneyeceğim.
Bende yenimahallede oturuyorum eğer müsait olursaçevre yolunun karşı tarafında ki köylere gitmeyi düşünüyorum bu aralar