Akra gran fondo yol bisiklet yarışı 2019

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe aynen abi bakacam durum müsait olursa niyetim var antalya kapadokya yakın yerler buralara gidilir

Scudo

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Antalyada hava durumu nadiren tutar. 1 gün öncesi yağmurlu gösterip açık oluyor yada tam tersi :D

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya nasip diyeceğiz sanki

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
@EnesKlf07 emeginiz icin cok tesekkur ederiz. Guzergah ile ilgili gegerli yorum ve bilgilendirmelerinizi her zaman bekliyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@a.valverde

Sayın valvarde siz gidecekmisiniz bu yarışa ?
Dağa önceki mülakatta sizin iddanizin olmadığını attığınız mesajlardan anlamış idim olabilir saygı duyarım,,,,,bence bu yarışı kaçırmayın

@isosel

Dostum senin geçen yarışta kötü sayılmayacak bir ortalama yakaladığını biliyorum bence sende katil

@isosel

Biliyorsun bazı arkadaşlar önü tutuyor zamana ve kürsüye oynayanlara vakit kaybettiriyor,bu arkadaşlarin yoksa iddialari aynen arkada yer almalı ,bu konuda en sağlam duruşu forumdan hamlet yaptı kutlarım onu,,,,,

@EnesKlf07

Enes idman yapıyormusun ? Ortalaman Kaç ?
100 km 'de ?
Yaş 21 ,senin kategoride sıkı olanlar var ismail çavuşoğlu gibi,ali rıza dostuma selam söyle ,onunla çalış seni geliştirir

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe Hava açık olduğunda yapıyoruz abi sürekli Akra da kısa parkura katılacağız gruptan abilerimle önceki yarışımdaki sprint finishinde yaptığım hataları düzeltip kürsü deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@EnesKlf07

Helal olsun hırslı gençleri hep sevdim,,,kısa senin için daha kolay olur,parkurda idman yaparsan işi aynen bitiririrsin ,,,

Kısa parkur,
burda eğim yüzdeleri anlaşılmıyor gerçi,,,,

@EnesKlf07

Enes aşağıda senin mesajın var,

Uzun parkur 92 km toplam tırmanış 805+ m. Kayıt ücreti 210 TL
Kısa parkur 61 km toplam tırmanış 465+ m. Kayıt ücreti 160 TL

Fiyatlar Antalya da yaşayan biri olarak bile bana fazla geldi. Daha makul bir fiyat olursa iyi olabilir.

Makul fiat galba olmayacak enes ,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@EnesKlf07

Enes özellikle yarış esnasında hataların ne olduğunu yazar isen senin gibi genç olan bu forumda gençler bilgiyi kapar,kürsü derdi olan gençler için teknik bilgi önemli,

@EnesKlf07

Bu sprint hatası mesela nasıl oldu ?

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe Yarışın bitimine 400 500 m kala bir son dönüş vardı sağa doğru orada sprint treninin hem gerisinde girdim hemde başka bir bisikletçi ile omuzlaştık zor toparladım bisikleti. Tekrar hız kazanmak içinde erken sprinti açınca nabız patladı yetişemedim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@EnesKlf07

Tahmin ettigim çıktı,
bu acaip bir olay ,yani sonda nerde atağa geçecegini bilmek ve tabiki atakçilar ile aynı peloton içinde olmak ,bunlar hep önceden peloton idmani ile mumkun ,şimdi ise şanslisin bence yarış etabında önceden idman yapman çok iyi olacak

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe abi ilk yarışım kapadokya da 30.64 gibi ortalama yakalamıştım. Bu parkur çok daha düz. Ama ben de aynı kondisyonda değilim. Hedef olarak yine peloton içinde kalmak olabilir. Ama en önde kaçan 2-3-5 bisikletçi gidiyor arkası cesaret edip atak çekemiyor çektirmiyorlar hızlı gittiğini sansan da erken kalkan yolu almış oluyor. Tam karar vermedim uzun mu kısa mı koşsam, rotayı da yine bilmiyorum havanın yağışlı olması yine bi diğer nokta. Ama şartları zorlayacağım çeşme 650 km marmaris 560 km antalya yakın 350 km :) zaman şöyle mart sonu olsa nasıl güzel olur aslında kondisyonumuz nasıl olacak şubat sonu bilmiyorum :kötü:

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Vallahi fikrin önemli abi sen kısa diyorsan :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@isosel

Tabi aradan zaman geçti,aynı kondüsyonda değilim dedin,bence bu pazardan itibaren yavaş yavaş idmanlara giriş derim :harika:

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe aynen trainer'dayım bu ara akşamları buz, yerler ıslak vs. Hafta sonları bakayım yavaş yavaş endurance, interval vs çalışırım olduğu kadar artık

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçen seneki yarıştan izlenimler özhan dostumun,

Yarışın 70-80. kmsinde hala belirgin bir kopma olmadı. Kaçan 5-6 kişiyi 50 kişilik ana grup en fazla 4-5 dk içinde yakalıyordu. Fakat bahsettiğim kilometrelerde YEŞİL PEDAL grubundan birisi yarışın ön orta sırasında pedal çevirmeyi bıraktı; arkasındaki yaklaşık 20-30 kişi(hemen arkasında ben) bu arkadaş yüzünden pedal çevirmeyi bıraktık. Sağdan soldan geçenlerin gitmesini bekledik. Aksi durumda ani manevrayla arkasından çıkmaya çalışsak kaza kaçınılmazdı. Hatta bağırdım bu arkadaşa "çevirmeyeceksen kenar geç, milleti yavaşlatıyosun burada" diye. Haklı olduğunu düşünen şahıs da kendince bir şeyler söyledi. Ama bunu o an atak yapan Gökhan Uzuntaş'ı koparmak için yaptığı çok belliydi. Nitekim başarılı da oldu. Bu profesyonellik midir? Bence değil! Bireysel bir yarışta çirkefliktir bu. Orada bireysel olarak maddi manevi fedakarlıklar yapan 20-30 kişiyi yarıştan düşürmüştür bu arkadaş. Sorumsuzca davranışı yüzünden insanları yarıştan düşürmüş ve kaza olma ihtimali doğurmuştur. Bu durum galibiyete leke sürmüştür.
Gökhan Uzuntaş'ın böyle olaylara ihtiyacı olduğunu sanmıyorum yarışı kazanmak için.

Bu dostumun mesajı düşündürücü,
Son haberde yeşil pedal takımın kapatıldığı,mecit tatlıcilar biraz angaraya çatmis sonuç takım afaroz edildi,gelelim yukardaki mesaja özhan dostum haklımı ,,?
Dışarda pro yarışlardada bu tip çirkinlikler olabilir,
Bu bir takdik olabilir ,bu takdige verilecek cevap yeşil pedaldan o arkadaşı geçip atak yapmak olabilirdi ,kaza olasılığını göze alma riskine rağmen tabi ,yarışta bu tip takdikleri yapanlara karşı kesin bir strateji belirlemekte fayda var,,,,,

@Kudret Kurtcebe

@Strada

Dostum, bu pazar bi hareket söz konusu mesajı güncelledim,,,sert rüzgar,yağmur yok ....

Kimse yanlış anlamasın konu sahibi olarak yarışa katılacaklar ıle idman yapılacaktır,,
Strada nikli dostum yarışa katılacaktır,burada idman kriterleri yazılacaktır,
Yarışa katılmayacağım ama idman benim işimdir,tam 10 pazar var,bu pazarlarda havanın durumuna göre idmanlar olacaktır

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
kudret abi durumlar el verirse ben de katılabilir miyim antrenmana?