Ankara

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pantera

Başlangıç noktası neresi ?

Scudo

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pantera

elmadağ tarafları sakin olur, o taraflara bakabilirsiniz.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bildiğiniz gibi sezon hızla yaklaşıyor. Grup olarak Mayıs ayından önce alım yapmama kararı almıştık lakin son fikirleşmemizden sonra, sezonda gruba adapte olmuş arkadaşlarla sürebilmek adına yavaş yavaş grubu yeni katılımlara açma konusunda fikir birliğine vardık.

Evet arkadaşlar, Ankara Bisiklet Grubu "Önce Dostluk, Muhabbet" mottosuyla yeni dostlar edinip onlarla pedallamak istiyor.

Gruba katılım için buradan özel mesaj ile veya (link) instagram adresimizden özel mesaj ile bize ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere. :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: Cocu ve cember3454

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Gruba alacağınız kişi sayısı sınırlımı öylemi anlıyorum ben?Yoksa isteyen herkes katılabiliyormu turlarınıza?Alım yapmak ne demek tam anlayamadım.Biraz acabilirminiz acaba?tşk..

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@A.l.t...

Merhaba. Evet kişi sayısını az tutarak önceliğimiz dostluk, muhabbet mottosu ile hareket ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selamlar..

Ankara Bisiklet Grubu olarak bugün, zaman imkanları doğrultusunda kısa (45kmlik Gölbaşı) ve uzun(75kmlik Kazan turu) olmak üzere eş zamanlı iki ayrı tur düzenledik. İkisine de katılım tatmin ediciydi. Sezon öncesi bu denli katılım olması keyif verici. Sezonda güzel sürüşlere... ?

Evet havalar hala soğuk lakin doğru kıyafet seçimi ile çok rahat sürüş yapılabilir. Sezon yaklaşırken yavaş yavaş ısınan havalarla birlikte sürüşlere de katılımların artması dileği ile... :)

Güzel dostluklar pekişiyor uzun yollarda...

Katılım Bilgisi: Düzenlediğimiz orta/uzun, antreman/gezi sürüşlerimize katılmak isteyenler forumdan veya instagramdan özel mesaj atarak katılım isteğinde bulunabilirler.

Ankara Bisiklet Grubu Instagram: (link)

Bugünkü sürüşlerimize ait birkaç foto ve Strava kayıtlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Sevgilerimizle...

KISA TUR:
(link)

UZUN TUR:
(link)

Hatta @danceros sezon geliyor diye o zaman dans demiş bile nickine yakışır bir şekilde.

WhatsApp Video 2019-02-04 at 16.07.01.mp4 dosyayı görüntüle

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Ankaralı arkadaşların ve hayvanseverlerin dikkatine,

Bugün Eymir gölüne yaptığımız grup sürüşü sırasında İmrahor vadisi boyunca (İmrahor caddesi ve 9.cd) 10 civarı köpekten oluşan 5-6 köpek sürüsü gördüm, ve vadi boyunca 100 köpek görmüşümdür vadinin yamaçlarında. Gruptan 1 kişiyi ısırdılar ve bizi kovaladılar. Birçok köpek de yanlarından geçerken bize havladı. Gruptaki bir kişide elektroşok cihazı vardı fakat birçoğu korkmadı sesinden.

Belediyeye (alo153) bildirdim durumu.

Bu kadar çok köpek ne arıyor nasıl besleniyor burada diye düşünüp araştırdım. Birkaç yıl önce kurulan Patiköy diye bir hayvan besleme merkezi varmış, 400-500 civarı köpeğe bakılıyormuş.

Gidecek olan arkadaşların bilgisine. Eymir e gideceksiniz bu yoldan en azından yalnız gitmenizi önermem.

• Beğen
Tepkiler: sekizce

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, Ankarada köpek problemi bisikletçiler için çözülmeyecek galiba.

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Köpek her yerde oluyor fakat bu bahsettiğim çok anormal bir durum.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@yenhesa
Öncelikle büyük geçmiş olsun tura katılmaktan son anda yerlerin ıslaklığını bahane ederek katılmamış; köpek fobisi olan ben için katılmamak isabet olmuş, o bölgede gerçekten çok fazla köpek bulunuyor mümkünse alternatif rota kullanmak daha evla olacaktır, lakin Ankara'nın hemen her yerinde sokak köpeği sorunu maalesef var...

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet rahatsız oluyoruz korkuyoruz istemiyoruz vs ama unutuyoruz, Mekan onların mekanı zaten.. oradan asfalt geçiren oraya girip rahatsızlık veren de bizleriz. Birazdan linç yiyeceğimin farkında olarak şunu söyleyebilirim sizlere "terapi ile bu korkuların önüne geçilip köpeklerle anlaşılabilir" Çünkü köpekler istisnai durumlar dışında tehdit algılamadıkları kişilere veya objelere saldırmazlar... Bir köpek saldırısı sırasında durup bisikletten inip tehdit olmadığınızı göstererek saldırıdan %99 kurtulursunuz..

• Beğen
Tepkiler: Cyanide ve BarkinD

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
1-2 köpekken durup beklemek vs kolay fakat sürü haline gelen köpekler birbirini adeta gaza getiriyorlar.

Yandan çıkan köpekler aniden saldırıp peşinden koşuyor insanın, durmak vs söz konusu olmuyor.

Sadece saldırmaları değil önünüze çıkıp sizi düşürmeleri de büyük bir tehlike arz ediyor.

Saldırı olayı biraz da şanş işi. Dönüşte büyük bir olayla karşılaşmadık örneğin. Fakat böyle bir risk var ve bu yolda yüksek. Bu riskten korkulmalı zaten köpekten değil. Bir çok köpek gayet sakindi.

Bence canlılar birbirleriyle uyum içinde yaşamalı. Bölgede kurulan hayvan besleme merkezi nedeniyle mekan onların mekanı haline gelmiş. Bilen var mı burada bu beslenme merkezi kurulmadan önce burada bu kadar köpek var mıydı?

Bahar ve yaz aylarında nispeten daha az tehlike arz edeceğini düşünüyorum.

Amacım polemiğe girmek değil, bu yüzden ne alıntı yaptım ne de verilen saçma sapan tavsiyeler hakkında bir şey yazdım. Köpeklerin hiç bir şey yapmayacağını düşünen korkusuz arkadaşlar bu savlarını kişisel olarak yaşadıkları yere yakın köpek nüfusu yoğun bölgelere tekli sürüşler yaparak test edebilirler.

Amacım sadece tehlikeli olabilecek bir durumda insanları uyarmak, tekerinize taş değmesin arkadaşlar.

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vardı .. zaten patiliköyün oraya kurulma nedeni de orada çok fazla köpek olması... patili köyün dışında Ankara Büyükşehir belediyesinin 2 tane daha yeri var.. birisi yavru köpek edindirme merkezi birisi barınak...

• Beğen
Tepkiler: yenhesa

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara Polatlıda oturan var mı?

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@-Skynet-

Ankara'da oturuyorum ama Polatlı'lıyım. Ortalama haftada bir gidiyorum.

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese Merhaba,
03.03.2019 (link) için keyifli bir pazar oldu.
İstanbulyolu acity avm çıkışlı Memlik Yakacık Sarıbeyler Güvenç istikametli güzel kalabalık ve bol tırmanmalı bir sürüş gerçekleştirdik. Grubumuza yeni giren Arkadaşlara ayrıca teşekkür etmekle birlikte tüm grup arkadaşlarımın ayaklarına sağlık .
Yaza bomba gibi gireceksin Ankara Bisiklet :harika::harika::harika:
190776190777190778190779190780190781190782
190787

zamanlama olarak çıkış saatimize yetişemeyen iki fişekte ayrıca bir sürüş gerçekleştirdiler .
190784

Son düzenleme:

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılanların ayaklarına sağlık çok güzel bir gezi oldu.