Ankara

Tepki
208
İsim
nusret emre yılmaz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'nın yabancısı olan ve nerede bisiklet sürebilirim diye soran arkadaşlar için strava hesapları güzel bir bilgi kaynağı olabilir. benim strava hesabıma da bakabilirsiniz. N. Emre Yılmaz @biketowin. Kısa ve uzun turları inceleyip kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz.

Scudo

BerkSimsek

Üye
Tepki
137
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eryaman veya Batıkent tarafında yarın müsait olanlar var ise bahçelievler'e gidip bir kahve içebiliriz

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'nın yabancısı olan ve nerede bisiklet sürebilirim diye soran arkadaşlar için strava hesapları güzel bir bilgi kaynağı olabilir. benim strava hesabıma da bakabilirsiniz. N. Emre Yılmaz @biketowin. Kısa ve uzun turları inceleyip kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam, takibe aldım, birkaç güzel rota fikri aldım bile sizin hesaptan.

Başka Ankara'dan hesaplar varsa alabilirim takip ve rota öğrenme için :)

Orhan78

Daimi üye
Tepki
43
İsim
Orhan78
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Giant
Paylaşım için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: nusret emre

Cagdasa

Üye
Tepki
183
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler hocam, takibe aldım, birkaç güzel rota fikri aldım bile sizin hesaptan.

Başka Ankara'dan hesaplar varsa alabilirim takip ve rota öğrenme için :)
benim hesabımdan da kuzey , batı ve güney yönündeki köy yolları rotalarına bakabilirsiniz. sürekli yeni yollar ve rotalar keşfetmeye çalıştığım için yararlı olabilir.

strava: cagdasa

(link)

Tepki
208
İsim
nusret emre yılmaz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Ankara-Sincan'a yakın bisiklet ile gezilebilecek nereler var?

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.312
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
30 Ağustos'ta Anıtkabir'e gidebilirsiniz.

Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara-Sincan'a yakın bisiklet ile gezilebilecek nereler var?
gökler köyü tekke köyü alagöz köyü esenler köyü ayaş pazarına gidebilirsniz sincan merkezden 40km oluyor çiçektepeden sağa sapınca köyler arası uzun güzel gidebilirsiniz gökler köyünde biraz yokuş var onun dışı alagöz malı köy tarafları düz

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
gökler köyü tekke köyü alagöz köyü esenler köyü ayaş pazarına gidebilirsniz sincan merkezden 40km oluyor çiçektepeden sağa sapınca köyler arası uzun güzel gidebilirsiniz gökler köyünde biraz yokuş var onun dışı alagöz malı köy tarafları düz
hocam köy değilde daha çok turistik denilebilecek yerler var mı? harikalar diyarı veya göksu gibi parklarda olur.

Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam köy değilde daha çok turistik denilebilecek yerler var mı? harikalar diyarı veya göksu gibi parklarda olur.
Malikoyde ufak bir muze var istanbul yolunda ucak muzesi var ogrenci ve asker yakinlarina ucretsiz onun disi giris 10 lira o da sincan merkeze 20km sayilir sincan esenlerde parkin yaninda lahit var :D alagoz kararagah muzesi var giris paralimiydi degilmiydi onu hatirlamiyorum zir vadisi var belki yuruyus yapmak isterseniz ancak yollari kamyon gectigi icin bozuk ve laf atan ickici sincan apaçileri olabilir
Ayaşta kiraz dibi goletide var genelde sakin oluyor ama yesillik alani az ne kadar gezmeye değer bilmiyorum

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Oralar kalabalık olur, olmasa bile yolları kötü. İlla Park diyorsan mavi göl, eymir, Mogana git yolları geniştir. Göksu aşırı kalabalık bisiklet sürülmez. Ama ben parklarda sürmekten keyif almam. Yinede sen bilirsin.

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Malikoyde ufak bir muze var istanbul yolunda ucak muzesi var ogrenci ve asker yakinlarina ucretsiz onun disi giris 10 lira o da sincan merkeze 20km sayilir sincan esenlerde parkin yaninda lahit var :D alagoz kararagah muzesi var giris paralimiydi degilmiydi onu hatirlamiyorum zir vadisi var belki yuruyus yapmak isterseniz ancak yollari kamyon gectigi icin bozuk ve laf atan ickici sincan apaçileri olabilir

Ayaşta kiraz dibi goletide var genelde sakin oluyor ama yesillik alani az ne kadar gezmeye değer bilmiyorum
Teşekkürler hocam
Oralar kalabalık olur, olmasa bile yolları kötü. İlla Park diyorsan mavi göl, eymir, Mogana git yolları geniştir. Göksu aşırı kalabalık bisiklet sürülmez. Ama ben parklarda sürmekten keyif almam. Yinede sen bilirsin.
Arkadaşımla geziyorum, o da gittiğimizde yerde bir şeyler yapalım boşu boşuna gitmeyelim istiyor. Park falan olunca genelde yakınında alışveriş yapacak yerler oluyor. Abur cubur alıp yiyebiliyoruz veya müze gibi yerlere gidince daha önce görmediğimiz şeyleri görüyoruz. Tek gezdiğimde de köy gibi yerlerde daha az insan olduğu için pek gitmek istemiyorum.

Sigma Male

Üye
Tepki
108
İsim
Sigma Male
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Zir vadisine sakın gitmeyin, kamyon ve tırlar tehlike saçıyor, kaçacak güvenlik şeridi de yok, kesinlikle tavsiye etmem

• Beğen
Tepkiler: Salih ölmez

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletle gezilecek yeşil bir park arıyorsanız Eymir'den başkası tatmin etmeyecektir Ankara'da.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zir vadisini ilk defa duyuyorum, bisiklet haricinde otomobil ile gidilip vakit harcanmaya değer bir yer mi sizce?
Düzenleme: Hayalimde bambaşka şeyler canlanmıştı :D Videosunu buldum bırakayım.

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zir vadisini ilk defa duyuyorum, bisiklet haricinde otomobil ile gidilip vakit harcanmaya değer bir yer mi sizce?
Düzenleme: Hayalimde bambaşka şeyler canlanmıştı :D Videosunu buldum bırakayım.
Daha geçen Pazar oradan geçtim: (link)

Kesinlikle değmez. Görülecek sadece birkaç tepe var, onlardan biri videoda görülen. Diğerleri de onun aynısı. Yanındaki nehir (adı ne bilmiyorum) lağım gibi kokuyor, kokusu onlarca metre öteye kadar geliyor. Yol boyunca burnumun direği sızladı diyebilirim kokudan. Ne dökmüşler suya bilmiyorum ama emeği geçen herkesin Allah belasını versin diyebilirim. Nerede doğal bir güzellik var insanımız hemen içine sıçıyor. Yol videodan da görüldüğü gibi çok dar ve bisiklet için bile yer yok, arabalar 5cm ötenizden geçiyor. Birkaç yerde ona yakın köpek kümelenmiş, bisikletlileri rahat bırakmıyorlar. Kısaca ne görülecek birşey var, ne yollar keyifli.