Advantage pro iyi midir? ve daha önemlisi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Lastiklrim çok kalın ve dandik. Asfaltta ierlemek mümkün değil. IRC Advantage pro (7 eurluk) takmayı düşünüyorum. Ama daha önemlisi, dağ bisikletimi düz yola uyarlamak için başka ne tüt ufak değişiklikler yapmalıyım? % 80 asfaltta kullanıyorum.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
lastikler iyi bir başlangıç olabilir...
aynakol belki...eğer 42-44 falan ise aynakol büyüklüğünüz 46ya geçiş asfalt performansınızı artırabilir..yani daha doğrusu performansınız yükseldikçe daha yüksek hızlarda tempo tutmayı deneyebilirsiniz.hele ki 1,50 advantage pro. lastikler ile 35-40km./s arası tempo tutmak zor olmaz sanırım.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167

Çok iyi bır seçım hıc bır zaman pişman olmassın,çok ıyı tutuyor asfalt ta bır sıcagı gordumu keyfıne doyum olmazz ...Ucuz ve kalıtelı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Teşekkür... 46 çarkın hakkını veremem. Lastik ve aynakol mudur temel değişkenler... (kadro, jant falan demeyin, umarım me demek istediğimi anlatabilmişimdir... ki anlatmışım galiba)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
kendime adıma,
sanırım sadece asfalt lastiği kullanarak uyum sağlamayı amaçlıyorum..yani çok fazla bi değişikliğe gerek yok gibi..belki bir de gidon boğazı..oturma pozisyonunu düzeltme açısından..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Önder, bir sorum daha var. Şengen mi ne, böyle telaffuz edilen bir lastik var bir de. Bu nasıl birşeydir, IRC'ye göre?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

:)

IRC advantage pro iyidir..
gerçi Eskişehir'de CST'nin slick (yol lastiği) lastiğini sanırım görmedim, ancak 1,50'lik IRC advantage pro lastikleri inceleme şansım oldu.asfalt lastiği isterim dersen tavsiyedir.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
avantage pro lar gayet başarılı ve fiyatına göre uygun lastikler bende tavsiye ederim...Fakat et kalınlığı hakkında bişey diyemeyeceğim yani cam kırıklarına karşı olan dayanıklılığı felan konusunda...Ayrıca asfalt kullanımı için ince lastik size gerçekten bişeyler katacaktır yeni başlayan birisi için aynakol değişimine gerek olacağını sanmıyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Aynakolda hemfikiriz. Lastiği takarken patlak önleyici şerit çekmeyi düşünüyorum. Ya da slim.

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam burdan etkilenerek asvalt kullanımı için İrc avangate pro 1.50 lastik aldım. tabii eski 1.90 lastiklerim iç lastiklerini biraz tıkış tepiş soktum. varmıdır buna uygun daha dar çaplı iç lastik???? oluyor ama bu kadar buyuk iç lastik gereksiz ağırlık bu lastik için... birde yol tutuşu süper. 1.90 yol lastiğini aratmadı..

• Beğen
Tepkiler: Murat CER