Aksiyon kameralarının kalite farkları (sizce hangisi)

• Konuyu başlatan BF Okuru
  • Başlangıç Tarihi

Sizce en iyi görüntü kalitesi hangi kameraya ait

• Toplam katılım
    194

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
Videolarda gopro4 ün silver versiyonu denemeye tabi tutulmuş. Diğer markaların cihazlarıyla aradaki oluşan fark bu sebepten olabilir. Gopro modellerini white, silver ve black olmak üzere genellikle üç versiyonda toparlar. Kimi zaman bunun dışına çıkabiliyor(gopro3 black+). Black+ ile görüntünün daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.

Scudo

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ION kullanan arkadaş var mı bilmiyoru ama ?
Parça bulma olarak 1 sene öncesine kadar büyük sıkıntılar vardı silikon kılıf ve camlock denilen parçadan yedek olarak ancak İtalya'dan bulup alabilmiştim.Şimdi tüm aksesuarları providyo sitesinde mevcut.
İkinci el durumu daha henüz pek fazla yaygınlaşmış bir marka olmadığından ikinci el piyasası belli değil alıp-satmada şuan problem yaratabilir.
Pil durumu 120mAh kapasitesi ve 1080p/60 fps ayarda 2.5 saat 720p/30 fps ayarda 3.5 saat dayanabilmekte.Fotoğraf çekimi 5 saniyede bir fotoğraf çekim moduna alıp bir yere sabitlendiğinde 8 saat fotoğraf çekebilmişti.Maximum olarak 720p/120fps alabiliyor slowmotion'ları zevkli oluyor.

Not: Aslında tüm aksiyon kameraların tüm aksesuarları ve parça alma imkanı mevcut arkadaşlar inceleyebilir öyle şans eseri karşıma çıkmıştı pek bilinen bir site olduğunu sanmıyorum

(link)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
840
Bisiklet
Kron
3.5 saat çok iyiymiş. Arkadaşlar yutup'a yükleyince kendisine göre çeviriyor zaten ya da başka bir siteye yüklerseniz de aynı şey geçerli. O sebeple çok takılmayın. Bit rate oranına bakmak gerek aslında. Tabi daha çok etken var da.

Şahsıma go pronun aynı apple vari bir piyasa anlayışı var. Çok iyi reklam ve destek ile şişirilmiş olduğunu düşünüyorum. Olayı başka yere çekmeden oyumu İON'a veriyor ve saygılar diyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Ali İmren

GoPro anlayışına tam olarak katılıyorum ama bir ION kullanıcısı olarak tüm ortalamalar kesip tartmalarla oyumu SONY'e veriyorum.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
840
Bisiklet
Kron
Yalnız bir daha izledim de,shimano ne güzel yapmış yahu :rolleyes::koptum:

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
sony'nin çıkarttığı son sualtı kamerasının çekimleri gopro modeliyle yapılmış :D

• Beğen
Tepkiler: aeneskral
B

BF Okuru

Misafir
@Tolga Uşaklı

şu vidyoya göre gopro bir adım önce sanki.

B

BF Okuru

Misafir
@Oğuzhan Y.

Oğuzhan

bu ürün fiyatına göre gerçekten iyi sonuç veriyor ancak bir gopro gibi aletlerin yanından dahi geçemez imaj kalitesi ve görüntü yakalayabilmesi.

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
@Atalay Mete
Atalay bey videodaki bisiklet V10 değil IBIS MOJO HD

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
sanırım gördüğümüz değil, çeken kişinin bisiklet bilgisi.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@BF Okuru

Yeni bir konu açacaktım sahurdan sonra bu konuyu araştırayım derken daha önce açılan bu başlığı buldum. Epeyce işime yaradı.

Yukarıdaki video da 6 kameradan sadece sol altta bulunan SONY ACTİON cameranın filmi güzel. Çünkü aksiyon kameralarda ayarlama ve netleme yok. Direk çekim var, bir çoğu ekran kenarlarında görüntüyü dairesel gösterir ve renkler donuk veya cansızdır.

-Gerçek HD 1080p çekime sahip, (Piyasadakilerin çoğu sahte gerçek hd 1080p değil)
-Ekran kenarlarında dairesel (yamuk) çekim oluşturmayan,
-Canlı renk film çeken,
-Çektiği film You Tube'da yüklenince bozulmayan,
aksiyon kamera veya MİNİ el kamerası tavsiyesinde bulunacak arkadaşlar bilgilerini paylaşsınlar.

İnternetten çok fazla araştırdım ama konuların çoğu çok eski ve gerçekçi değil. Özellikle son zamanda alıp kullanan arkadaşların görüşleri nelerdir?

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Talha Ateş

sj400 kullandım. kaz dağlarında ayazmanın suyuna girdim kendisiyle. çok güzel çekim yaptı ve görüntü de bir o kadar güzeldi. fiyat performans olayında en iyisi bence.

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Şevket Akça

Biraz araştırdım ama SJ4000 çıkıyor. sj400 yok. Bu SJ4000 modeli ise suda dahil çok fonksiyonlu beğeni almış bir makina. Ayrıca bisiklet, motorsiklet, otomobil ve hatta kask vb. şekilde kullanmak mümkün. Bu adreste bir inceleme yapılmış. Ben de genel olarak beğendim. Yorumcular da olumlu cevaplar yazmışlar.
Ana Özellikler:
– su sporlarını filme almaya olanak sağlayan suya dayanıklı kasa; su altında suya dayanıklılık 30 metre
-NTK96650 + AR0330 çözümü
-Kaydedilen videoları lcd ekranda izleme
-Ayrılabilir pil
-şarj ederken Video kayıt
-Pil ile video kayıt
-12-megapiksel HD geniş açı lens
-HDMI HD çıkışı
-Web kamera
-32GB maksimum depolama kartları desteği
-Çoklu video kayıt formatları: 1080P 720P WVGA
-MOV formatında kaydetme
-Birden fazla fotoğraf çekim modları: Tek çekim, Snapper
-Özellikli video şifreleme
-Mini görünüm, ve çeşitli renkleri mevcut
725955036_o.jpg

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Sony Action Cam tabiki de.. GoPro tam bir popüler kültür örneği trend bir ürün. Kötü mü, asla ama o listede Sony var :) Youtube ve diğer kaynaklardan karşılaştırmalarına bakarsanız, aralarında hem performans hem kullanılabilirlik açısından ne denli fark olduğunu görebilirsiniz.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sj4000 kullandım(kendi hatamşa bozdum o ayrı) gayet yeterliydi, simdi xiaomi yi bakıyorum sonra alacağım muhtemelen. Diyeceğim şudur ki bence uygun fiyatlı bi kamera alın (sj4000,xiaomi yi vb gibi) baktınız çok hosunuza gitti hakkını vererek kullanıyorsunuz o zaman aldığınızı ufak bi zararla satıp sony action cam alabilirsiniz. Tabii ki öneri bu:)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Action camlerde öne çıkan Gopro sebebi görüntü kalitesi değil görüntüyü işleme kalitesi. Önemli nokta bisiklette giderken düştünüz sizin düşmemize sebep olan arabada bir an kadraja girdi ama o anda kamera çok sarsıldığı için yavaş oynatmada yada kare kare baktığınızda Gopro da plaka okunurken sj cam de plaka flu kalabilir ama Olasılık %50 den düşüktür. Yani go Pro haraket halınde aldığı Görüntüler daha net ama dev farklar mevcut değil. En zor durumda go proya 400 dolar verene kadar 100 dolardan 4 tane sj cam alır her Açıdan takarsınız görüntüleriniz daha zengin olur.
Hepsini geçtim hd bir saatlik çekimi işlemek ve you tube için hazırlamak ciddi bir bilgisayar gerektirir hd 1 saatlik çekim 3 gb gibi yer kaplar çok Hantal dosyalar çıkacaktır ve bunu keşfedince hd çekmek yerine daha küçük formatlı çekmeye başlayacaksınız dolayısıyla 100 dolardan fazla bir para vermeyin kameraya.

Biri 4 k mı dedi güldürmeyin beni Avatar filmini çekmiyoruz. 4k görüntü işleyecek makineler ancak 7 bin tl den Başlıyor 4 k Gösteren ekran ve TV'ler de ciddi pahalı. 4k 1 saatlik çekim 8 gb civarı olur.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Şu ana kadar fiyat araştırıyorum sj4000 350-390 en ucuz alarak fiyat verilmiş. Yani 150 dolar demektir.

Fakat bazıları satıcıya sormuşlar "gerçek sj4000 mi yoksa fake mi?" diye cevap haneleri boş...!