Ankara-tuzgölü yolculuk hevesi

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
@Mehmet Mustafa Tepe hocam bu turdan kısa bir süre sonra bisikletim çalındı ve hala yeni bir bisiklet alamadım eğer alırsam bende uzun yolculuklar yapmak isterim, bellimi olur belki beraber yaparız. aklımdasınız....

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@ommemo Uzun turlarda (bana kalırsa 50+ uzun turdur) kondisyon birbirine yakın değilse maks. 2 kişi olunabilir. Öteki türlü hızlı olan yokuş bitiminde alttan geleni beklerken soğuyor, yavaşsa önden gidene yetişmek isterken fazla pedal çeviriyor soğuyor. İki türlü de taraflara fazladan yorgunluk.
Şayet yol bisikleti kullanıyorsanız Konya-Tuz gölü yapabiliriz. ben yol bisikleti alıyorum yakın zamanda.
Ancak mtb kullanıyorum diyorsanız o kadar uzağa olmasa da 60 gidiş 60 dönüş (maks. ufak turlar yapabiliriz) :)

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@M.Burak KARADAĞ mtb var ama geçici olarak asfalta uygun lastik takılı yani yol bisikleti ile mtb arası bir model diyebiliriz:D
Ankara civarı mtb ile gezilebilecek dağlık arazi-orman tarzı bir yer olursa daha iyi olur aslında, 1-2 gündür araştırıyorum gidilebilecek yerleri.Sadece şehir içi sürmekten sıkıldım artık biraz heyecan arıyorum :D

Tepki
42
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
@kemken hocam çok geçmiş olsun üzüldüm hadiseye. umarım kısa zamanda alırsınız bir bisiklet. siz de aklımdasınız.
@ommemo kısa zamanda yapmak istiyorum bir tur. amacım Eskişehir' e ulaşmak. dönüş için tren düşünüyorum.

Tepki
42
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
@ommemo 220 km yol günde 110 km yapmak istiyorum. Cumartesi sabah çıkacağım aynı gece bir benzinlikte (sivrihisar' da) çadırda kalacağım. pazar sabah aynı şekilde yola çıkıp pazar akşamı hızlı trenle döneceğim. Günde 110 km yi molalar hariç 6-7 saatte gidebilirim. gelebilirsen beklerim

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Mehmet Mustafa Tepe günlük 110 km yapabilirim ama tur sırasında düzenli yemek-atıştırmalık yemem lazım:D ancak elimde çadır-mat-bisiklet için bagaj vs. yok bu nedenle gelmem zor

Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
@Yavuz S.

Kazan'ı sayan yok. otobandan gelince(her ne kadar yasak ise de en uygunu) süper. eryaman civarından 30+km yapıyor, rampa da yormuyor fazla, bu işler kademe kademe olmadı mı vücut reddediyor, reflex veriyor, km'yi gerekirse 10ar 10ar artırmak lazım, MTB ile haftada 3 gün 70er yaptım ama kademeli yükselterek,3 gün peşpeşe cesaret edemiyorum mesela, 2.gün hız düşüyor, 3 gün daha da düşüyor....gibi.tuz tabletleri olurdu askerdeyken kaybı önlemek için suya atardık, herhalde satılır bir yerlerde, al bir tutam at suya diyene de eyvallah :)

@Alperen Haner

enerji içeceğinde aşırı efor sonrası kullanmayın yazar, ben bir kez yaptım, zehirlenme belirtisi gibi bir etki yaptı, siz denediniz mi efor sonrası? enerji içeceğini önermiyorum deneyimimden haraketle

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Ben haftasonları yada işten çıkışta Cebeci - Hasanoğlan yapıp geliyorum. Hem düz yol, geniş ve yorucu olmayan bir parkur.