Ankara

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: hamza06
Scudo

hamza06

Üye
Tepki
145
İsim
hamza t.
Bisiklet
Carraro
yav arkadaşlar ben bisiklet binerken evin önündeki bulunan dükkandakı arkadaşla sohbet ediyordum 5 dk oturdum arkamı döndüm bisiklet yok. Bisiklette arkamızda duruyor 3-5 metre arkamızda yani cadde öyle kalabalık bi cadde değil keçiörende sıradan bi sokak. bende evin içinde tutuyorum bisikleti. sizin yazdıklarınızıda duyan araba gibi yol kenarına park edip eve gittiğimi sanacak :)

• Beğen
Tepkiler: SpEeDBoY ve recepB

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
mantık güzel ama airtagın da bir kapsama alanı olacağını sanıyorum yada konum bilgisini gönderebilmek için bir şekilde internete ulaşması gerekecek, yıllar önce aliexpresste bisikletler için maşa borusunun içine yerleştirilebilen gps takip cihazı görmüştüm, yeniden bulabilirsem buradan link paylaşırım, kişisel olarak ise yalnız yaşadığımdan bütün bisikletlerimi evde yatak odamda bulunduruyorum.
Airtagın mesafe sınırı yok, pili 1 yıl gidiyor. Çevrede bulunan Apple cihazlar ile size ben burdayım diye konum yolluyor. Androidde şimdilik çalışmıyor diye biliyorum. Fiyatı 300₺. Değer biçtiğiniz şeye göre fiyatın ucuz veya pahalı olur. 5-10bin ₺lik bisiklet için zerre önemi yoktur, iş görür diye düşünüyorum :)

myafacan

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar Ankaraya yeni taşındım. Yol bisikleti kullaıyorum. Birlikte sürüş yapabileceğim topluluk veya kişilerle tanışmak isterim.

SpEeDBoY

Üye
Tepki
20
İsim
Erkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar Ankaraya yeni taşındım. Yol bisikleti kullaıyorum. Birlikte sürüş yapabileceğim topluluk veya kişilerle tanışmak isterim.
Ankaranın neresi

SpEeDBoY

Üye
Tepki
20
İsim
Erkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben gölbaşında oturuyorum fakat bazen 5kişilik 3 kişilik kızlı erkekli nadirde olsa solo olmak üzere konya ve haymana yolunda pedallayanları görüyorum tabi bu gruplara denk gelmek zor ya burdaki arkadaşlar yada facebooktan ankara bisiklet gruplarını bulacaksın veya haftasonları eymire geleceksin eymirdede farklı farklı gruplar görüyorum

• Beğen
Tepkiler: myafacan

recepB

Aktif Üye
Tepki
351
İsim
recep
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eymire gidebilirsiniz hem size yakın hem de bisikletçilerin uğradığı bir nokta. Hoş geldiniz bu arada Ankara'ya Dikmen tarafındaysanız evden çıkarken 2 kere düşünün çünkü dönüşlerinizde %20 eğimlerle karşılaşabilirsiniz 😀😀

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
Merhaba dikmen tarafındayım ben
Merhaba,
öncelikle hoşgeldiniz bende dikmende yaşıyorumkatlanır, mtb, yol ve tur bisikleti kulanıyorum uygun bir zamanda birlikte pedallayabiliriz.

Eymire gidebilirsiniz hem size yakın hem de bisikletçilerin uğradığı bir nokta. Hoş geldiniz bu arada Ankara'ya Dikmen tarafındaysanız evden çıkarken 2 kere düşünün çünkü dönüşlerinizde %20 eğimlerle karşılaşabilirsiniz 😀😀
hocam bazen %20 nin bile üzerine çıkıyor :-D bazen ters dönmekten korkuyorum :-D

myafacan

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen cumartesi bir kaç km sürdükten sonra eve geri dönmeme ve neden dikmende ev kiraladığımı sorgulamama sebep oldu bahsettiğiniz yokuşlar.
Merhaba,
öncelikle hoşgeldiniz bende dikmende yaşıyorumkatlanır, mtb, yol ve tur bisikleti kulanıyorum uygun bir zamanda birlikte pedallayabiliriz.

hocam bazen %20 nin bile üzerine çıkıyor :-D bazen ters dönmekten korkuyorum :-D
Merhaba hoşbulduk. Ben şimdilik sadece yol bisikleti sürüyorum ve çok fit sayılmam. Stravada 100-150 watt arası değerler görüyorum(az çok doğru hesaplıyormuş strava). Uygun olduğumuzda birlikte pedallayabiliriz. Özel mesajla iletişim bilgilerini paylaşabilirim.

• Beğen
Tepkiler: recepB

recepB

Aktif Üye
Tepki
351
İsim
recep
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'ya bütün hafta yağmur yağdı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu pazar günü ise havada tek bulut yok.
Bir sıkıntı olmaz hocam eskisi kadar denetleme yok gerçi önceki yasaklarda da sıkıntı olmuyordu çıkıp sürebilirsiniz 😊😊😊

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul'daki velodrom konusu anasayfaya düştükçe içim gidiyor, neden Ankara'daki bisikletliler olarak Cebeci Stadyumu'nun velodroma dönüştürülmesi için harekete geçmiyoruz? Zaten bitap halde, millet parkı yapılması falan planlanıyormuş duyduğuma göre. Şehrin kalbinde bir velodrom çok şık olurdu, dönüşüme de oldukça müsait bana kalırsa

myafacan

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sıkıntı olmaz hocam eskisi kadar denetleme yok gerçi önceki yasaklarda da sıkıntı olmuyordu çıkıp sürebilirsiniz 😊😊😊
Ben de kararsızım şu an çıkıp çıkmamakta. Ankara yollarını da henüz bilmediğimden polis nerelerde ollur kestiremiyorum. Ama sanırım risk alıp çıkacağım bu bu mesajdan sonra :D

• Beğen
Tepkiler: everhard

bytayyar

Üye
Tepki
24
İsim
Tayyar
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Dikmen tarafından başlayıp, Anayasa mahkemesi önünden İncek istikametine devam edebilirsiniz. Sonrasında Tulumtaş, Hallaçlı köyleri var. Yollar düzgün, trafik nispeten az.

Yolunuzun üzerinde sadece İncek Vista yı geçtikten sonra Migros önünde çevirme var ama sıkıntı olmuyor. Biz sıklıkla bu istikameti kullanıyoruz, zaman zaman Subaşı, Ücret, Velihimmetli köylerine devam ediyoruz.

recepB

Aktif Üye
Tepki
351
İsim
recep
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de kararsızım şu an çıkıp çıkmamakta. Ankara yollarını da henüz bilmediğimden polis nerelerde ollur kestiremiyorum. Ama sanırım risk alıp çıkacağım bu bu mesajdan sonra :D
Batıkentten bugün Güvenç göleti Kazan tarafına doğru 55 km lik bir sürüş yaptım sadece Anadolu bulvarı Podium Avm yi geçtikten biraz sonra çevirme vardı orada da durduran eden olmadı. Zaten yakacığa geldikten sonra köy yolları başlıyor orada da maksimum Jandarmayı görebilirsiniz onlarda selam verir geçer :)
Hatta bugün benzinlikte mola verirken yanıma polis arabası yanaştı dedim heralde izin vs soracak. Dedi bu ayakkabılar kilitleniyor mu SPD pedal olayını anlattım gösterdim muhabbet ettik iki dk öyle gittiler sonra :))) Polisler zaten bisikletlilere yeterince hoşgörü sağlıyorlar bu normalleşme ilede artık bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum.

myafacan

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Dikmen tarafından başlayıp, Anayasa mahkemesi önünden İncek istikametine devam edebilirsiniz. Sonrasında Tulumtaş, Hallaçlı köyleri var. Yollar düzgün, trafik nispeten az.

Yolunuzun üzerinde sadece İncek Vista yı geçtikten sonra Migros önünde çevirme var ama sıkıntı olmuyor. Biz sıklıkla bu istikameti kullanıyoruz, zaman zaman Subaşı, Ücret, Velihimmetli köylerine devam ediyoruz.
Aslında tam dediğiniz rota için çıkmıştım fakat daha sonra dikmen caddesinin sonundan ahlatlıbel parkına devam etmek yerine Turan Guüneş bulvarı yoluna geçip tekrar eve döndüm. Kısa oldu fakat şehirde yeni olduğum için yolları tanımış oldum.

Batıkentten bugün Güvenç göleti Kazan tarafına doğru 55 km lik bir sürüş yaptım sadece Anadolu bulvarı Podium Avm yi geçtikten biraz sonra çevirme vardı orada da durduran eden olmadı. Zaten yakacığa geldikten sonra köy yolları başlıyor orada da maksimum Jandarmayı görebilirsiniz onlarda selam verir geçer :)
Hatta bugün benzinlikte mola verirken yanıma polis arabası yanaştı dedim heralde izin vs soracak. Dedi bu ayakkabılar kilitleniyor mu SPD pedal olayını anlattım gösterdim muhabbet ettik iki dk öyle gittiler sonra :))) Polisler zaten bisikletlilere yeterince hoşgörü sağlıyorlar bu normalleşme ilede artık bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum.
Bugün bende sıkıntısız çıkıp döndüm. Trafiğin az olmasıda açıkçası ilk sürüşümü Ankaradaki baya kolaylaştırdı.

• Beğen
Tepkiler: recepB ve everhard

ginflon

Üye
Tepki
32
İsim
Osman
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, Ankara'daki bisikletçilere sorum olacaktı. Ben normalde izmir'de pedallıyorum fakat online eğitim sebebiyle Ankara'ya dönüş yaptım. Bisiklet turlarına bayağı bir ara verdim. Şuan bisikletin zinciri vs. baya kötü durumda.

Ankara'daki bisikletçilere ve ücretlere çok yabancıyım. Genel detaylı bakım yaptırabileceğim (muhtemelen zincir değişecek, belki ön aktarıcı da değişebilir duruma göre), bir bisikletçi arıyorum. Forumda genelde "Red bisiklet", "Emre bisiklet", "Güngörler bisiklet" önerilmiş, şuanda bunların hepsi de eğer iyiyse olumsuz bir şey demezseniz, red bisikleti ulaşım kolaylığı açısından tercih etmeyi düşünüyorum. Bakım ücretleri ve bu bisiklet tamircileri hakkında bilgisi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim :)

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.514
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
Merhaba, Ankara'daki bisikletçilere sorum olacaktı. Ben normalde izmir'de pedallıyorum fakat online eğitim sebebiyle Ankara'ya dönüş yaptım. Bisiklet turlarına bayağı bir ara verdim. Şuan bisikletin zinciri vs. baya kötü durumda.

Ankara'daki bisikletçilere ve ücretlere çok yabancıyım. Genel detaylı bakım yaptırabileceğim (muhtemelen zincir değişecek, belki ön aktarıcı da değişebilir duruma göre), bir bisikletçi arıyorum. Forumda genelde "Red bisiklet", "Emre bisiklet", "Güngörler bisiklet" önerilmiş, şuanda bunların hepsi de eğer iyiyse olumsuz bir şey demezseniz, red bisikleti ulaşım kolaylığı açısından tercih etmeyi düşünüyorum. Bakım ücretleri ve bu bisiklet tamircileri hakkında bilgisi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim :)
Emre bisikleti hem makul fiyatları hem Harun beyin ustalığı yönünden şiddetle öneririm. Ancak yeri bana ters derseniz diğer ikisine hiç gitmediğim için yorum yapamayacağım.

• Beğen
Tepkiler: Kayacik

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Red Bisiklet Taner Abi ye iki bisikletimi de aldığım gün gidip kurulum ve ayarlarını kontrol ettiririm.

Yapmadığı bir işlem için para aldığını görmedim durmadım. Gönül rahatlığı ile gidebilirsin.