Acemi olunan bir konu ve kararsızlık.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaşlar merhabalar öncelikle.Yeni olduğum bir konu ve ne yazık ki forumdan okuduklarım,ordan burdan kaptıklarım haricinde bir tecrübem yok ne yazık ki :) Sormak istediğim bir kac soru var.Öncelikle durumumu anlatayım ardından sorularımı yazayım şimdiden teşekkürler :)

Edirne'de öğrenciyim şehir küçük ve sakin burada.Hem ulaşım hem aktivite amaçla bisiklet almayı düşünüyorum.Ancak kullanabileceğim zamanlar günde en fazla 1 saati geçmeyebilir ve genel itibariyle asfalt yolda kullanacagım.Tur tecrübem olmadığından aklımda yoktu bisiklet secimi yaparken.Ancak ilerde o da olur mu diye bir düşünce de gecmiyor degil.En az ihtimal 3 sene daha burdayım kısmetse.Şu an icin acilen almaya çalışsam da 3 yıl boyunca kullanabilecegim bir ürün almak isterim ve rahat etmek istiyorum.Yalnız birden karar vermiş olduğum için kısa zaman çabasıyla alacağım o yüzden düşük bir bütçeyle almayı düşünüyorum.Bir ürün var aklımda.Önce onun linkini vereyim sonra da bir kac sorum olacak :)

(link)

Düşündüğüm ürün bu.Şimdi sırayla sorayım :)
Almam gereken ürün dağ bisikleti mi olmalı şehir bisikleti mi?

28 jant mı olmalı 26 mı?

şöyle de bir ürün var acaba biraz daha bekleyip onu mu almalıyım yoksa 2.sini mi?(2.sini almam cok daha zor ama belki sedona icin biraz daha zorlayabilirim kendimi)

(link)

(link)

Ürün tavsiyesi yapabilirsiniz arkadaşlar.Bütcem az cok belli.İlk verdigim linkteki salcano ng 650'yi 310'a alabiliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Tepki
11
Bence bu üç seçeneğin arasında sedona daha iyi tabi konfor ve hız aynı dengede olmasını istersen mtb derim ama benim önerim kron xc1000 ben kron düşünüyorum kadro olarak kron bunlardan daha iyi sıfır fiyatıda 700 ile 800 tl arası.

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

Murat Ege

Üye
Tepki
10
Salcano ng 650 resimlerden güzel duruyor.Fakat alacağın bisikleti gidip görmeni tavsiye ederim.Resimlere bakıp karar verme.Bende senin gibi Ng 650 D düşünüyordum.Daha sonra bu kararımdan vazgeçip, Sedona Borla aldım.Verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu bisikletime binmeye başlayınca anladım.Sana tavsiyem Sedona Borla.

Tepki
11
Sedona borlada güzel ama kron xc 1000 nin yanında pek fazla iyi değil dediğim gibi kime sorarsan sor kron diyecekler ben sedona 321 ile karşılaştırdım sedona 321 bile krondan iyi dğeilmiş bunu çevremdekilerden öğrendim ama bütçem 500 600 diyorsan 2.el kron temizini bulursun ayrıca ng 650 o kadar iyi değil bana göre.

• Beğen

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Emre Balcı arkadasım
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Yazdıklarınızı okudum ancak söylemem gerekir ki kron xc 1000 güzel bir bisiklet olsa da fiyatı en azından tek başıma alacağımdan bana göre fazla.1-2 tane 2. elini buldum 550'ye ancak kargo fiyatları yüzünden 0 alıp kargoyu bedavaya getirebilecegim dükkanlar bulmak cok daha iyi olur benim icin.O yüzden 2. el de düşünmüyorum.

@Murat Ege
Hocam doğru diyorsunuz acıkcası resimlerden ve ordan burdan baktıklarıma göre karar verdim ve pek saglıklı olamayabilir ancak cevremde göremedigimden sorma etme şansı bulamadım biraz da aceleci davranıyorum şu zamanlar elimde olması için.Fiyatı az cok istediğim şeylerin cok fazla olmaması ve elimdeki parayla hemen alabilecek olmam beni ng 650'ye yönlendirmişti. Belki Sedona 701 düşünebilirim çünkü ilk defa başlıyorum giriş seviyesi olur benim icin.

Kron'un peki diger serileri nasıldır sanırım bi xc 500 var daha uygun olan.Diger 1000 2000 3000'li serilerde fiyat gittikce artıyor gibi.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Edit fonksiyonu var mı bulamadım birsey daha sorucam.
ng 650 310 lira
Sedona 701 420
bütcem salcano ng 650'yi istiyor ama aklım sedona da kalmasın sonra.Ne diyorsunuz arkadaslar?

Tepki
11
Salcano alacağına ümit al daha iyi bence :) verdiğiniz paraya yazık olur değmez yani üzerine biraz daha katıp sedona alabilirsiniz biraz bütçenizi zorlayıp 1 2 yıl kullanabileceğiniz daha prof kadrolar alabilirsiniz kron xc 500 üde bi araştırın derim ama ben hala xc 1000 taraftarıyım çok güzel kadrosu var 10 numara bir kadro bunu 15 yıldır bu işi yapan patronumada sordum ve oda aynı şeyleri bana söyledi o yüzden aceleci davranmayın derim biraz daha para katıp sabredip daha güzel modeller alacağınızdan eminim. Herşeyin başı sabırdır :)

• Beğen

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@emre balcı
O zaman dediklerinizi ciddiye alıyorum ve ng 650 almaktan vazgeciyorum.Bugün bir baska arkadasımla da konustum.En azından kredi kartı cıkartıp Sedona 701 yukarıda vermiştim linkini onu alabilirim sanırım.En azından güvenilir olur salcano'ya göre :) Kron çok arastırdım ancak bana ne yazık ki bu sene okul dönemi icinde lazım yani 24 hazirana kadar(dönem bitis tarihim) cok fazla vaktim yok o yüzden cok da beklemek istemiyorum :) 3 haftadır arastırıp karar vermeye calısıyorum zaten :) Amacım cok da yüksek olmadıgı icin bana yetecegini düsünmekteyim sedona 701'in :) uygun sekilde elime gececek kron xc 500 veya 1000 bulabilmiş olsaydım inanın onlardan birisini almak isterdim :) cevaplarınız icin tesekkürler

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@emre balcı

Nakit olarak almayı düsündügümden 350'nin üzerine cıkamazdım ancak simdi kredi kartı cıkartıyorum.500 lira üst sınır koydum muhtemelen kartın limiti olacak zaten o da o yüzden 500'e kadar bulabildigim en iyisi sedona 701 gibi