Ankara

Scudo

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@MuhasebeAnkara
@Işıklar Gazisi
Facebooktan grubu takip edebilirsiniz mumkun olduğunca bende katılıyorum mustafa hocaya on numara insandır

• Beğen
Tepkiler: MuhasebeAnkara
Tepki
14
İsim
Erdal
Bisiklet
Salcano
Bende face de takip ediyorum katılmak kısmet olmadı enkısa zamanda düşünüyorum inş.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Ali Mustafa bende uzun tura gitmek istiyorum abidosda üyeyim ama çarşamba akşamı hiç gitmedim whatsapp grubu falan varmıı?

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Bugün bisiklete binmek için uygun bir hava var mı sizce ? Ne giyip çıkmalıyız dışarı ? Bugün Ankara baya soğuk gibi

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
ayın 25indeki Çnakkale turuna gidecek varmı? ben düşünüyorum otobüsle gideceğim

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@turac000
Evet vardı, kısa bir yağmur dışında her şey çok elverişliydi. Serinlik nedeniyle çok fazla terlemedim de. Üzerimde teri dışarı atan bir sweat ve bir rüzgar kesici vardı yalnızca.
Pamuklu kıyafetler terletir ve soğuğu daha fazla hissedersiniz.

D

Domestik

Misafir
Zaman aşımına uğramış bir soru, ama yine de genel bilgilendirme niteliğinde cevaplayayım. Belki ileride birileri bu güzergahı kullanmak ister ;)

Geçen ağustos ayında 233 kmlik Polatlı-Yunak-Polatlı turunu yol bisikletiyle icra ettim. Mesafesi değil ama yol zemini ve güzergah boyunca tesis eksikliği bakımından beni en zorlayan turlardan biri oldu. Polatlı-Yunak arası inanılmaz ıssız bir yol. Tam manasıyla Anadolu bozkırının göbeğinde yapayalnız pedal çeviriyorsunuz. İki matara suyla yola çıkmıştım ama "illaki bir istasyon vardır yol üzerinde oradan takviye ederim diyerek" gidişte pek idareli kullanmadım suyumu en yakın benzin istasyonunun 80. kmde olduğunu bilmeyerekten :kötü: Gittiğimde yol zemini de çok kötüydü 80. kmye kadar. Bu bölümde yol yapım çalışmaları vardı birkaç km sırf taşların üzerinden devam etmek zorunda kaldım. Çalışmalar bittiyse asfalt kalitesi düzelmiş olabilir şimdi. 80.kmden Yunak'a kadar yaklaşık 37 km yolda asfalt kalitesi daha iyiydi ama yine ıssız bir yoldu. Yunak'a vardığımda beni son derece samimi bir misafirperverlikle karşılayan şehir esnafı olmasa belki dönüş için yeterli enerjiyi kendimde bulamayabilirdim :harika:

• Beğen
Tepkiler: DutPekmezi

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Halilibrahim Tamamdır hocam, aksilik olmaz ise ağustos gibi Türkiyeye dönmüş olurum.Gerçi aksilik olupta burada kalmam işime gelir ama neyse :koptum:Şuan bulunduğum şehirde 1-2 orman buldum ama dümdüz şehir mübarek, tırmanış yapacak yer yok geçen ormanda 2 saat civarı turladım toplam tırmanış 300 metre yoktur bile :eek: ama orman içinde güzel basit bir parkur kurmuşlar, pump track,atlama rampaları,virajlara yatarak girmek için eğim falan vermişler oralarda takılıyorum.Onun dışında ücretsiz bir bikepark var, görsellere Lublin bike park yazınca fotoğraflarına ulaşabilirsiniz teknik geliştirme açısından faydalı olacak antrenmanlar yapılabilir.Şuanda kapalı, açılış tarihini dört gözle bekliyorum.
İzlemek isterseniz orman içindeki bahsettiğim parkur aşağıdaki videoda var, daha önce atlama rampası tecrübem olmadığı için basit olanları ile başladım,bu hafta biraz daha yüksek rampaları denemeyi düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

bytayyar

Üye
Tepki
22
İsim
Tayyar
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MuhasebeAnkara Arkadaşlar merhaba, Çocukluğumdan beridir binmiyorum bisiklete. Sporu hayatımda az çok hep tuttum. Geçen haftasonu Kron TX 1000 HD şehir - tur bisikleti alarak hobiye ilk adımı attım. Şu an size ayak uydurabilir miyim bilmiyorum, henüz tam iyileşmemiş bir baldır sakatlığımda bulunuyor. Ama fırsat buldukça binip kondisyonumu yükseltmek istiyorum. Ev, çocuk ve iş sebebiyle zamanlama sorunu yaşamam da muhtemel. Şimdilik planım (tabi havalar da biraz daha düzelince) hafta içi iki akşam 1`er saat , hafta sonu da 1-2 saat arası sürüş.

Bu arada ben de mali müşavirim ama pek mesleğimi yapamıyorum. Yaş 38.

Sağlıkla kalın.

• Beğen
Tepkiler: MuhasebeAnkara

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Ankara - Kızılcahamam arasında yola yakın köy ve kasabaların gezilmesi konulu pedallamaya ilgili arkadaşları davet ediyorum. Masrafsız ve orta hızda bir seyir planlanlanmıştır.

Tarih 23 Mayıs

• Beğen
Tepkiler: soner canlı

bytayyar

Üye
Tepki
22
İsim
Tayyar
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hafta içi zor @Turak .

Bu sıralar Hafta içi iki akşam Panora - İncek çevresinde turlayacağım. Orta hızda eşlik etmek isteyen arkadaşlarla haberleşebiliriz.

slmn33

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar decothlondaki vıttoria lastikleri nasıl sizce ? giant marka bir citybike var bende sizce işimi görür mü benim?

İck

Üye
Tepki
31
İsim
İlkay K.
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba,

Bisiklete olan ilgim sizin gibi iyi insanlarla bir arada olmama vesile oldu. Henüz bisikletimi almadım ama en kısa sürede edinip sizlerle turlamak niyetindeyim:)

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Turak
slm.Güzel düşünmüşsünüz keyif sürüşü olacak anladığım kadarıyla ben varım haberleşelim o zaman.

• Beğen
Tepkiler: Tuurok

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
@bhr42 Kardeşim tebrikler! Gezimize katılan ilk eleman sen oldun:) İnşAllah mayısa kadar birkaç kişi daha katılır o zaman. (Öyle planlanmıştır falan derken güçlü bir organizasyon beklemiyorsundur umarım):p