Almanya

Akif Y.

Aktif Üye
Tepki
41
Slm ben Almanyadan Akif Köln sehrinde kaliyorum
ve size soruyorum köln den birileri varmi veya
almanyadan genel merak etim bide buralarda
yani köln de günlük tur yapan kisiler da var mi olursa
güzel olur

• Beğen
Tepkiler: bymerthan
Scudo

Akif Y.

Aktif Üye
Tepki
41
kimse yok mu Köln veya cervresinden

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Köln yok ama NRW var. Nisan'dan itibaren Paderborn'a yerlesiyorum. Münster, Bonn, Düsseldorf, Dortmund gibi bir kac sehre haftasonu kacamagi yapmayi planliyordum, malum ögrenciyim tüm NRW'ye ulasimim ücretsiz.

Kisaca, Nisan'dan itibaren haberleselim...

Akif Y.

Aktif Üye
Tepki
41
insallaha
, bakarsin kölne de gelirsin ve görüsürüz

Tepki
68
Almanya dan herkese selamlar.Ben Hakan araniza yeni katildim.Forumda herkese eylenceli ve kazasiz bisiklet turlari diliyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: Chio
Tepki
0
selam,

dortmund yakinlarinda kalliyorum, insallah bir gün bulusuruz.
Civarda tum gezilecek turlari biliyorum gps haric. bir GM atsan yeter

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
Arkadaslar ben Frankfurt am Main bölgesinde yasiyorum yasadigim bölgede bisikletforum üyeleri varmi.? varsa buradan tanismak isterim..
ayrica yurtdisinda yasayan Türkler icinde bazi bölge basliklari atilmasini rica ediyorum sayin yöneticilerimizden ;) yurtdisinda yasayan biz Türkler birbirimizi nasil bulacagiz.? ilgilenirseniz sevinirim :in: saygilar

• Beğen
Tepkiler: Chio

Erhan_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
477
kimse bir yorum yazmayacakmi.? sadece TR odakli bir sitemi bu.? bilelimde ona göre davranalim..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben site adminlerinin %25i Almanya'da diye duymuştum :p

Şaka bir tarafa, Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya'dan bir kaç arkadaşımız vardı Erhan daha evvel, fakat artık eskisi kadar aktif değiller gibi görünüyor.

Yurtdışı bölümü açılır mı şimdilik birşey diyemem, fakat bu konuyu şimdilik kullanabiliriz. Sanırım İstanbul - Avrupa bölgesini seçmen, "ucundan da olsa Avrupa" olarak yorumlanabilir :)

Neyse, şu sıkıntılı dönemi bir atlatalım da, seninle bisikletlerle bir siftah yapalım ;)

Tepki
1
almanyadan herkese selamlar.burada bir kaç aydır bulunuyorum Kron xc 4000 veya ASTRO 241 SV muadili şeyler arıyorum.link veya mağaza konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.kusura bakmayın pek hızlı oldu. :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Stuttgart'ı çok severim özellikle Beykebap ve Gül Kebapdaki dönerleri. :)

Tepki
31
Bisiklet
Diğer
Hosbulduk, evet burada gercekten cok sahane parkurlar var, hele hele Saalbach Hinterglemm de 6,5km uzunlugunda ve 3200m yükseklik farkiiyla süper DH/ FR parkur bulunuyor!!;)
Insallah beklerim!

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
@Gencyüz Murat

Almanya'da yüksek lisans düşünüyorum. Başarabilirsem bisikletimi de alır gelirim:p

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Selam arkadaslar, araniza Almanya Stuttgart dan katiliyorum. Buraya türkiyedeki tüm bisiklet severleri tanimak ve iyi arkadasliklar kurmak icin katildim. Benim bisikletim Steppenwolf MTB Hardtail.

Sevgiler ve saygilarla

Kadir Dogan

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen
Tepki
63
Bisiklet
b'Twin
Çocukluğunda bisiklete binipte bir daha pedala ayağı değmemişlerdendim, ta ki 1 hafta öncesine kadar :)

Evet, 1 hafta önce eşimle birlikte Decathlon'dan B'Twin Rockrider 5.1 modeli bisikletlerimizi aldık. Bisikletlerimizi aldığımız günün ertesi sabahında ameliyat olduğum için henüz pedallama şansımız olmadı maalesef. Bu haftasonuna kadar sportif aktiviteler yapmam yasak amaa bir haftadır evin içinde bisiklet bana, ben bisiklete bakıp duruyorum. Hal böyle olunca bu akşam toplamda birkaç kilometreyi geçmeyecek şekilde bisiklet sürmeye karar verdik :D

Şuan bisikletlerimizde sadece arka lambalarımız var, birde prophete 0518 marka bir bisiklet bilgisayarı aldım, nekadar işe yarar bilmiyorum. Şuan için amatörüm bile diyemem yani acemisiyim desem daha anlaşılır olur. Sürüş, bakım - onarım, güvenlik ve zamanla öğreneceğim birçok önemli konuda tecrübe kazandıkça yakın ülkelere pedallamayı hayal ediyorum ( Gerçi 1 haftadır deli gibi bisiklet, gezgin bisikletçiler vb. konuları araştırdıkça, hem ülkemizde hemde dünyada turlayan bisiklet severleri gördükçe kendimi ıssız çöllerde, karlı tepelerde bile hayal ettim açıkçası :D ). Mümkün olduğunca aranıza karışıp bilgilerinizden istifade edeceğim inşallah.

Tekerinize taş değmesin / Rüzgar arkanızdan essin ...
( Bu laflarıda okuduğum forum/blog vs. yazılardan öğrendim :) Eh camiaya ısınıyorum yavaş yavaş )

Hepinize selamlar...

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Hos geldiniz ve gecmis olsun. Hikayelerimiz oldukca benzer. Ben de delikanlilik zamani birakip 29 yasinda geri dönmüstüm bisiklet sürmeye. Hala aklima geldikce kafami duvarlara vurasim geliyor. :D

5.1'i, ben de esime düsünüyorum. Bir önceki market bisikletimiz bakimsizliktan perte cikti. Düzgün bir meblag verip iyi bir bisiklet almaya da ikna edemiyorum. Hepsi iki teker üzerinde gidiyor iste mantiginda biraz. Bisikletlerle ilgili yakin zamanda bir inceleme yazarsaniz bir okuyucu simdiden hazir. :)

• Beğen
Tepkiler: Levent EROĞLU
Tepki
63
Bisiklet
b'Twin
Çok teşekkürler. Sanırım Türk toplumu olarak şu veya bu sebeple bisikletten kendimizi bir şekilde mahrum bırakıyoruz. Bende bunca zaman uzak kaldığım için pişmanım açıkçası, sağlık olsun. Bisiklet hakkında düşüncelerimi ileride yazacağım, tabii bir aceminin teknik değerlendirmesi nekadar sağlıklı olur o da sizin takdiriniz :)

Şimdi hava kararıyor, dışarı çıkma zamanı geldi :) Çok heyecanlıyım, öyle böyle değil...

Görüşmek dileğiyle