Ağrı Dağı Tirmanışı 2-9 Ağustos

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında OrionForEver tarafından paylaşıldı.

 1. OrionForEver

  OrionForEver Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Haziran 2007
  Mesajlar:
  651
  Beğeniler:
  1.257
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  YÜREĞİNİZE SAĞLIK:::

  Küresel ısınmaya hayır demek ve çevre duyarlılığını arttırabilmek amacı ile 1 hafta sürecek AĞRI DAĞI tırmanışını yapacak tüm arkadaslara ve onlara destek olan sponsorlara sonsuz teşekkürler ve basarılar dilerim.

  Bu tur ses getirecek, buna benzer etkiniklerin gercekten toplumumuz açisindan çok çok büyük bir öneme sahip olduğuna inaniyorum...

  İnanin bana, kalbim 1 hafta boyunca hep sizler ile atacak.

  Ağri Daği Tımanışı

  [​IMG]

  Yolunuz açik olsun...  Ulusal ve Uluslararası Medyanın da desteklediği projemizin amacı çevreye olan duyarlılığı gündeme getirmek ve bu amaçla bisikleti günlük yaşamımıza daha fazla katmaktır. Toplam 1 hafta sürecek bu organizasyonda ayrıca Tarihi yerler de gündeme getirilecektir. (İshak Paşa Sarayı, Ahmedi Hani Türbesi, Nuh’un Gemisi, Doğubayazıt Kalesi, Şafii Cami)


  Dünya’da bir ilk olacak Ağrı Dağı zirve tırmanışına katılacaklar:


  Bengüç Özerdem
  Taner Doğru
  Gökcan Baydar
  Ulaş Baydar
  Yüksel Baydar
  Ahmet Baydar
  Selami Baydar
  Mehmet Cemal Yıldız
  Barış Topçu
  Burak Murat Bayram
  Çetin Gültekin
  Serhad Kangöz
  Burak Kinet
  Evren Okçu
  Orkun Doğru
  Hasan Çağdaş
  Umut Bektaş
  • Kameramanlar
  • Basın ve Medya Ekibi


  1.Gün: İstanbul ve Ankara’dan hareket edilerek 2 Ağustos 2009 tarihinde Iğdır’da olacağız.. İlk gün tur öncesi hazırlıklarımızı tamamlayarak dinleniyoruz. Iğdır şehir içi gezintisi yapıyoruz.

  2.Gün: Sabah kahvaltı sonrasında Doğubayazıt’a doğru yola çıkıyoruz ve Ağrı Dağı eteklerine ulaşıyoruz. Dağ yoluna girdikten sonra tırmanışa geçerek Eli Köyüne oradan da 2500 metre yüksekliğe kadar çıkıyor ve Kamp Kuruyoruz.


  3.Gün: 2500 metrelik Kampımızdan ayrılarak 3200 Metreye kadar çıkıyor ve yeni kampımızı kuruyoruz. Bugün aklimitizasyon (yüksek irtifaya uyum) günüdür. 4200 metreye çıkıp tekrardan iniyoruz.


  4.Gün: 3200 Metredeki kampımızdan ayrılıp 4200 metredeki kampa kadar çıkıyoruz. Günün geri kalanını dağ ve kar eğitimiyle geçiriyoruz. Bu gün Erken saatte yatıp sonraki gün olan zirve tırmanışına hazırlanıyoruz.


  5.Gün (Zirve günü): Saat 03.00 dolaylarında kalkıp kahvaltımızı yapıp 04.00 gibi Ağrı dağı zirve çıkışına başlıyoruz. Sabah saat 09.00 dolaylarına zirveye ulaşmış oluyoruz. Bisikletlerimizi gökyüzüne kaldırarak başarımızı kutluyoruz. Daha sonra zirvenin keyfini çıkartarak zirve defterini imzalıyoruz. Zirveden hemen sonra 4200 Metredeki kampımıza tekrar geri dönüyoruz ve buradan 3200 metredeki kampa inip geceyi burada geçiriyoruz.


  6.Gün: 3200 metre kampından ayrılarak Eli Köyü’ne iniyoruz. Bu gün aslında hava şartları olumsuzluklarına karşı planlanmış yedek gündür. Dinlenerek harika bir ortamda zaman geçiriyoruz.


  7.Gün: Doğubayazıt ve çevredeki tarihi yerlerle ilgili çevre gezisi yapıyoruz. İniş durumuna göre bu gezinti 6. Gün de yapılabilir. 7.Gün ayrıca kutlama günü de olacaktır. Belirlenen bir veya birkaç okula biz katılımcılar olarak yardımlarımızı sunacağız.


  8.Gün: Dönüş günü


  Önemli Notlar:
  Kayalık ve tehlikeli geçitlerde bisikletler sırtımızda taşınacaktır.
  Bisikletler ve dağcılık ekipmanları şartlara uygun malzemelerden oluşacaktır.
  Katılımcılar olarak belirlenen okul veya okullara yardımda bulunulacaktır.

  Organizator DELTABISIKLET'E cok cok teşekkürler.

  Şimdiden TEBRIKLER!!!
   
 2. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  OrionForEver bunu beğendi.
 3. #3
  OrionForEver

  OrionForEver Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Haziran 2007
  Mesajlar:
  651
  Beğeniler:
  1.257
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Teşekkürler ULAŞ Bey...

  Gerçekten yolunuz açık olsun, şimdiden cok cok fazla tebrigi hak ediyor grubunuz...
   

İlginizi Çekebilir

marco-pantani.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
slip-on-the-socks.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-8-24_10-47-32.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...