Alivio - Acera

Alivio mu ? Acera mı ?

• Toplam katılım
    34

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
Arkadaşlar yeni bir bisiklet topluyorum.Donanımı full acera yada alivio yapmayı düşünüyorum.Bisikleti sadece bu yaz kullanabileceğim için maliyeti yüksek bir cihaz yapmayı düşünmüyorum.O yüzden deore ve üzeri bir donanım kullanmayacağım kesin.Bu iki donanım arasında tereddütteyim.2 model arasında fazla bir fiyat farkı yok.

Bisikleti genelde asfaltta kullanacağım.Araziye girme fırsatım zaten yok.Ağırlıkta pek önemli değil.Tek isteğim işleyişinde sorun olmayan bir donanım kullanmak.

Kısacası hangi donanımı almam benim için uygundur ? Sebebinin ve 2 donanım arasındaki farkı belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aslında cevap burada :)
(link)
Shimano 2007'de Acere ve Altus'u aynı kefeye koymuş. O nedenler Deore gibi çalışması, 8'li olması Alivio'yu ön plana çıkartıyor.
Kişisel görüşümdür.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@HaliliOzturk
Halil Kardeşime katılıyorum. Bende tercihimi Alivio'dan yana kullanırdım...

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: r_scribble

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
acera donanımlı bir bisiklete sahip olduğum için acerayı seçtim. çokta berbat bir vites grubu değil orta yollu bence...

• Beğen

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
kardeşim ben sana söledim o kadar alivio alalım diye ama sen ikna olmadın. umarım şimdi olmuşsundur. bak uzmanlar da alivio diyor:D :D :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@çağatay_çankaya

Herhalde 2006 model Alivio kolu görmedin de böyle söylüyorsun. Kesinlikle çok başarılı bir aynakol. Yaprak değiştirilebilir ve kolları da çok ricit. Yol bisikletimde kullanıyorum ve kesinlikle çok memnunum. Lütfen genellemelerden kaçınalım.

Acera hakkında yorumum yok.

• Beğen

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
ben arka attırıcı olarak acera ve alivio kullandım. şuanda alivio kullanıyorum. alivio vites geçişlerinde daha seri. o yüzden arka attırıcı olarak kesinlikle alivio almanı öneririm..

• Beğen

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
doğru yapmışın senin için alivio daha iyi olacaktır