Akdeniz Ege Turu (3.Kesit) Yanan günışığı

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Akdeniz Ege Turu (2.Kesit) de……
(Mersin başlı başına bir kültür kenti.Şunu kesinlikle söylemeliyim eğer ben her girdiğim yerde kahverengi tabelaları izleseydim belkide şuan Mersin'den hala çıkamamıştım.İnanılmaz güzel bir kent.Mersinin upuzun bir sahil parkı var.(14 km.)Bu parkta neler yokki.dört büyük takıma ayrılmış alan içerisinde ihtişamlı teşir parkları.Denizcilik müzeleri yaa nasıl söyleyeyim yok yok dediklerinden.Oradan çıkmam nerdeyse onikiyi buldu.Hastalığımı tam atlatamadığımı düşünerek ağır tempo tutturarak yola düştüm.Yolda birazda kültürel seyir yaparak bir diğer konaklama noktasına varmam 18:00 buldu.Burası Erdemli'ye bağlı Ayaş beldesinin kamp alanı idi.Üç karavandan ibaret kampta hiçbir görevli yoktu.)Dedikten sonra.

Akdeniz Ege Turu (3.Kesit)e başlayabiliriz.
Sabah 6 gibi uyandığım cadırımda uyanmama sebeb İtalyan arkeoloji ekibinin başkanlığında devam eden Kültür ve Turizm Bakanlıgının Arkeolojik kazı çalişmaları idi.Burada ki kahvaltı hazırlıklarımın ardından toparlanma sürecini,beraberinde ise tanıştığım Fransız çift Jean ve Pienna’yla vedalaştıktan sonra oradan ayrıldım.

Adamkayalara giremeden Narlıkuyu’ya (eski yola saparak) Narlıkuyu müzesine girdim.Kesinlikle görülmeye değer nadide müzelerimizden biri.

Kendi adıma ben gidemedim.Tercihimi Kanlıdivane’den yana kullandım.Uzun seyir yapacak arkadaşlarıma öneririm kesinlikle Cennet Cehenneme gitmelerini öneririm.Narlıkuyu sapağından 4 km. Narlıkuyu içinden 2,5 km.lik bir rampa var.

Narlıkuyu üzeri müze gezisinden sonra Silifke de şehir turu attıktan sora,hedefime koyduğum Büyükeceli’ye varmak için pedala yüklendim.Düşündüğüm gibi olmadığını dehası yamaçlara çıktığımda anladım.Yamaçlarda karşılaştığım panoromik görüntüler bana tüm yorgunluğumu unutturmuştu.

Karanlık bastığından Büyükeceli’ye varamadım.Pedal basmanın çok da doğru olmayacağına karar verip bu beldeye 5-6 Km.kala Haciisaklı isimli şirin bir köyde soru sual sohpetini fırsat bilip burada konaklamaya karar verdim.

Şimdi siz güzel insanlara,bu güzel kesitin fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

Hayata gülümse…

’’’Ölüm soluk alışım kadar yakın.’’’

Kanlıdivaneden yaklaşık 3 km.aşağı yola inerken.
(link)

(link)

(link)

(link)
Fransız sevgililer,inanılmaz yaren insanlar.
(link)

(link)

(link)

(link)
Ayaş kam alanı arkamızda kaldı.
(link)

(link)
İşte size ihtişamı ile Kız Kalesi.
(link)
Fotoğraf makinası arıza vermeye başladı.
(link)

(link)
Narlıkuyu sapağı.
(link)

(link)

(link)

(link)
Üç güzellerin infosu.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Silifke Atayurt kasabasından,Sera sahibi Mehmet ve kızı Mine Öksüz.
(link)

(link)
Atayurt kasabası,Mustafa şahin,Havva gökuş ufaklık Hüseyin şahin.
(link)

(link)
Mustafa ve Erdal
(link)

(link)

(link)
Silifke merkez meydanındayım.
(link)
Silifke Kalesi.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Raziye keçileri yayarken.
(link)

(link)

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Sevgili Candede.
Her yer çok güzel. En çok merak ettiğim bölgeye geldiniz. Sizden bikaç bişey öğrenmek istiyorum. Bu yolun çok dar olduğunu söylüyorlar. Bisiklet için bir problem oldumu.?
Yazın bu yolu denemek istiyorum.
Bu yolda gezilecek görülecek o kadar çok yer varki. Bizlere birazcıkta olsa tanıttığınız ve gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Devamını hala sabırsızlıkla bekliyorum.

Sevgiler...

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
candede, gerçekten çok güzel yerlere gitmişsin..
allah bacaklarına, parmaklarına zeval vermesin inşallah ki bize daha çok resim gönder :)
tebriklerr...
tarık

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Serkan Taşdelen

Sevgili serkan,gerçekten bir bisikletci Mersin Antalya arasında pedal çevirmeli diye düşünüyorum.Coğrafyamızın en nadide yerlerinden bir kesit orası.En rahat pedal çevirdiğim yerde yine Mersin Antalya arasıydı.

Yolun dar olduğu muhakkak lakin Bir araç sizi solladığı vakit başka bir aracı solluyormuş gibi geniş ve rahatsızlık vermeden bu eylemini gerçekleştiriyor.

O bölgede,Hem insanlar hemde araçlar inanılmaz saygılı ve sevgide kusur etmeyen insanlar.

Kesinlikle güzel insan bu yolu güzergahının içine almalısın,yoksa gerçekten büyük bir kayıp olur...

'''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Tarık DUMAN

Hayatı ve paylaşmayı seven siz güzel insanların yaptığı seyiri hayranlıkla takip ediyorum. Hatata gülümsemeyi unutmayın.

'''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

sevinur

Üye
Tepki
27
merhaba güzel insan,
harika!!!! resimler sanatsal. sayende Türkiyemizi tanıyoruz. Bizimle paylaştığın için içten teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: candede

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Can yine çok harika resimler ve anlatım paylaşım için teşekkür ederim.Gezinin diğer bölümlerini bekliyorum...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Candede fotoğraflardaki Domates,Portakal,Nar ve Avakadolara bayıldım.. Çok güzel fotoğraflamışsın. İştahımızıda kabarttın. Ellerine sağlık. :D

Sevgiler...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@sevinur

Meraba Sevgili Sevinur,seni aramızda görmek çok güzel.Yüreginle bizleri daha güçlü kılıyorsun.
Bisiklet ailesini yeni ferdi olarak aramıza tekrar hoşgekdin.

''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.'''

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Serkan Taşdelen

Sevgili Serkan desene sen bu bölgeden geçerken yaşadın.Biliyormusun yol boyunca domatesleri,portakal ve nar'ları büyüterek Antalya'ya vardım.

Bu akşam biraz daha fotoğraf yüklemeye çalışacağım.

''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.''

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@H.Can DEMİREL

Hocam az kaldı,pedala yüklenerek geliyoruz.
Mugla'ya ne kaldı şunun şurasında.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262
Sevgili Can,
Çok güzel "Seyirler" çıkarmışsın, devamını heycanla bekliyoruz

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Yeni resimleri koyarak tura devam ediyorum.Umarım mola yerine kadar sizlere iyi bir seyir sağlarım.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Güneşin batarken yamaçlardaki kayalarla öpüşmesi görülmeye değer doğrusu.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
Yeşilovacık eski adı ile (Hacıisaklı) köyünde mola verdik.Kahvenin sahibi Ramazan arkadaş bisikletlilere alışkın,nerdeyse iki günde bir bisikletlinin geçtigini söylüyor.
(link)
soldaki Ahmet sagdaki ise Reşat abi.O gece Reşat abinin terasta yatarak dinlendim.
(link)
Sabah erkenden yola çıkmam gerekiyor.o gece dinlenip hemen yattım.

Tepki
18
Candede cok güzel fotoğraflar çok güzel bir gezi olmuş anlaşılan bir okadar da zordur ama bizimle paylaştığın için teşekkürler Sevgiler..

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@uçarserdar

Sevgili Serdar,meraba.Seni güzel sporumuz basketten sonra bizler sayesinde tanıştırdığımız bisiklet sevdası ilede büyüleriz.

Dogayla başbaşa güzel turlara meraba demeye az laldı.

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sevgili Can bana İskenderun, Marmaris arasında yaptığım turun bir bölümünü hatırlattın o Akdeniz kıyıları her yer gibi çok güzel. Kanlıdivane'ye tırmandığın için tebrikler. Biz oraya niyetlendik iki km. kadar sonra geri döndük. Tekrar geri döneceğiz zaman kaybetmeyelim diye. Orası çok dik. Sevgiler..

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@Necati Bilgen

Haklısınız Necati abi,çok dik bir yamacı vardı lakin pes etmedim.Bir pişmanlığım cennet cehenneme gidememiş olmam.Zamanın kısıtlı olduğumdan yapamadım bunu,keşke serkan gibi bir şansım olsa.

'''Bugün çok daha mutluyum,insanları seviyorum.'''

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Candede fotoğraflara bakınca kendimden geçiyorum.. Ahh yollar ahh. Hiç bitmeseler keşke. Hep gitsek bir yerden bir yere. Doğa Ana eşliğinde.

Sevgiler...

• Beğen

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Can merhaba... Yapmış olduğun uzun soluklu turun yazı ve fotoğraflarını ilgiyle takip ediyorum... Günün birinde yolum buralara düşecek ve bu notlar benim için bir rehber olacak... Paylaşımın için çok teşekkürler... Birlikte pedallamak dileğiyle...