800 liraya kadar bisiklet tavsiyesi (izmir)

Tepki
6
Selamlar, öncelikle forumu sabahtan beri okuyorum.Kafamda bişeyler canlandı gibi ama ynede tam emin değilim uzun zamandır bisiklet kullanmadım.Daha önce kullandıgım bisikletler de bianchi ve bisan gibi markalardı.Şimdi işe basladım havalar düzelene kadar bir bisiklet alıp işe onunla gitmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Alacağım bisiklet Dağ bisikleti XC Tipi olacak, disk fren, full shimano ekipman tercihen 24 vites,Sadece ön amartisör istediklerim arasında ilk sırada yer alıyor. İnceledim cok iyi bisiklet markaları var.Ucuz olan türk malları arasında salcona hariç hepsine sıcak bakıyorum.Benim için dayanıklılıkta cok önemli sonucta işe gidicem sürekli problem cıkaran bir bisikletle uğraşmak istemiyorum ve gideceğim yol çok yokuşlu bana rahatlık sağlar mı bu özelliklerde ki bir bisiklet.
Şimdiden tesekkurler

Scudo
Tepki
6
İlgilendiğin için tesekkür ederim ama 1000 ytl bnim için yuksek bir rakam zaten ben paranın hepsini peşin vermeyi düşünmüyorum.Henüz arastırma aşamasındayım.Hayırlı satışlar.

• Beğen
Tepkiler: Coşkun Keskiner

alisundu

Aktif Üye
Tepki
83
bence salcanonun bazı modellerini iyi incelemende fayda var.

bir çok dünya markasında bulunmayan özellikler var ve fiyatlarda çok uygun .

örnek:kullanılam komponentler fuul kullanılmış kesinlikle kombinasyon yok yani slx kullanılmışsa fuul kullanılmış deore kullanılmış sa fuul kullanılmış deore li olan bisikletin üzerinde alivio veya acera kombinasyonları yok .

(link)

bu ürünü incelemeni tavsiye ederim ..

KADRO : DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM
BOĞAZ :RITCHEY MTN COMP 31.8
GİDON :RITCHEY MTN FLAT
SELE BORUSU :RITCHEY 31.6
FURŞ TAKIMI :RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ :SHIMANO ACERA AFDM360M6
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ :SHIMANO ACERA ARDM360SGSL
AYNAKOL :SHIMANO FC-M361
FREN TAKIMI :SHIMANO BR-M422
RUBLE :SHIMANO CS-HG30
VİTES/FREN KOLU :SHIMANO ACERA SL-M360
ÖN HAZNE :SHIMANO HB-MR65
ARKA HAZNE :SHIMANO FH-RM65
ZİNCİR :KMC CNHG-50
ELCİK :RITCHEY
LASTİK :MAXXIS TOMAHAWK
JANT :SALCANO X-PRO3 (WEINMANN)
JANT TELİ :INNOX PASLANMAZ
MAŞA :SUNTOUR SF9XCM-HLO
PEDAL :WELLGO LU-C27G
SELE :RITCHEY COMP VECTOR
KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ :14",16",18"
BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) :13.2

BENCE BU ÖZELLİKLERE BU FİYAT MÜKEMMEL .

SAYGILAR;

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
mekanik disk fren onerilen bir tür değil. amacım görüntü ekstra ağirliğina ve derdine de vardim diyorsan tabi o durum ayrı.

bence v fren bir model bak. güzel hidrolik bir sistem olmadikça disk fren çekici değil.

Tepki
6
Cevaplar için tesekkur ederim söylediğin salconayu inceledim güzek bir bisiklet.Şıklara onu da ekledim ama benim asıl gönlümden gecen sedona 711 d idi.Bu modeldeki disk fren istenilen verimi saglar mı yoksa sorun mu cıkartır. Birde Ben özellikle vites sisteminin cok iyi olmasını istiyorum bulundugum yer bayagı inişli çıkışlı ve vites sistemlerini çok zorluycam sanırım.Baska öneriler varsa bekliyorum. Tesekkurler:)

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
800 tl altında bir bisiklet almak istiyorsan mekanik diskli alabilirsin mekanik diskte tercih edilen bir fren türü değil hem bisikletinde ağırlık yapması hemde bakımının zor olması nedeniyle o fiyat aralığında bence v fren bir bisiklet tercih etmen senin için daha faydalı olacaktır...Eğer biraz daha veririm illede disk fren olsun dersen salcano 303 SRD modeline bakabilirsin...

Tepki
6
(link)
(link)
(link)
(link)

Bu modeller hosuma gidiyor ancak 24 vites olması ve vites sistemini dayanıklılığı benim için önemli ancak olmasa olur.Yani 21 vites bir bisikletide severek kullanabilirim sanıyorum siz olsanız bunladan hangisini secerdiniz.

Nuri O.

Forum Demirbaşı
Tepki
81
Bisiklet
Trek
ben olsam kron tercih ederdim ve yine ben olsam mekanik disk fren değil , v frenli bir bisiklet tercih ederdim ...

ben bisikletimi alırken arkadaşımın ısrarı üzerine mekanik disk fren alarak hata yaptım , sonra mecbur hidroliğe geçtim ... v fren mekanikten daha performanslı gerçekten ...

birde sorun istemiyorsanız , kesinlikle v fren tercih edin , bakımı çok kolay sizi maddi manevi üzmez ... disk fren için 10 kere bisikleti aldığım yere götürdüğümü hatırlıyorum :S

beyturk_38

Üye
Tepki
16
kardes sana amoeba jump werelım
kadro daha 1 haftalık
lx paralel fıren bacakları nallarıy la bera ber
xt gobek ler
alex jantlar
lx fıren kolları
lx arka attırıcı 2008
alıwyo dıslı
rıcı lastık ler
amoeba borla 68cm gıdon
amoeba borla bogoz
kmctıtanyum modelı zıncır
deore ruble 7 lı
fıyat 700ytl kargo bız den
daha ucuzunu bula bılır sen haber ver

murathan.

Üye
Tepki
3
İsim
Murathan Şahinkara
Bisiklet
Bianchi
Salcano astro 212 HD var izmir içi göstere bilirim 600 lira ::)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Mori

Başlık 2009 da açılmış, muhtemelen görmeyecektir bile :)