Aksiyon Kamera

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçe açısından Eken W9 Aksiyon Kamerası'nı tavsiye edebilirim. Biraz efekt uygulayınca görüntü kalitesi biraz daha güzel oluyor. Bu videodaki gibi;

Scudo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Size yeni kullanmaya başladığım aksiyon kamerasını tanıtayım:

(link)

Bilindik kameralardan biraz farklı. Sürüş sırasında hem önden hem arkadan çekim yapabiliyor. Ekranı kayıt sırasında ikiye bölüyor. Görüntüyü isteğe bağlı olarak da yan yana ya da alt alta izleyebiliyorsunuz. Hem ön hem arka mercek fotoğraftaki gibi 180 derece açıyla dönebiliyor.

41ks8qm0eML._AC_.jpg

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar cavion motus aksiyon kamerası aldım video kayıt kısmını dilinden dolayı hala çözemedim sanırım slovakça ( ondan da emin değilim)... slovakça bilen veya bu kameradan kullanan varsa 5 dk zaman ayırırsa şu garibe sevinirim..

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar cavion motus aksiyon kamerası aldım video kayıt kısmını dilinden dolayı hala çözemedim sanırım slovakça ( ondan da emin değilim)... slovakça bilen veya bu kameradan kullanan varsa 5 dk zaman ayırırsa şu garibe sevinirim..
google translate üzerinden çeviri yapmayı deneyebilirsin. Telefon kamerasında tercüme özelliği varsa onu da kullanabilirsin.

WhatsApp Image 2019-12-23 at 11.43.49.jpeg

krypton319

Üye
Tepki
0
İsim
Emirhan
Ben mobil veri üzerinden bisiklet üstünde youtube canlı yayin yapmak istiyorum. Uygun fiyata nasıl yaparım sizce?

Tepki
225
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bisiklette kullanım için önerebileceğiniz fiyat performans olarak iyi olan aksiyon kameraları hangileridir? Dolar yine tırmanışa geçti, şu sıralar alsam iyi olur sanki

• Beğen
Tepkiler: Mösyö Salyangoz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bisiklette kullanım için önerebileceğiniz fiyat performans olarak iyi olan aksiyon kameraları hangileridir? Dolar yine tırmanışa geçti, şu sıralar alsam iyi olur sanki
Hocam aynı soruyu ben de soruyorum.

Var mı böyle bir kamera önerisi olan? Uygun ve kaliteli GoPro olursa harika olur :)

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Valla senelerdir xiaomi yi kullanıyorum, gayet memnunum ama eskimiş olabilir biraz model olarak, bana gayet yetiyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sjcam 8 pro kullanıyorum gayet go Pro killer

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Xiaomi Yi 2K kullanıyorum ben, sahibinden'de 300-400 liraya bulunabiliyor. Performansından memnunum. Almayı düşünüyosanız Z23L modelini alın en sorunsuz serisi odur.

sargon

Üye
Tepki
87
İsim
sargon46
Bisiklet
b'Twin
valla senelerdir xiaomi yi kullanıyorum gayet memnunum ama eskimiş olabilir biraz model olarak bana gayet yetiyor.
Ben de xiaomi yi kullanıyorum. Videoları sosyal medyada paylaştığımda ya da whatsapp dan gönderdiğimde kalite bozuluyor. Bu sorunu çözemedim. Hiç yaşadınız mı böyle bir şey

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Xiaomi yi lite

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Ben de xiaomi yi kullanıyorum. Videoları sosyal medyada paylaştığımda ya da whatsapp dan gönderdiğimde kalite bozuluyor. Bu sorunu çözemedim. Hiç yaşadınız mı böyle bir şey
Whatsapp’ta bende de sıkıntı oluyor ama telefonla çekilmişlerde de bir kalite düşüşü oluyor, onun dışında diğerlerinde olmuyor.

sargon

Üye
Tepki
87
İsim
sargon46
Bisiklet
b'Twin
whatsapp ta bende de sıkıntı oluyor ama telefonla çekilmişlerde de bir kalite düşüşü oluyor onun dışında diğerlerinde olmuyor
1080p çektiğim video instagrama attığımda 240p oluyor. Çekiyorum ama hiç bir şekilde paylaşamıyorum. Telefonda oynatırken hiç sıkıntı yok paylaşınca çöp

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
WhatsApp üzerinden veya diğer sosyal medya hesaplarınıza yüklerseniz çözünürlük düşer.

En kaliteli görüntüyü bizlere Youtube sunmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: doğa_dostu

sargon

Üye
Tepki
87
İsim
sargon46
Bisiklet
b'Twin
WhatsApp üzerinden veya diğer sosyal medya hesaplarınıza yüklerseniz çözünürlük düşer.

En kaliteli görüntüyü bizlere Youtube sunmaktadır.
O zaman bir anlamı kalmıyor. Ya benim kameram sıkıntılı, ya da telefonum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O zaman bir anlamı kalmıyor. Ya benim kameram sıkıntılı, ya da telefonum.
Zannetmiyorum sıkıntılı olduğunu.

Facebook, instagram vb. sosyal medyalar sana kısaca diyor ki; git, Youtube'da kanal oluştur ve oraya yükle. Instagramda görüntü kalitesi videolar çok fazla ama bazen bu durum internetimizin kalitesinden de kaynaklı oluyor. 500 megabit internet hızı ile 5 megabit elbette aynı olmaz. İnternet kalitesi çok fark ettiriyor görüntüyü maalesef.

• Beğen
Tepkiler: sargon

sargon

Üye
Tepki
87
İsim
sargon46
Bisiklet
b'Twin
Zannetmiyorum sıkıntılı olduğunu.

Facebook, instagram vb. sosyal medyalar sana kısaca diyor ki; git, Youtube'da kanal oluştur ve oraya yükle. Instagramda görüntü kalitesi videolar çok fazla ama bazen bu durum internetimizin kalitesinden de kaynaklı oluyor. 500 megabit internet hızı ile 5 megabit elbette aynı olmaz. İnternet kalitesi çok fark ettiriyor görüntüyü maalesef.
Böyle şeylerin hala sorun olması canımı çok sıkıyor. Neyse youtube’a giricez artık

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.048
Bisiklet
Trek
Eger bisiklet uzerinde cekim yapacaksaniz alacaginiz kamerada olmazsa olmaz ozellik goruntu sabitleyici. Goruntu sabitleyici icin de harici ve dahili olmak uzere iki secenek var oncelikle. Harici olanlar gimbal gibi araclar fakat bunlari bisiklete baglanip kullanmak pek mumkun degil. Belki bisiklet icin ozel uretilen modelleri varsa da ben bilmiyorum.

Dahili olanlar da donanim ve yazilim olarak yine iki cesit. Sony aksiyon kamerlari donanim olarak optik goruntu sabitleyicisini destekliyor. Gopro ise yazilim ile destekliyor.

Bisiklet icin uzun zamandir gopro hero7 kullaniyorum, ornek videolara buradan bakabilirsiniz.

(link)

Hatta kamerayi duzgun takmadigim icin ellerimin gozuktugu su sahneyi de direkt olarak ornek olarak vereyim

ilk 10-30 saniye arasi parke tasli yolda kullaniyorum, gidondaki ellerim titrerken goruntude degisim yok.

Video kalitesi ise baska bir konu. Video cekimini yaptiniz iyi guzel. Eger videoyu montajlayacaksaniz bu islem sonrasi yeniden video olusturmak gerekiyor. Burada is kullandiginiz programda bitiyor. Uzun zaman mac uzerinde imovie kullandim, olusturdugu dosyayi export ederken ne kadar kaliteli secerseniz secin goruntude kalite kaybi ( dusuk bitrate tam olarak ) oluyor. Bunun sebebi de sanirim ucretsiz imovie yerine bu isler icin ucretli final cut pro'ya yonlendirmek istemeleri. Bir suredir garmin virb edit kullaniyorum, onda da bitrate kaybi var ama imovie'ye gore daha iyi.

Hadi bunlari da yaptiniz diyelim, bu sefer videoyu yukleyeceginiz platforumun hangi codecleri hangi cozunurluk icin hangi bitrate araladiginda destekledigini bilmeniz onemli. Eger farkli sekilde yuklerseniz bu sefer o platform videoyu islerken yine goruntu kaybi olusuyor.

Misal youtube icin oneriler burada.

(link)

Instagram gibi ortamlara yuklenen video kalitesinden zaten hayir gelmiyor onu gecmek lazim.

Kisaca, iyi bir video cekmek istiyorsaniz mutlaka goruntu sabitleme ozelligi olan kamera ve iyi bir video edit programi sart.