Ahmet Örken'in yeni takımı Israel Cycling Academy!

Scudo
Tepki
34
Üzmüştür. Malesef acı gerçek ki, eski takım arkadaşları cemaat toplantılarından çıkmaz. Şimdi Kudüs kurtuldu mu ? Bence Ahmet pedal çevirmeye devam etmeliydi, siyasi süreç harcadı bitirdi. Bir kıvılcımdı Türk bisikleti için alev olamadı malesef.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bizim insanımız hasetliğinden başarılı kişileri de aşağı çekmeye çalışır. Örneğin bu yaz 2 oyuncumuz NBA' a gitti, onlara da tepki gösterildi. Bilmiyor ki gerizekalılar o oyuncular gelişip, turnuvalarda Milli takımımızı muhteşem şekilde temsil edecekler. Okuduğumdan anlayabildiğim kadarıyla Ahmet Örken ve ailesi üstünde baskı var. Şaşırdım mı, hayır. Geri gelince ne değişti ki? İnsanların fikri değişmediği gibi eski takımına bile dönemedi.

Yazık oldu... Benim de tek sevindiğim nokta geri dönmek istersen kapımız açık denmesi.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@el_Aksa_1903 biz de gidene kal, kalana git denmez. kendi iş tecrübemle sabittir. :)

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Imza töreninde sahnede mtb olması aklımı karıştırdı. Ya Mustafa Sayar gibi mtb sürecek ya da takım ciddiyeti yok yarış bisikleti bulamayıp sahneye mtb çıkarmışlar. Her türlü eksi yazmaya devam ediyor Ahmet’in kariyerine..

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@gokhantig bugün ordaydık yeni kurulan takım Mtb üzerine kuruldu Salcano sponsor ve 2020 Dünya Kupası Sakarya da olacak parkur yapıldı vs bu yüzden Mtb olması çok doğal 2020 ye hazırlık şimdiden başladı çok güzel çok inançlı bir ortam vardı Sakarya BŞB Başkanı da konuşma yaptı ve tam destek verdiklerini söyledi neler olur hep birlikte göreceğiz
20171225_130012.jpg
20171225_130806.jpg

İzleyelim Ahmet Örken açıklama yapıyor kendim çektim bugün

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@gokhantig kim daha iyi olanak imkan verirse ora geçti diye düşünüyorum,kaldıki bu kurulan takım,2020 sakarya mtb olimpiyatları için kurulan bir takım,hedef belli 2020 sakarya,üzüldüm yine iki üç kıytırık balkan ülkelerinde koşulan yarışlara katılırlar,sonra işbiter,yahu git italyaya belçikaya,gir bir takıma yaş geçmeden,hem daha da geliş hemde avrupa içinde koşulan bolca yarışlara gir,ama artık şansı kalmadı gibi,yolu açık olsun,sadece bir bisiklet sever olarak üzüldğümüz için eleştirilermizi yazıyoruz,
bir kaç gündür yabancı bisiklet sitelerindeki yorumlara bakıyorum,google translet yardımı ile,o kadar çok kötü yorumu olumsuz yorumları bir arada görmedim,oh kurtulduk diyenmi dersin,ülke içi siyasi meselelerden bahsedenmi dersin,yazık gerçekten,ama olsun hiç olmassa bisiklet sporuna devam edebiliyor,buda güzel bişey,

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mustafa Sayar'ın bir ropörtajında, daha önceden de bindiği mtbye dönüş yaparak 2020'ye hazırlanan takımın bir parçası olduğunu, ancak yol/yarış kategorisinde de takımda forma giyeceğini söylemişti. Ahmet ise daha önceden hiç mtb tecrübesi lyan, sprinter özellikli, zamana karşı kategorisinde daha başarısı olan bir sporcu. Ahmet'in mtb takımında yarışacağını düşünmüyorum, bu sebeple konu her ne kadar mtb dünya şampiyonasına hazırlık da olsa orada bir yol/yarış bisikleti olması gerektiğini düşünüyorum. Hatta ülkenin zamana karşı şampiyonu olması sebebiyle zamana karşı bisikleti (Salcano'da böyle bir kadro yok ya neyse) ile sunum yapılması daha şık olurdu.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık bundan sonraki süreçte en önemlisi;motivasyonu düşürmeyip antrenman programını aksatmadan formunu koruması.''Yaşayan yol bisikletçileri içinde en yeteneklilerinden ve Avrupa şampiyonu''olmuş olimpik bir sporcudan sözediyoruz.
Hatta keşke Ahmetin lideri olduğu yepyeni bir takım kurulsa da onu örnek alan gençlerinde heveslerini kaybetmedikleri yeni bir sayfa açılsa...

mergin

Daimi Üye
Tepki
143
İsim
mehmet ergin
Bisiklet
Mosso
ahmet örken başka bir ülkenin sporcusu olsa ne mental destekler, ne sponsorluklarla beslerlerdi kim bilir. kariyer yönetimi başlı başına bir iştir ve sporcular bunu tek başlarına yapamazlar. sporcu dediğin adamın kariyer imkanı kısıtlı. en çok otuzbeşinde bırakacak sporu zaten. yapacaksa bu yaşlarda iyi bir takıma girmesi lazımdı. otuzuna geldiğinde bir zamanlar gelecek vadeden biri olarak hatırlanacak. gördüğüm kadarı ile mtb ile yarışacak sakaryada. olacak iş mi bu? bari konyaya geri dönse idi. okur mu buraları ya da haberi olur mu bilmiyorum ama benden tavsiye, biran önce bir yol takımına girsin.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ahmet'in bu takımı bırakması, boşu boşuna verilmiş bir karardı. Bunu bugünlerde daha iyi anlıyoruz. Türkiye'de gündem max. 1 haftalıktır, sonrasında her şey unutulur gider. Ahmet'in transfer olduğu günlerde Kudüs'ün başkent ilan edilmesi meselesi vardı, Ahmet'in şanssızlığı da bu oldu işte. Transferi tam da o günlere denk geldi. Sonra ne oldu? Ahmet'e yapılan mahalle baskısı sonuç verdi ve takımdan ayrıldı. Acı olan şu ki, o ayrıldığı esnada Kudüs falan çoktan unutulmuştu bile. O günlerde gaza gelen üç beş vasat tipin baskısıyla Ahmet kariyerini mahvetti. Dünyaca ünlü yarışlarda pedal çevirme fırsatını kenara bırakıp Sakarya'ya döndü. Şimdi Sakarya'da arazide MTB sürüyor. Gerçekten trajik bir düşüş. Bunu içtenlikle söylüyorum, Ahmet'in bu düşüşü beni çok üzdü. Hayatını mahvetti. Yazık bu ülkeye, Türk sporuna da yazık, Ahmet'e de, Ahmet gibilere de..

Gündemin gazına gelip bu adamın geleceğini gasp edenler acaba mutlu mudur şimdi?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Kapımız ona hep açık demişti takımın başkanı. Keşke dönme kararı verse.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
israil takımında olsa idi herşey güzel olacakmış gibi yazmış başarıya giden yol ısrael cyclıng academy den mi geçiyor.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Özgür A
Tam tersi, İsrail takımı başarıya giden yollardan geçiyor;
(link)

İtirazların sebebi kimsenin İsrail sevgisinden değil, kendi sporcusunu büyük organizasyonlarda görmek istemesinden.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@BerkEvren anladım belki yine başka fırsat yakalayabilir dünyanın sonumu Ahmet için

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@OnurÖzdağ kendini umarım daha iyi yerlerde görmek isterim ama bence onunda bu durum için bildiği illaki kafasında planları vardır körü körü kendini bitirmeye hevesli olcağını düşünmüyorum

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birgün Tour de Fransa'da yarışma fırsatı bulsa -olurya Fransa ile de sıkıntı yaşasak- orada yarışmayacak mı?

• Beğen
Tepkiler: sccetin ve ekranci