Akra gran fondo yol bisiklet yarışı 2019

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Fiyatlar,
Kısa 160 tl,
Uzun 210 tl
Tribünden 60 -64 'leri takibe devam ,,,,,,
Mustafa sevinçel, fatih altan,ersan kaçan,sadık yalaman,bu dostlar,30 ve üstü ortalama yapmış türkiyenin nadir insanlarıdır

24 şubat gelsin bakalım

Uzun parkur

Kısa parkur

Scudo

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
Kısa parkur tam bana göre görünüyor valla şimdiden ağızım sulandı :cool::cool:
dediğim gibi ayağım yere değmeden bitireyim, yarışmanın birincisi olmuş kadar sevinirim :rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Mıstınoğlu

Listeye davut girmiş kürsü gördü,55 -59 'da '210 tl basmış uzunda rakibi aynen ali rıza firinci,ve ısmail iltır,,,,yanlız ali dostum 60 yaşa basacak,2019'da,bakalım ne olacak

3)
4DAVUT MUTAFOĞLUUŞAK TEAMMaster Erkek (55-59)
5
@Serkan Mıstınoğlu

Serkan forumda kürsü gören neden az sence, ?
Herkes keyife kaçıyor anlaşılan,
Gran fondo yarış değil,peki neden ortalaması 47 km 'de 32 olan mustafa yarış temposu yaptı, 60 yaşında ,yav bu adam turbo serkan ,,,,,,demekki gran fondo onun için aynen yarış atmosferi ,
saygı duyarım

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Kudret Kurtcebe forum daha çok yeni ve orta seviye kullanıcıya hitap ediyor abi. Belirli bir tecrübeye gelenler foruma girmeye gerek duymamaya başlıyor. Kısacası forumdan alacaklarını alıp, bir daha da girmiyorlar :harika: Edindikleri bilgileri veya tecrübeleri paylaşmak için zaman kaybetmek istemiyorlar, bu yüzden forumda bu tip kullanıcılar çok nadir bulunuyor.

Herkesin işi değil Kudret abi, herhangi bir çıkarın olmadığı halde bisiklet severlere yardım etmek, zaman ayırmak. Gönül işi :harika:

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyatlar ikiye katlanınca ben de iki kat hızla geri kaçtım bu yarışı pas geçelim :D

• Beğen
Tepkiler: Batuhanbuluc

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kısa parkurun etap profili de güzelmiş hani:asik:
Yokuşla başlaması, iyi ısınma gerektirir. Ayrıca etabın son bölümündeki yükseltiler pro yarışlardan birinde olsa oyumu klasikçilere verirdim.:kedicik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006

Isınmadan o eğime kisada giren kramp yer,aynı durumu burda konuştuk,kimle tarık gülle,,,,,mesafe ne kadar ilk eğime,,,,,yarış öncesi 30 dakika ısınma şarttır

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Bir pedaldaş kendilerine fahiş katılım ücretlerini sormuş, cevapları şu şekilde olmuş:

Yarış maliyetleri ve giderler enflasyona bağlı olarak oldukça arttığı için, 2019 yılındaki Gran Fondo organizasyonlarımızın ücretlerini enflasyon oranında artırma kararı aldık.
Genel olarak gider kalemlerini ve katılımcılara sunduğumuz hizmetleri aşağıda bulabilirsiniz:
- Organizasyon (Web sitesi, online kayıt, tasarımlar, üretimler, araçlar, personeller vs.)
- Yarış kiti (Sırt numaraları, yarış rehberi, zamanlama çipi / kadro numarası, bırakma çantası vs.)
- İstasyonlarda sunulan yiyecek, içecek ve sağlık imkanları
- Zaman tutma hizmeti
- Finiş sonrası kumanya
- Yarışı bırakmak isteyen sporcular için süpürge otobüsleri hizmeti
- Yol güvenliğini sağlayan motorize ekip giderleri
- Hakem giderleri
- Ambulanslar ve sağlık personelleri giderleri
- Yarışı zaman limitleri içinde bitiren katılımcılara "bitirme madalyası"
- Kategorilerinde dereceye giren sporculara podyum madalyaları
- Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti
- Fotoğrafçı ücretleri
- Yarış sonrası sunulan masaj hizmeti
- Tişört
- KDV
Sadece yukardaki kalemlerin toplanan katılım bedellerinden fazla tuttuğunu bilmenizi isteriz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler ve sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız.
Saygılarımızla,
Argeus Travel & Events
Istiklal Caddesi No:47
50400 Urgup – Nevsehir / Turkey

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meğer yarışı ceplerinden para ödeyerek yapıyorlarmış :harika: Helal olsun böyle iyi kalpli adamlar hala var demek :harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu Organizasyon şirketinin fiyatlandırma politikasının haklı olup olmadığında değilim.
Dikkatimi birkaç maliyet kalemi çekti ve de bunlar rahatsızlık verici:
-Her bir katılımcı için Bisiklet Federasyonu’na ödenen özel yarış ücreti (teşvik olması gereken federasyonun yaptığı:acpsnr:)

-KDV (teşvik olması gereken devletin yaptığı:acpsnr:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
  1. (link)geçen seneki yarış sonrası izlenimler,,,

2. Nötral start gerçekten çok çabuk verildi ilk 15 dk 40in üzerinde ortalama vardı düzlükte bi ara 44lere çıktı bu. Bol atak vardı. Uzun parkura katılanların çoğu idmanlıydı anladığım kadarıyla. 50 60 kişi kadar olan grubu silkelemeyi kimse başaramadı. Ta ki maalesef yeşil pedal grubundan birileri takımları için bencilce hamle yapana kadar.

Yarışın 70-80. kmsinde hala belirgin bir kopma olmadı. Kaçan 5-6 kişiyi 50 kişilik ana grup en fazla 4-5 dk içinde yakalıyordu. Fakat bahsettiğim kilometrelerde YEŞİL PEDAL grubundan birisi yarışın ön orta sırasında pedal çevirmeyi bıraktı; arkasındaki yaklaşık 20-30 kişi(hemen arkasında ben) bu arkadaş yüzünden pedal çevirmeyi bıraktık. Sağdan soldan geçenlerin gitmesini bekledik. Aksi durumda ani manevrayla arkasından çıkmaya çalışsak kaza kaçınılmazdı. Hatta bağırdım bu arkadaşa "çevirmeyeceksen kenar geç, milleti yavaşlatıyosun burada" diye. Haklı olduğunu düşünen şahıs da kendince bir şeyler söyledi. Ama bunu o an atak yapan Gökhan Uzuntaş'ı koparmak için yaptığı çok belliydi. Nitekim başarılı da oldu. Bu profesyonellik midir? Bence değil! Bireysel bir yarışta çirkefliktir bu. Orada bireysel olarak maddi manevi fedakarlıklar yapan 20-30 kişiyi yarıştan düşürmüştür bu arkadaş. Sorumsuzca davranışı yüzünden insanları yarıştan düşürmüş ve kaza olma ihtimali doğurmuştur. Bu durum galibiyete leke sürmüştür.
    Gökhan Uzuntaş'ın böyle olaylara ihtiyacı olduğunu sanmıyorum yarışı kazanmak için.

Dağılan 2. gruptan öne doğru atak yapabilen az kişi çıktı.Rüzgar yüzünden doğru düzgün toplanamadı o grup. Bir süre 5-6 kişi gidebildik. Yokuşlarda iyice dağıldı. Ben ön gruptan düşen bi kaç kişiyi yakaladım sonrasında yarış bitti.

Bu arada polisler yüzünden bir kaza yaşamama ramak kalmıştı.. Trafiği her yöne kapatmamışlar. Kavşaklardan kontrollü şekilde araçların geçişine izin veriyorlardı. Tam ben geçerken kavşaktan araçlardan 2 tanesini geçirdiler. Araçlardan biri benim geldiğimi farketmedi. Arabayla burun buruna geldim orada durup 2 aracın geçmesini bekleyip yola devam ettim.

Yarışta olumsuz noktalar
    Nötral startın 15-20 saniye sürmesi :)
    Yollarda bolca çukur vardı. Yani yama falan şeklinde ufak tefek şeylerden bahsetmiyorum baya 10 cm derinliğinde çukurlar.
    Yönlendirmeler bazı noktalarda kafa karıştırıcıydı. Yanlış yöne gidenler olmuş.
    The land of legends isimli oteli tanıtıcaz diye otelin içine soktular. Otel zemini ve yolları yarışmaya pek müsait değildi. Burada tek sucu kaldırımın yüksek noktasına gelmek olan bi kaç kişi geride kaldı. Biraz saçma bi tanıtım oldu
Özhan arkadaşın mesajı

• Start budur

@Serkan Mıstınoğlu

Vay canına 16 kalem gider ,,,,,100.000 tl 'yi geçer herhalde

Sadik yalaman 128 km 'yi 5 saat 22 dakikada alarak geçen sene 60 mastırda birinci olmuş idi,kürsüde sadece o vardı,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sccetin

Hedef 2023 'de iş zor,,,neyse ekonomiden anlamayalar başta,üretim olmaz ise ,dışardan gelecek yedek parcalar ile iş yürümez,500 cesit motor yapamayan biziz,teknolojide emeklemedeyiz,dolar uçmuş yuro uçmuş,turk parası kevgire dönmüş,bisiklet yapamıyoruz,otomobil desen aynı durum,tank yapiyomuyuz altay tankinın motorunu kim yapıyor bizmi,daha dün marsa uydu indirdi abd,vay anasını,pahalılık aldı başını gitti ,benim bisiklet 1790 dolardi,şimdi 9433 lira ,
4500 liraya almıştım,
Hangi parti ekonomiyi düzeltecek dersen hiçbiri
Oy yok bunlara,
hiçbirine,
Neyse konu dağılmasın öfkem çok büyük,,

Geçen sene 800 kişi yoktu,bu senede tahminen,500 kişiye yakın katılım olur
Antalya belediyesinin çukurları kapayacak parası yokmu ?
Kime ait ora ,hangi belediyeye geçen sene 10 cm 'lik çukurdan bahsediliyor,bu ne iş !!!!!

Yanlış yöne gidenler olmuştu,bunlara çözüm sayın argeus yöneticileri!!!!

Otel zemini berbat imiş ,gene o zeminemi girecekler !!!!!!

Hep aynı hikaye ,kavşaktan neden polis araca izin veriyor,bir kaza olur ise orada polis sorumludur,,,,özhan arkadaş burun buruna gelmiş ,ya çarpsa idi ,,,,bunlar hep organıze olamamanın sonuçlarıdir,,,,

Strada

Üye
Tepki
77
İsim
Fatih yazıcı
Bisiklet
Cube
Kısa tura kayıt yaptırdım.
@Kudret Kurtcebe,@Bahadır Gürel ağabeylere
@Serkan Mıstınoğlu na
çok ama çok teşekkürler.
Forumda emeği geçen diğer arkadaşlara teşekkürler.
2.yarış deneyimim olacak.
Yağışlı bir zemin için iyi bir lastik ve jant setine ihtiyacım olabilir.
Kazasız,belasız bir yarış olması ümidiyle..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kısa parkurun 55'inci kilometresi civarı güzel bir uçurum görünüyor profilde :D

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Giderleri çok iyi sıralamış sağolsun da. Sponsorları es geçmiş. En büyük finansmanları onlar. Kimse zarar edecek bir organizasyon düzenlemez.Belediyeler hariç. O da tanıtım amaçlı olur. Optimum tuttuğunu düşünmüyorum.O birçok hizmetler, dediğim gibi sponsorlar aracılığıyla karşılanıyor. Gerçi ücretler 100 tl nin altına düşermiydi sanmam. Ama 100-150 bandı makul olurdu kanımca. Katılım açısından geçen seneyi de katlardı.
Bu arada yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim. Geçen sene güzeldi. Bu sene de kuşkusuz güzel olur. Bu işi en iyi yapan tartışmasız Argeus Travel' dir.

• Beğen
Tepkiler: mmakif

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Bisiklet sporu iyice pahalı olmaya başladı. Tourney setli yol bisikletleri 2000 civarı . Yok taytı eldiveni gözlüğü derken hissetirmeden 3000 olur. Kompanent fiyatları dahada ilginç oldu. Tiagra aynakol 500 tl. Şimdi durum bu olunca organizasyonlara para akıtmak yerine yeni zincir ruble daha mantıklı. Büyükşehir belediyeleri dünya kadar lüzumsuz şeye para harcıyor. Sponsorlar ve belediyeler bu işi çok rahat bedava yapabilir. Burada federasyonunda çalışması gerekli.

asladurma

Üye
Tepki
343
İsim
Fatih Topçu
Bisiklet
Trek
Gran Fondo amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. Türkiye'de Gran Fondo diyince aklan gelen en güvenilir isim olan ARGEUS 2019'un Gran Fondosunun kayıtlarını açtı. Geçen sene ilki yapılan yarışta bu sene bambaşka bir parkurda yarışacağız. 92km lik uzun parkurda toplam 805mt tırmanış, 61km lik kısa parkurda da 465mt tırmanış olan bu yeni parkurda 24 Şubatta çok eğleneceğiz.