Alacağım hardtail için yardım

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
Arkadaşlar alacağım hardtaile, dh fr tarzı 780-785 mm gidon ve olabildiğince kısa gidon boğazı takmayı düşünüyorum, daha fazla iniş için kullanacağım bisikleti, daha ilerde de maşayı da değiştireceğim zaten, belirttiğim özelliklerde gidon ve gidon boğazı, 160-180 mm yada 200 mm üstü maşa önerilerinizi bekliyorum, 69 derece head angle(açı) ayarlamayı planlamaktayım ama dediğim gibi öncelik gidon ve gidon boğazı, maşa daha sonrası için, maxxis dh lastik düşünüyorum ayrıca daha iyi lastik öneriniz varsa onu da öğrenmek isterim, iyi forumlar, ayrıca bunları yaptığımda aranızda yapan veya tahmin edebilen varsa bisikletin geometrisi nasıl etkilenir nelere dikkat etmeliyim uyarırsanız da sevinirim

Scudo

mekolac

Aktif Üye
Tepki
103
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama full süspansiyon modellere yönelseniz parça değişimi yapmazsınız ve sağlığınız için daha iyi olur

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Çok emin olmamakla beraber hardtail kadrolara 140mm'den daha yukarı çalışma seviyesine sahip maşa kullandığınızda kadronuz alın borusu denilen (maşanın girip , gidona bağlandığı delik) yerden çatlaması ya da kırılması muhtemel.

@Murat Cömez abimize bir danış derim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@mekolac sıkıntının ana kaynağı direk olarak bütçe zaten, nasıl bir ülkede yaşıyorsak, alacağımız bisiklet için dış ülkelerdeki insanlardan birim olarak 3 kat daha fazla para ödüyoruz cidden yazık günah.

@master06 tamamdır çok teşekkür ederim

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Dartmoor hornete bir bak derim. Bike24 te çok uygun