Acera mı, Altus mu?

Tepki
0
Herkese iyi günler ..

Eskişehir - Kütahya yolculuğundan dönerken arka attırıcım tourney jantlara sıkıştı neyseki düzellttim.Yola devam ettim ama düzeltmeme rağmen eski şeklini almadı arka attırıcı kadroya çok yakın duruyor.İçindeki yay kırılmış.

Şimdi yeni bir attırıcı alıcam . Şimdiki bütçem Acera veya Altus ' a yetiyor . Sizce hangisini almalıyım ? Paylaşımlarınızı bekliyorum ..

Scudo

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
bence aralarında pek fark yok ama sıralamada acera altusun bi üst seviyesi.teknik olarak acera alman uygun olur.

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
bencede acera.bizzat kullanıcısı olarak henüz sorun yaşamadım bu güne kadar:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bencede acera :) aralarında çok büyük bi fark yok fakat acera bi üst seviye olarak geçiyor. fakat alivo-acera-altus genelde tur yapanlar için tavsiye ediliyor. shimano 2009 kataloğunda yazıyor. tourney ise günlük şehir içi kullanımı için tavsiye ediliyor. eğer arazi sürüşü yapıyorsanız tercihinizi en azından alivo üstünde yapın ;)

Tepki
0
Bende alivio almayı istiyorum aslına ama şuanki bütçem aceraya yetiyor : ) .. acera takıcam ilerleyen zamandada alivio ya dönerim yardımlarınız ve paylaşımlar için çok sağolun .

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
dostum sana bir tavsiye, acele etme bütçeni ayarla.geç olsun güç olmasın.benden sana tavisye şimdi acera alayım daha sonra alivio alırım dersen çok zarar edebilirsin.bence biraz daha bekle bütceni ayarla tam istediğini al birdaha ne derdin olur nede ekstradan para zararın olur..benden sana tavsiye;)

intikam91

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Sercan A.
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
acere kullanıyom sorun çıkmadı 2 yıldır

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
Eğer halen almadıysan ve Alivio düşünürseniz, ki Altus ve Acera'dan üst seviye olarak Alivio öneririm tabi ki. Ben XT'ye geçtim Alivio'mu satıyorum ilgilenirseniz bilginize...

(link)

Canberk Baydar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Şimdi benim aklımdada bu soru var Salcano Astro 241 SV nin 2012 Modelleri geldi 2012 modelinde Altus var 2011 modelinde Acera var hangisini almalıyım

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
2. el temiz deore aktarılar vardı forumda ben bir tanesini alacaktım ama satılmış hemde acera fiyatına 2. elde düşünebilirsin dostum

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
2. el temiz deore aktarılar vardı forumda ben bir tanesini alacaktım ama satılmış hemde acera fiyatına 2. elde düşünebilirsin dostum

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Ali Fırat Coşar

Konuyu geç fark ettim şimdi fırsatım oldu yazayım elimden geldiğince .Gerçi bu konuda daha geniş bir bilgilendirmeyi Pazar günü Blog yazısı olarak yazmayı düşünüyorum(bisiklet donanım seçimi başlığında) .Shimano teknik kitabında derki günlük kullanım-spor sürüşü,düzgün arazi sürüşü,Kısa seyahat amortisörlü-amortisörsüz durumlarında alivio ,acera ve altus donanım kullanınız.Bu donanımların içerisinde de arka aktarıcı tansiyon makarası yapısından dolayı alivio ve acera daha araziye yatkın altus daha düz yol ve tur içeriklidir.Bu bilgiler etrafında bisikletinizi nasıl kullanıyorsanız ona göre seçiminizi yapmalısınız.....

• Beğen
Tepkiler: emre gök

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Canberk Baydar

Fiyatları aynı ise elbetteki acera donanımlısını tercih et.

• Beğen
Tepkiler: emre4335