Amsterdam Brüksel Turu- 3. gün

Turgay Gürses

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
Turgay
Bisiklet
Merida
Merhabalar,

Uzun bir aradan sonra tur yazısının devamını yazmaya vakit bulabildim sonunda, takip edenler kusura bakmasın çok beklettim gerçekten.

3. gün (Delft-Rotterdam-Brielle)

Delft'te kaldığım kamp alanı oldukça sakindi, önceki günün yorgunluğuyla güzel bir uyku çekmişim. Bugünkü planım önce Rotterdam'a ulaşmak. Rotterdam'ı biraz gezdikten sonra yola devam etmek. Delft Rotterdam'a oldukça yakın.

Sabah toparlanıp kahvaltı etmeden yola çıkıyorum. Kampçılıkta acemi olduğum için toparlanmam biraz uzun sürüyor. Çadırı ilk seferde düzgün toplayamadığım için çantaya sığmadı:) Biraz uğraştıktan sonra aşağıdaki hale sokabiliyorum bisikletimi.

203500

203501

Rotterdam'a doğru pedallamaya başlıyorum, hava bugün olduka sıcak. Neyseki yollar çok güzel ve ara ara gölge alanlarda dinlenme fırsatım oluyor. Rotterdam'a varıyorum ve merkezde güzel bir restoranda yemeğimi yedikten sonra şehri gezmeye başlıyorum. Rotterdam düzenli, güzel bir liman şehri.

203502

203503

203504

Devam ediyor..

Rotterdam Merkez Tren İstasyonu, daha çok opera binası falan gibi duruyor.

203505

Bu da şehirdeki birçok bisikletçiden biri. Bir bu kadar da arka tarafta ve dükkanın içinde var. Yüzlerce bisiklet var tek bir dükkanda. Bisikleti gerçekten hayatlarının her alanında kullanıyorlar.

203507

Kübik evler..

203508

203546

Erasmusburg köprüsü..

203511

203512

203513

203515

Devam ediyor..

Rotterdam gezisinden sonra yola devam ediyorum. Telefondan Brielle'e ulaşmak için rotayı incelediğimde iki ayrı bisiklet yolu olduğunu gördüm. Biri Rotterdam Limanı'nın etrafını dolaşıp gidiyordu, biri de nehir kenarından gidiyordu. Limanın etrafını dolaşmayı tercih ediyorum. Yaklaşık 2 saat boyunca limanın etrafından pedallıyorum. Rotterdam Limanı'nın büyüklüğünü idrak etmiş oluyorum. Sonrasında yolum devasa sanayi kuruluşlarının içinden geçti. Shell'in, Exxonmobil'in tesislerini gördüm. Muhtemelen diğer rota daha güzeldi ama yine de değişik bir deneyimdi. Sanayi sitelerinin ortasında bile muazzam bisiklet yolları vardı. O dünyanın iliğini sömüren petrol devlerinde çalışan insanlar inadına işlerine bisikletle gidiyor gibiydi. Bu arada sıcaklık giderek arttığı için bulduğum her gölgede kısa molalar veriyorum.

203516

203517

Her yerde rüzgar tribünleri var.

203518

203519

203520

Şehre yaklaştıkça manzara düzelmeye başlıyor.

203521

203522

203523

203524

Geçtiğim köprülerin hepsinde bisiklet yolları ayrılmış ve oldukça genişti.

203525

203527

203528

203529

Dün yaptığım hatayı bugün yapmıyorum ve kamp alanına gitmeden önce karnımı güzelce doyuruyorum. Yola çıkmadan önce de kamp alanını arayıp yer olduğundan emin olmuştum zaten. O yüzden rahatça yemeğimi yiyorum ve manzaranın tadını çıkarıyorum.

203530

203547

Biralar şahane, Hollanda'da Haineken'den sonra daha çok Beçika biraları tüketiliyor.

203531

Yemekten sonra kamp alanına doğru yola koyuluyorum.
Bütün gün sanayi bölgesinde sıcağın altında pedallayınca bu yeşil yol çok iyi geliyor.

203533

Gün batımından önce kamp alanına ulaşıyorum. Nehir kenarında, yeşillikler içinde ve yine tertemiz.
Hollandalılar kamp yapmayı gerçekten seviyor ve tatillerini kampinglerde geçiriyor sanırım.

203536

203537

203538

203539

Günün stava kayıtları. Oldukça sıcak bir günde bugünkü turu tamamlıyorum.

203540

Devamını da en kısa sürede paylaşmaya çalışacağım..

Dosyalar

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam kolay gelsin. Hep duz yolda pedallamak bi sure sonra dejavu yasatmiyor mu acaba?
Ben bisiklet yollarini ve nehir kenarini gorunce ismini vermek istemedigim baghzi arkadaslarin yerine pedallamis gibi oldum gsjsbjs :D @Barış Çavuş @Devenez ce que :D

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Turgay Gürses harika paylaşımlar teşekkürler. İnşallah yolculuğunuz hep keyifli sürer .

Hollanda iş için yılda birkaç defa gittiğim yer , oraların resmini siz paylaştıkça gülümsüyorum istemsizce , yemekleri , biraları , bisiklete olan önceliği muazzam.

En sevdiğim sakin Delft ve büyük şehir olarak Rotterdam ki bence Amsterdam dan daha düzenli ve güzel.

Bu paylaşımlarınızla ilerideki pedallama rotama ekleme yaptınız teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Turgay Gürses

Turgay Gürses

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
Turgay
Bisiklet
Merida
@mariokaldato
Dejavu olmuyor da bazen dümdüz yollar sıkıcı olabiliyor hakkaten?Ama rota çok güzel olduğu için çok ta sorun olmuyor.

@Barış Çavuş
??aynen nehir kenarı iyidir

@TatanQa_tr
Teşekkürker, sizi gulumsetebildiysem ne mutlu bana. Bu rotada tur yapmak benim hayalimdi, yapabildiğim için çok mutluyum. Cok keyif alarak yaptım turu. umarim yakın zamanda siz de yaparsınız.