amatör olarak yarışlara katılabilir miyim. ( dağ bisikleti )

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
arkadaşlar ben dağ bisikleti yarışlarına katılmaya karar verdim. ama yarışlar bitti galiba.
seneye tek başıma bu yarışlara katılabilir miyim.
katılmak için sadece başvuru mu yapmam gerekecek.
lisans falan filan vs gibi şeyler mi gerekiyor.

yarışlara katlan arkadaşlardan yorum öneri bilgi temin edebilirmiyim.

Scudo

Ömer B.

Üye
Tepki
6
İsim
Ömer
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
lisans başvurusu yapıp ferdi olarak yarışlara katılabilirsin

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Ömer B.

lisans için nereye başvurmam gerek.
bu lisansın bi adı varmı direkt dağbisikleti sporu lisansı falan mı bu.

edit : siteyi buldum biraz araştırayım bunu (link)
ilgin için teşekkür ederim

Ömer B.

Üye
Tepki
6
İsim
Ömer
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@chn krmz

Bisiklet yarışlarına katılabilmek için bisiklet lisansı sahibi olmak gerekiyor mu? Bisiklet Lisansı nasıl çıkartılır?
Ülkemizde düzenlenen bisiklet yarışlarına bisiklet lisanssız katılabilmek mümkün değildir. Lisanslı bir bisiklet sporcusu olabilmek için ilk olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) öngördüğü Sporcu Lisansının alınması gereklidir. Bisiklet sporu bireysel katılım kabul ettiğinden lisansınızı ferdi lisans ya da bağlı bulunacağınız kulüp lisansı olarak çıkartabilirsiniz. Bunun için gerekli işlemler sırasıyla şu şekilde gerçekleştirilmelidir.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine (GSİM) güncel 3 adet vesikalık fotoğraf ile giderek gerekli evrakları daktilo ile doldurun.
Sporcu olmanın ilk şartı sağlıktır. Bu sebeple bir sağlık kurumundan (Devlet Hastahanesi, Sağlık Ocağı, Kulüp Doktoru vs.) sağlıklı olduğunuza dair doktor imzalı bir rapor almanız gerekmekte. Gittiğiniz sağlık kurumuna bir miktar ödemede bulunacağınızı unutmayın.
T.C. Nüfus Cüzdanınız ile birlikte tekrar GSİM’ne giderek işlemleriniz için başvurunuzu tamamlayın. İl Müdürlüğünün çalışma planına göre aynı gün ya da aynı hafta içinde onaylı sporcu lisansınızı edinmiş olacaksınız.
Lisanslar 1 yıl boyunca geçerliliklerini korur.
Her yıl 1 Ocak’tan itibaren sağlık kontrolünden sonra lisansların vizeleri yapılarak yenilenmelidir.
GSGM onaylı lisansınız ile Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yarış takviminde bulunan ulusal tüm yarışmalara katılabilirsiniz.
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Türkiye içinde düzenlediği uluslararası yarışmalara, Milli Takım düzeyindeki şampiyona ya da kulüp düzeyindeki diğer yurt dışı yarışmalara katılabilmek için ise “Uluslararası Bisiklet Birliği” UCI tarafından belirlenen kurallara uygun “Bisiklet Sporcusu Lisansı”nın elde edilmesi gerekmektedir.
“UCI Lisansı” olarak adlandırabileceğimiz bu lisansın verilmesi ulusal federasyonların yetkisindedir. Ülkemizde de Türkiye Bisiklet Federasyonu bu lisansı onaylayarak vermekte. Ancak bu lisansın elde edilmesinden önce gerçekleştirilmesi gereken ön koşul, TC Kanunlarına ve Bisiklet Federasyonu’nun bağlı bulunduğu “GSGM yönetmeliklerine” göre GSGM sporcu lisansına sahip olmaktır.
GSGM sporcu lisansınızı aldıktan sonra UCI lisansı almak için tek yapılması gereken şey T.C. nüfus cüzdanı ve bir resim ile Türkiye Bisiklet Federasyonu’na başvurmaktır. Federasyonumuz ilk uluslararası dağ bisikleti yarışının düzenlendiği Adana’da katılımcılara UCI lisanslarını onaylayıp vermiştir. Eğer uluslararası yarışlara katılmayı planlıyor ve hala UCI lisansınızı almadıysanız Bisiklet Federasyonu’na başvurarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
(link)

Aklınıza takılanların hepsi burda var :)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

bu link bu konu başlığı altında dursun lazım olur :)
yavaş yavaş işlem hazırlıklarımı yapıyorum.