Aceminin Elinden Restorasyon

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
Tebrikler güzel iş çıkarmışsın.
Söylediğin gibi özel bir bisiklet olmuş.
Bu hisle binmek, parası olanın 20 30 bin veripte aldığı bisikletten daha iyidir bence..

Scudo

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Fakirlikten olsa gerek bilmediğimden o hisleri düşünüyorumda 8-10 binlik bisiklette ben rahat edemem zevk alamam die düşünüyorum. Bisiklet özgürlükse 10 binliralık bisikleti hertürlü kötü koşuldan koruma hissi beni sıkacaksa bu özgürlük değil bence. Haaaa tabiki 10 binliralık bisikleti alıcak kadar param varsa o bisikleti okadar özene bezene korurmuyum onu bilmiyoum hiçç hissetmediğim duygular :) :)

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
Hocam takipteyim, güzel bir şey çıkacak ortaya belli ki .. Hatta profilinizde ki bisiklet mi ortaya çıktı diye merak etmedim değil :hhhhhh:

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Profilimdeki bisikleti mahallemdeki bisikletcim napacan bunu bununla uğraşılmaz çöp bu kurtul bundan dediğinde saçma bir paraya sattım okadar pişmanımki anlatamam. Halbuki şuanki topladığım bisikletten kat kat sağlamdı :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu tip bir kromajli stcker dusunmelisin bence dostum kirmizi yerine bu daha karizmatik durur. Yapan arkadasi taniyorum . yaptirabilirsin onaScreenshot_2017-02-12-17-17-16.png

• Beğen
Tepkiler: Ahmet.YILDIZ

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@Murat Cömez Ustamız'da bu şekilde bir logo önermişti benimde niyetim inş bu şekilde kromajlı bir logo yaptırmak bakalım burdaki tabelajılarda bulabilecekmiyiz.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet.YILDIZ
Ornek var gordugun gbi mutis duruyor.
Buda benim kadroma yapilmis olan uygulamareceived_10155049090404275.jpeg

• Beğen

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
benim yaptırdığım büyük ihtimalle sakızdan çıkan yapıştırmalı dövmeler gibi olacaktır. :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet.YILDIZ
Cok paralar tutmuyor dostum 20 25 lira bsey sanirsam. Yaziktir kadrona

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
parasından kaçmıyorum kesinlikle olduğum memleketteki malzeme bulamamamdan kaynaklı sıkıntılar. sırf bisiklet dandik olmasın die acele etmeyip para buldukca yapmaya calısıyorum ama malzeme bulma konusunda sıkıntılıyız.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmet.YILDIZ
Ben arkadasin irtibat nosunu vereyim ozelden bi gorus.kargolar sana rahat ol taninan birisi.zaten alemde

• Beğen

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Kolanın bu kadar güçlü bir pas sökücü olduğunu bilmiyordum! Şaka yaptığını sandım valla! Senede bir iki kez içtiğim bir şey neyse ki. Dediğin gibi keşke yağları da eritse hahaha :D
Bisikletin rengi çok güzel olmuş. Mavi tonlara kahverengi veya beyaz çok yakışıyor bence. Ama sele siyah olmuş gidon bandını da aynı renk seç istersen. Bu restorasyon işinde en zor şey sanırım kadronun boyasını sökmek ve macun çekmek? Böyle emek harcanarak yaratılan bir bisikleti sahiplenmek büyük bir haz verir insana kesinlikle. Eşi benzeri olmayan bir şey ortaya çıkıyor çünkü. Keyifle okudum bu bisikletin değişimini. Ben de boyuma uygun bir bisiklet bulabilsem hemen girişsem bu restorasyon işine keşke :( Custom bisikletler yapan bir yerde işe filan girmek istiyorum o derece meraklıyım!

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burcuu
Merhaba ;
Istanbulda bi tanidigim var . sirf boyle eski tip bisikletler alip satiyor . Onda eminim size uygun modelli ve fiyatli bseyler bulunur

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@Burcuu

İnternette kola cideolarını izlerken bende yokcanım okadar değildir diyordum sırf merakdan bir denedim gözlerime inanamadım ince çillenme ve pasları direk temizliyor çok aşırı derin pasları ise hepsini silemesede yumuşatıyor yumuşar bir fırça ile temizleseniz cıkıyor.

Bende artık kola içmiyorum çevremdekilere kolanın bu etkisini söylediğimde verdikleri tepki " Ne güzel işte içimizim pasını kirinide temizler" :)

Restorasyona başlamadan önce boya sökme boyama videolarını izledim adamlar fısfıs sıkıyor ilacı suyla yıkadıklarında boya dökülüyor bende o kadar kolay olacak zannettim :)
1 hafta sadece boyayı sökmeyle uğraştım abartısız. Meğer fabrikasyon fırın boya öyle kolay sökülmüyormuş..

gidonu normalde kahverenk deri ile dikişli sargı düşünüyorum ama seleyide kahverengi kaplatabilirsem. seleyi kahverenk kaplatamazsam malesef gidonuda siyah deri sarıcam

Forumda @can onur abimiz yapmış onun konularında gördüm çok hoşuma gitti bende kendim yapmaya çalışıcam bakalım becerebilecekmiyim....

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
Merakla bekliyorum nasıl bir şey çıkacağını. Kolay gelsin hocam :)

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@charlieselim İş yoğunlu ve Yeni motosiklet almış olmam sebebiyle motosiklete daha çok zaman ayırmam bisikleti bu aralar malesef ikinci planda bıraktı evin içerisinde öylece benden ilgi bekliyor Dışarı çıkarmaya kıyamıyorum hala evimin başköşesinde ilk fırsatta sele ve gidon kaplama ile devam edicem inş.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur