Adana yarısı öncesi hakında biraz bilgi

AramTabar

Üye
Tepki
20
merhaba arkadaslar... foruma ilk konumu acıyorum..
Adana yarısına herkesın bıldıgı gıbı cok az bi sure kaldı ve herkes cok heyecanlı
şimdi yarısa ilk gırecek olan arkadasların veya yarısa daha once gıtmıs olan arkadasların bu parkur hakkında bizlere biraz bilgi verebilirler.
Birde adana yarısında kımler olacaklar herkes el kaldırsın (nasıl ve kımlerle gidelecegını yazarsanız super olur)

yanlıs bısey yazdıysam şimdiden özur dılerım arkadaslar...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Ben ve EsBike Tam takım geliyoruz... ama parkur hakkında hiçbirimizin bilgisi yok:( Bilgilerinizi bekliyorum...

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Benim bildiğim Aram Adana parkurunu biliyor, Aram'ın adına yazan biri var. Bu hiç hoş değil.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben Adanalyım arkadaslar .. Sizlere yardımım dokunursa ne mutlu bana . Öncelikle parkur Hekimköy deilmiş yagmur vs lerden dolayı . Yani buyuk ihtimalle olmayacakmıs .. Bu parkuru işin aslı ben bilmiorum , tam nerde yarıs yapılacak . Aslında mutlaka o araziden gecmişliğim vardır . Su sıralar malum inanılmaz yagmur yagıyor .. Dısarı bile cıkamıoruz . Havalar gunes acsın ortam düzelsin en kısa zamanda parkuru tam olarak ögrenir size resim ceker yollarım bi kac tane ..

Sorusu olan varsa yazsın elimden geldigince cevaplamaya calısırım ...

Bu arada yarısta bende varım kısmet olursa ilk yarısım olucak :) Tanısabiliriz artı yüzyüze

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Parkuru bugün gezdim az önce geldim eve .. Allah yardımcınız olsun diyorum :D:D:D Ben ilk kz gördüm degişik bi yerden giriliomus .. Biz hep arkasından dolanırdık parkurun .. Kondisyonsuz oldugumdan nefes problemim oldu . Kısa yokuslar var .. Teknik inis cok fazla var . Dikkat gerekior .

Asıl önemli kısım " KAYALIK " .. Berbattt bi yer , sırf burası için yarısa bile girmeyebilirim .. Crossmax lere acıdım valla hatta on jantın teli gevsedi .. cok pis bi yer yaa .. Ama inisler süperr :):)

Bu parkurda kendimi ancak 1 tur atabilcek gibi goruorum :eek:

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
simdi böyle yazdın senin gibi düşünen bir çok kişi gelmeyebilir. ben aslında gelmek isityorum ama şimdilik biraz zor görünüyor. bu sene avrupa sampiyonası için puan toplanacagı için üst düzey katılım çok olur herhalde.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@bisikletci

hemşo neresi o parkur çatalanın oralarmı

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam Bülent abi yok catalan tarafı deil , hani dilberler sekisi köprüsü varya uzun olan değil kısa olanı . Onun orda kayalı bi yer var baya kayalık işte orası . oradan araziye geciosun ( gerci bu kayalık aslında cok kısa ama zorlu bir yer ) Arazi süper herkes gelsin cok tatlı ce zevkli inisler var . Yokuslar fazla yok . Hızlı bir parkur . Tek zorlanılacak yer arkadaslar o kayalık kısım .

Nuricim , ben ilk kez gördüm aslında bu kayalık kısmı , yani nasıl anlatayım resmen kayaların üzerindesin arada yarıklar falan var , kirectasını kaliciyi bilirsminiz bilmem o tarz bi sert kaya bu , yani saglam lastik ve jantlarla gelmenizi öneririm . Lastik patlatma olasılıgı yüksek olan bir yer . Gerci ben bugun gectim patlamadı ama , gerci bi kac yerde bisikletin üzerinden indim . ( bisikletin üzerinden hic inmeye gerek yok ) Ben ilk kez gördüğüm için durum böyle , birde parurda ani inisler var önünüzü göremiosunuz ama yolu daha önceden biliosanız o inislerden de cok rahat inebilirsiniz . Rahat derken tekniks
steyen yerler , yani bisikleti elinize alıp inmeniz gerekebilir ..

Aslında sizler yarıscı insanlarsaınız bense hic yarısa girmedim . Sizler usta olmussunuzdur bu işin üstesinden gelirsiniz . Bu arada hekimköyden kolay bir parkur .. Ben hekimköyü cok istemistim orda olucak diyede hayal etmistim ama diilmis :( ( neden derseniz o araziyi ezbere biliorum ) :):) Elimde kaliteli bir makine olsa sizler icin resim cekerim ama maalesef yok :( Yiede tek basıma tekrar o parkuru deniyecegim umarım resim isinihalledip buraya foto koyabilirim ...

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@bisikletci

anlatımın ve yorumların için teşekkürler dostum. ömercim senin pislete kıyabilecenmi istersen benim treki yollim tam kamyon kurşun bile işlemez ama yokuşta bayılıyor benden söylemesi :D :D :D şaka bir yana bu yarışa kesinlikle gir çok zorlama bitirmen yeterli tecrübe edinmende faydası olur yarış temposunu yaşa zaten ondan sonra bu sporu biraz zor bırakırsın

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yaa abi 4 seneden sonra ilk kez biniom , işin detaylarını sana özelden yazayım ...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
Ben geçen sene bir hayli antrenman yapmıştım parkurda, size hatırladığım kadarıyla bilgi vereyim...

Parkurun özellikleri :
Teknik olarak biraz zor özellikle bazı yerlerde riskli, tabii elinize aldığınızda sorun olmaz. Bir kayalık dere yatağı gibi geçiş mevcut, bu parkurun en zor yerlerinden birini oluşturuyor teknik olarak ve düşüş olarak son derece riskli zira heryer kayalık bisiklet düzgün gidemiyor, genelde burayı koşarak gitmek en güvenlisi. Buranın dışındaki teknik yerler oldukça zevkli.

Parkur ciddi bir tırmanış içermiyor, köprü çıkışından sonra bir miktar orta şiddette tırmanış var. Onun dışında oldukça hızlı ve zevkli bir parkur.

Parkurda önceden antrenman yapmak oldukça önemli, tecrübesi az olanların teknik olarak kendi kapasitelerini aşan yerleri belirlemesi düşüp sakatlanmamak açısından önem taşıyor...

muamyildiz

Daimi Üye
Tepki
412
adana, memleketimizdeki diğer yarış parkurlarıyla karşılaştırıldıgında nispeten kolay bir parkurdur, hakan ın da dediği gibi pek bir çıkış içermediğinden aşırı zorlanan noktalar olmaz (rakiplerinizle çekişmenize göre değişir elbette :) ). adanadan "bisiketci" arkadasımız kayalık ve teknik yerler konusunda biraz çekinceli yorumlar yapmış olsa da korkulacak birşey yok. bisiklete aşkla binen herkes parkuru tamamlayabilir, zaman zaman teknik inişler var ama en uzunu 10 sn sürmez.

yarışa kimler gelecek konusu ise şimdilik belli değildir sanırım, yani yabancı sporcular açısından. ancak 2008 olimpiyatları için bir çok ülke 2007 yılında olimpik takımını kuracak. hem bu takımlara seçilmek için sporcuların alacağı bireysel puanlar hem de ülkeleri olimpiyata taşıyabilmek için ülkeleri adına alacakları puanlar çok önemli. olimpiyat öncesi yılda, bu yarışın C1 klasmanında oldugu ve nispeten iyi puan verdiği düşünülürse, "meşhur" bisikletçileri memleketimizde göreceğiz. adana yarışıyla başlayan sezonumuzda hemen hemen tüm yarışlar avrupa yarışı gibi katılımı çok ve bir o kadar da çekişmeli olacak diye düşünüyorum.

parkurun yerini tam olarak bilmeyener için bir kroki..

http://img201.imageshack.us/img201/435/adanaui0.jpg

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
İlk olarak Muamcım epeydir yazmıyodun forum seni özlemişti valla :D:D:D:D

Sorada evet benim duyduğum kadaıyla taşlık zemin haricinde hiç sorunu olmayan bir parkurmuş adana... Bende sınavlarımı ayarlayabilirsem orda olacağım inş bu sene

memooo

Üye
Tepki
0
gercekten bu konun yayınlanması ıyı oldu cunku bende adana yarısana ilk defa gıdecem bunun dısında dıger bırcok yarıslara katıldım ama adanaya nasıp olmadı konu ve bılgıler ıcın tum arkadaslara tesekurler...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Eger büyük bir aksilik olmazsa bende mutlaka o yarışa katılacagım.BEnimde ilk yarış deneyimim olacak oldukça heyecanlıyım.İnşallah yarışa kadar yeni trekime kavuşurum.Çinki şu anki salcano kadrosu oldukça uzun ve teknik inişlerde beni çok zorlayacagı aşikar.Normal şartlarda dik bir yerden ineceksek koltugu indirmek zorunda kalırdım.Eger elimdeki bisikletle katılırsam yarışı teknik inişlerin çogunda bisikleti elimde götürecegim.HErkesi bekleriz Adanaya.İnşallah bi çogunuzla tanışırım.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
Ve tabii ki ben de geliyorum ;)

Bu arada yarış öncesi 15 gün sezon açılış kampında olacağım, Isparta yakınlarında ve ordan Adanaya geçeceğim, eğer katılmak isteyen olursa şimdiden bana haber verebilir...

onaran

Daimi Üye
Tepki
27
hakan abi ben bu sezon yeni başlıcam yarışlara...bende bir hafta önceden gitmeyi düşünüyorum...parkuru tanıma orda ant yapma konusunda...